Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Przeglądy i naprawy po gwarancji swojej alfy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie Przeglądy i naprawy po gwarancji swojej alfy

    Nurtuje mnie jedna rzecz, otóż czy po upływie gwarancji nadal robicie naprawy oraz przeglądy swojego auta w ASO, czy kierujecie się do zaufanych swoich mechaników ?
    Ja osobiście nie mam zaufania do ASO co się przekonałem już nie raz, a znam dobrego kameralnego mechanika który na pewno się lepiej zaopiekuje alfą. Ciekaw jestem jakie są wasze opinie. Dodam że autem zamierzam jeździć minimum 5 Lat (gwarancja była na 2 lata).

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Jasne, że do niezależnego. Raz, że taniej, a dwa, jeśli mechanik rzetelny to lepiej się autem zaopiekuje.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    Zgoda co do zdania przedmówcy - i dodam, że jeżeli tylko masz warunki i chęć, warto jak najwięcej samemu zrobić przy samochodzie - płyny, filtry. Tylko w ten sposób masz 100% pewności jakie materiały trafiają do samochodu, i czy przy okazji serwisu/naprawy, nie popsuto 10 innych rzeczy...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Nurtuje mnie jedna rzecz, otóż czy po upływie gwarancji nadal robicie naprawy oraz przeglądy swojego auta w ASO, czy kierujecie się do zaufanych swoich mechaników ?
    Ja osobiście nie mam zaufania do ASO co się przekonałem już nie raz, a znam dobrego kameralnego mechanika który na pewno się lepiej zaopiekuje alfą. Ciekaw jestem jakie są wasze opinie. Dodam że autem zamierzam jeździć minimum 5 Lat (gwarancja była na 2 lata).
    Nic odkrywczego nie powiem, ale skoro się wahasz napiszę co ja bym zrobił: wybrałbym zewnętrznego mechanika, ale - jak na drodze - zasada ograniczonego zaufania - patrzysz mu na ręce. Poza tym, jeśli ten mechanik nie "robi" w szarej strefie i nie chcesz w ten sposób przyoszczędzić - bierz FV z wyszczególnionymi pozycjami.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie

    Dzięki panowie za odpowiedzi, tak też zrobię, zresztą jeszcze bardziej się w tym utwierdziłem po wczorajszej wizycie u mechanika - klocki zjechane a do oryginalnego przeglądu w aso pozostało 4,5 tyś km.
    Zależy mi na dobrej naprawie a niestety polecić aso w Poznaniu nie mogę . Miłego dnia !

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Pytanie w jakim stopniu niezalezne serwisy przyswoily wiedze w kontekscie tego jak o Giulie i Stelvio dbac, tudziez co moze im dolegac i jak temu zaradzic.

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Nurtuje mnie jedna rzecz, otóż czy po upływie gwarancji nadal robicie naprawy oraz przeglądy swojego auta w ASO, czy kierujecie się do zaufanych swoich mechaników ?
    Ja osobiście nie mam zaufania do ASO co się przekonałem już nie raz, a znam dobrego kameralnego mechanika który na pewno się lepiej zaopiekuje alfą. Ciekaw jestem jakie są wasze opinie. Dodam że autem zamierzam jeździć minimum 5 Lat (gwarancja była na 2 lata).
    Z kąd jesteś?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Po tym, jak mi się skończy gwarancja, będę serwisował samochód u swojego mechanika, do którego mam zaufanie i serwisował to tej pory inne samochody, którymi jeździłem.

    Swoją drogą taki mechanik to jak biały kruk.

    Do ASO nie mam za grosz zaufania.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Z kąd jesteś?
    Jetem z Poznania, a obecnie mieszkam na Warmii, ale do Poznania do Aso już nie pojadę, dlatego szukałem alternatywy.

    - - - Updated - - -

    Auto trafiło do mechanika mi już znanego, przegląd po 60 tyś , wymienia filtry, oleje, klocki i świece.
    Magik mechanik mówi że tarcze do wymiany bo korozja weszła , wymienię je następnym razem.
    Wspomniał też o jakimś większym przeglądzie skrzyni biegów, koszt prawie 2 tyś, i tutaj mam pytanie do was, czy faktycznie jest taka potrzeba ?
    Miłego dnia !

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Jetem z Poznania, a obecnie mieszkam na Warmii, ale do Poznania do Aso już nie pojadę, dlatego szukałem alternatywy.

    - - - Updated - - -

    Auto trafiło do mechanika mi już znanego, przegląd po 60 tyś , wymienia filtry, oleje, klocki i świece.
    Magik mechanik mówi że tarcze do wymiany bo korozja weszła , wymienię je następnym razem.
    Wspomniał też o jakimś większym przeglądzie skrzyni biegów, koszt prawie 2 tyś, i tutaj mam pytanie do was, czy faktycznie jest taka potrzeba ?
    Miłego dnia !
    Przy 60.000 warto wymienić wszystkie oleje a więc skrzynia biegów /części oryginalne ZF/ dyfer itd. Były już dyskusje, jest osobny wątek chyba o oleju w dyfrze i transferze.

    Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [MiTo] Przeglądy,naprawy i koszty
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 17:10
  2. [156] instrukcja naprawy alfy 156 16V
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 20:36
  3. upiększenie swojej alfy
    Utworzone przez wielgatss w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 13-11-2010, 20:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory