Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: 2.0 JTS jakie paliwo? PB95 czy PB98? A może V-power?

  1. #1
    pc114
    Gość

    Domyślnie 2.0 JTS jakie paliwo? PB95 czy PB98? A może V-power?

    Witam

    Co lepiej lać za paliwko do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa? W moim przypadku to jednostka 2.0 JTS... Do tej pory lalem PB95... Ale zastanawiam się czy nie będzie lepiej zalać PB98 lub np. V-power

    Proszę o wasze opinie

    pozdro
    pc114

  2. #2
    ViP Rowerzysta Avatar jazzu
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 156 SW 1.8 TS (2001)
    Postów
    380

    Domyślnie

    Generalnie chyba im więcej oktanów tym lepiej...
    I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Jakoś znaczącej różnicy miedzy V-Power 95 a V-Power Racing 100 oktanów nie zauważyłem. Mam na myśli moc i przyśpieszenie. Bo jeśli chodzi o spalanie to było jakby te 0,5 litra mniej na 100, no ale przy cenie 5.20 za litr mija się to z celem.
    W niemieckich FSI producent przewidział z tego co pamiętam PB98 ale Alfa do JTS PB95 a jedno i drugie bezpośredni wtrysk.
    Jedno wiem na pewno. Lepiej tankować paliwa typu premium bo są czystsze - bezsiarkowe lub z dodatkami myjącymi - a zważywszy na problem z nagarem w JTSach jest to dosyć istotny argument.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    187

    Domyślnie

    Panowie nie jestem pewien i jest to tylko moje zdanie, ale myślę, że samochody (obecne modele) z silnikami sterowanymi komputerami i posiadające w nich schemat idealnie dobranej mieszanki, które posiadają czujniki (przepływomierz, sonda lambda, czujnik spalania stukowego, itd) aby ta mieszanka była dobrana idealnie, bez zmian w mapach paliwowych komputera będą tak samo jeździły na paliwie o minimalnie wyższej liczbie oktanowej czy minimalnie niższej, różnica faktycznie może się okazać tylko w troszkę niższym lub wyższym spalaniu.
    Ostatnio edytowane przez alfa16v ; 04-02-2010 o 23:48

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Sewojtas
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Przyszowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 1999r
    Postów
    183

    Domyślnie

    A jakie lejecie paliwo to jtd? Ja wczoraj zalałem cały zbiornik Diesel GOLD na statoilu i zobacze jak tam splanie, w mocy narazie roznicy nie widze i chyba nie zobacze...ale samo to ze zalałem lepsza gnojówke to podnosi mnie na duch, bella napewno sie cieszy

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 166 3.2
    Postów
    489

    Domyślnie

    Ja tez ostatnio zalałem cały bak Diesla OLD na statoilu i powiem ci szczerze że to nic nie daje . ALe jak wlałem zwykłej ropy z BP i dolałem dodatek do paliw STP formuła do DIESLA to czuć róznice silnik sie wyciszył troszke i jakby równiej i lepiej przyspiesza

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Sewojtas
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Przyszowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 1999r
    Postów
    183

    Domyślnie

    Ja zobaczy jak przejade pare setek kilometów Ale jedno wiem napewno musze przy nastepnym tankowaniu dolac STP do czyszczenia wtryskiwaczy.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Jeżeli producent samochodu przewiduje Pb95 to taką należy lać, jak Pb98 to 98.
    Wlanie 98-ki do silnika zasilanego 95-tką skutkuje ciut mniejszym spalaniem i spadkiem mocy (za sporo większą kasę, bezsensowne)
    Odwrotnie jest już niebezpieczne bo wystąpi ryzyko spalania stukowego.
    V-power,racing i temu podobne 100 oktanowe trochę się bronią dodatkami zawierającymi związki tlenu które rekompensują wysoką liczbę oktanową (ale za jaką kasę???)
    Wniosek - nie ma sensu przepłacać, chyba że dla dobrego samopoczucia, złudnego zresztą.
    Na dieslach się nie znam. ;-)
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Po pierwsze im więcej oktanów tym większa temperatura spalania co może okazać się po jakimś czasie mało przyjemne dla silnika. Każdy silnik ma sugerowane paliwo przez producenta o czym świadczy naklejka firmowa na klapce wlewu. Z drugiej strony raz na jakiś czas dobrze jest zalać lepszej jakości paliwo (więcej oktanów) dla oczyszczenia układu oraz przegnać samochód np na autostradzie. Ja osobiście leje V-Powera raz na 1000km i przeganiam "maxem" po autostradzie. Jak do tej pory silnikowi to chyba służy, przyjemnie mruczy i nic złego się nie dzieje.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    lepszej jakości paliwo (więcej oktanów) dla oczyszczenia układu
    Więcej oktanów oznacza nie lepszą jakość tylko wolniejsze spalanie mieszanki (ważne przy dużym stopniu sprężania i wysilonych silnikach) aby zapobiec spalaniu stukowemu (ale ciut mniejsza moc) jakość nie ma tu nic do rzeczy. Bardziej zależy od producenta, jakie dodatki doda, na ile odsiarczy ropę i ile rozwodni stacja paliw.
    Dalej podtrzymuje swoje twierdzenie - stosowanie innego paliwa niż zaleca producent to wywalanie niepotrzebnie kasy.
    Ale dobrego samopoczucia nie można wycenić ;-)

    P.S. Więcej mocy,więcej kilometrów, czystszy silnik, cichszy silnik, paliwa ferrari itp. itd. przecież to marketingowy bełkot. Nie róbmy sobie wody z mózgu.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Podobne wątki

  1. Jakie paliwo do 1,6 TS ??
    Utworzone przez Dawidos w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 07:41
  2. Jakie paliwo do 1.9 JTDm
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 10:03
  3. [145] Jakie zalecane paliwo do BOXER-a
    Utworzone przez cuma_borek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 28-05-2009, 18:41
  4. [146] 1.8 TS rocznik 97 jakie lac paliwo??
    Utworzone przez Hades w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-03-2008, 09:26
  5. paliwo jakie lepsze
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 23:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory