Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Nierówna pracaca na rozgrzanym silniku - AR 156 1.8 TS 98r

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS + Vialle / 98r
    Postów
    2

    Domyślnie Nierówna pracaca na rozgrzanym silniku - AR 156 1.8 TS 98r

    Witam wszystkich bardzo serdecznie, jest to mój dziewiczy post, więc może jako ciekawostkę napomknę że wykonuję nadruki w firmie xt24.eu min. dla alfaholików.

    Przechodząc do rzeczy, jestem od niedawna posiadaczem Alfy 156 z silnikiem 1.8 TS z 98r.
    Auto posiada instalacje gazową Vialle, ciekłego wtrysku.

    Kupując auto miało odłączony przepływomierz powietrza oraz uszkodzony termostat, który od razu wymieniłem, lecz chodziło całkiem dobrze. Postanowiłem więc zakupić używany oryginalny przepływomierz bosch, po zamontowaniu alfa chodziła całkiem dobrze na gazie jak i na benzynie.
    Jednak po czasie na gazie samochód zaczął szarpać/gasnąć. Stwierdziłem więc że to wina gazu, i nieustannie szukając odpowiedniego gazownika, który mnie nie odprawi z powodu V gen, jeździłem na benzynie.

    Wszytko było cacy, do momentu gdy i na benzynie samochód zaczął się dławić, szarpać, chodzić jak diesel. Znajomy mechanik udostępnił mi odczyty z komputera, jego zdaniem winna była nadal przepływka.
    Zakupiłem tym razem nowy oryginalny przepływomierz, po zamontowaniu od razu było czuć różnice, lecz problem wraca gdy silnik rozgrzeje się do ~90 stopni.

    Więcej błędów nie było, no prócz ostrzeżenia z sondy, lecz mechanik uznał że sama sonda pracuje prawidłowo.

    Codziennie z rana jadąc do pracy na zimnym silniku alfa chodzi idealnie, jakby z salonu wyjechała, czasami nawet po rozgrzaniu potrafiła się zachowywać dobrze.

    Dzisiaj stojąc w korku, przy rozgrzanym silniku, gdzie auto chodziło dobrze, przypadkiem obserwując wskaźnik temperatury, zauważyłem że nagle strzałka opadła w ułamku sekundy do ~70 stopni, auto zaczęło znowu szarpać i chodzić jak diesel, trzęsąc niemiłosiernie, wskaźnik po chwili wrócił na 90 stopni lecz silnik do końca trasy szarpał i brakowało mu mocy.

    Teraz do rzeczy, przeczesuje forum w każdej wolnej chwili szukając podobnych problemów, lecz przeważnie usterki kończą się po wymianie przepływomierza.

    Wyczytałem gdzieś w internecie, że ktoś wymienił w swojej alfie pół osprzętu, po czym auto chodziło nadal tak samo, a okazało się że jakieś przekaźniki/czujniki były problemem, lecz nie mam pojęcia jakie.
    Jeszcze w innym temacie była wzmianka o czujniku temperatury płynu chłodniczego, jak domyślam się chodzi o ten wkręcany w termostat, czy jest opcja żeby auto tak się zachowywało z takim uszkodzeniem?
    Druga sprawa, planuje zakupić interfejs diagnostyczny i próbować reset ostawień adaptacyjnych, mam nadzieje że nic nie pomyliłem gdyż w tym temacie jestem zielony, czy (FIAT ECU SCAN na allegro - niestety nie mogę dać linka, za mało postów) ten kabelek będzie współpracować z Alfadiag bez problemów?

    Liczę na wszelkie sugestie, i z góry dziękuje za pomoc z moim problemem.

    Pozdrawiam Michał.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    przerabiałem temat skoro ci pokazuje ostrzeżenie na sondzie to masz winowajce.Miałem podobny problem z tym że kupiłem używkę sondy i jeszcze gorzej chodziło,skusiło mnie założyć spowrotem starą tylko przed założeniem wyczyściłem ją troszkę (nw po co bo i tak jest ona opalana) .I teraz pracuję prawidło silnik.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS + Vialle / 98r
    Postów
    2

    Domyślnie

    Temat zamknięty,

    Wymieniłem dla pewności czujnik płynu chłodzącego, lecz nie był przyczyną nierównej pracy silnika. Sonda również okazała się być sprawna.

    Mechanik "sprawdzający" układ zapłonowy auta, zrobił to tajną starodawną techniką medytacji, wprowadzając mnie w błąd, twierdząc że tam wszystko jest ok, a okazało się że świece ledwo dyszą, a kable są pourywane i robią dyskotekę nocą

    Nie mam wielkiego pojęcia na temat mechaniki, ale udało mi się samemu wymienić jedno i drugie. Jedyną rzeczą niepokojąca jest że w okolicy świec zebrał mi się olej silnikowy, ale jest duża szansa że to nie wyciek, tylko poprzedni właściciel miał zeza przy dolewce . Oczywiście całość przed wyciągnięciem świec wyczyściłem.

    Piszę tego posta ponieważ taka pierdołą może nieźle denerwować, może się komuś przydać ta informacja.

    pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    Właśnie miałem Ci napisać żebyś pierwsze co zrobił to sprawdził świece i cewki... . A olej w okolicy swiec to wina uszczelki dekla zaworowego a raczej tych małych okrągłych uszczelek które sa pod deklem zaworowym.
    Wymień sobie w Twoim przypadku to tania, prosta i przyjemna robota.

Podobne wątki

  1. Kopci na rozgrzanym silniku
    Utworzone przez -Marco- w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 08:41
  2. 2.4JTD gaśnie na rozgrzanym silniku
    Utworzone przez meason w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 21:10
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 23:17
  4. [145] 1.4 TS wachania obrotów na rozgrzanym silniku
    Utworzone przez daniello22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 15:43
  5. Stuki na rozgrzanym silniku.
    Utworzone przez Falkoś w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2009, 14:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory