Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Przestawiony rozrząd?? /mega pilne/

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    147 JTDm '07
    Postów
    50

    Domyślnie Przestawiony rozrząd?? /mega pilne/

    Witam ponownie wszystkich!

    Sprawa bardzo nietypowa!

    STAN FAKTYCZNY:
    Przebieg 180000 km - postanowiłem wymienić rozrząd. Zakupiłem pasek Gates, rolki INA, pompę DOLZ i 5l płyny do chłodnic. Z braku czasu auto oddałem do mechanika na tzw. drugiej rezerwie paliwa (kiedy komputer przestaje już pokazywać liczbę kilometrów do przejechania na pozostałym paliwie, czyli w okolicach 50km). Gość wymienił rozrząd i nie mógł odpalić auta.

    Lekko się zdenerwował, że mu z takim poziomem paliwa auto odstawiłem - głupota, mogłem wcześnie dotankować.

    Teraz tak - mechanik dolał paliwa. Auto ma kosmiczne problemy z paleniem. Nie pali za pierwszym razem. Jeśli zapali to ZAWSZE z opóźnieniem 2 - 3 sekund. Ponadto silnik nie działa prawidłowo. Tzn. na wolnych obrotach jest ok., gorzej po dodaniu gazu i przekroczeniu 1000 obr./min - bo słychać lekki stukot, coś jakby niedokręcona śruba o coś uderzała. Silnik wydaje dźwięk jakby połączenie diesla z silnikiem poloneza.

    Teraz pytanie: Czy powyższe wskazywałoby na zapowietrzenie silnika /układu paliwowego/, czy też na przestawiony rozrząd?

    Dodam, że pompka po kilkukrotnym przekręceniu kluczyka w pozycję MAR wydawała dźwięki bulgotania. Dziś przejechałem ok. 20 kilometrów problem nie znikł! Początkowo byłem przekonany, że to wynika z zapowietrzenia, teraz to już sam nie wiem... Jakieś sugestie?
    Ostatnio edytowane przez barti101 ; 11-12-2013 o 23:17

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Może założyliście nie ten pasek są dwa rodzaje jeden jest o ząbek dłuższy od drugiego. Po zdemontowaniu starego trzeba było je porównać, ja też kupiłem nie taki jak potrzeba a niby według katalogu mi gość sprzedawał, na szczęście mój mechanik jest kumaty

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    147 JTDm '07
    Postów
    50

    Domyślnie

    Części dobierane do VINie, także raczej mało prawdopodobne:
    - Gates 5500XS
    - s-314 DOLZ
    - 530043109 LUK (rolki)

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    wszystko jest możliwe ja też kupowałem po vinie i albo ktoś nie kompetentny mi sprzedawał albo jakiś chochlik się wkradł. raczej obstawiam źle ustawiony rozrząd. Jakiś dobry ten mechanik??

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    147 JTDm '07
    Postów
    50

    Domyślnie

    Mechanik niby dobry, nigdy nie było z min problemów. Tylko po tej akcji z paliwem się zirytował (i mu się nie dziwię) - o ile to prawda, bo nie jestem w 100% pewien czy brakło tego paliwa. Wskazówka nie leżała na pozycji 0. Z drugiej strony pompa bulgotała. Nie wiem co on kombinował - na pewno długo kręcił, bo godzinę zresetowało, więc pewnie brakło prądu...

    O ile z paleniem można zrzucić sprawę na domniemane zapowietrzenie, to ta dziwna praca silnika nijak mi nie pasuje do tej sytuacji.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Podjedź do niego z reklamacją, skoro twierdzi że silnik się zapowietrzył to czemu go nie odpowietrzył?? Moim zdaniem coś spieprzył i teraz ściemnia. Albo jedź na diagnostykę do kogoś innego. Jak masz źle ustawiony rozrząd to zawory mogą grać i będzie chodził jak traktor.

    - - - Updated - - -

    Jaki masz silnik?? 8V czy 16?? ile masz kucy??

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    147 JTDm '07
    Postów
    50

    Domyślnie

    8V - 115KM (wersja na Belgię)
    symbol silnika: 939A7.000

    Będę jutro z nim jakoś gadał, bo jest coś schrzanione.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sulik
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Nowy Dwór Maz.
    Auto
    159 1.9 8V + wirus
    Postów
    87

    Domyślnie

    Źle złożył rozrząd , to pewne . Te stuki po przekroczeniu 1000obr , to to co pisał kolega wyżej "
    Jak masz źle ustawiony rozrząd to zawory mogą grać i będzie chodził jak traktor.
    "
    Z tym zapowietrzonym układem , to on zwala winę , i tyle . Nie było by tego opóźnienia w rozruchu gdyby był zapowietrzony . Jedź do niego jeszcze raz , niech ustawia rozrząd bez pieniężnie od nowa , należy się to tobie jak psu buda . I na drugi raz , zmień warsztat , bo dobry mechanik to chociaż przyzna się do winy , i będzie chciał usterkę naprawić !

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    a sprawdzałeś ten pasek w eperze?? czy to na pewno ten czy ci taki w sklepie po winie sprzedali?? Bo jeśli pasek jest dobry to mechanik do kitu

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo i napisało kilka osób z własnych doświadczeń to ukłąd sam się odpowietrza. Po przekręceniu 2-3 razy kluczykiem na MAR powinno w przewodach być już samo paliwo.

Podobne wątki

  1. [Brera] Przestawiony rozrząd - nie odpala 2.4 JTDm
    Utworzone przez Kubika w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2016, 19:39
  2. Piszczenie paska alternatora i przestawiony rozrząd.
    Utworzone przez Aholina w dziale 147
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 19:27
  3. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 19:56
  4. Klima mega problem wyjazd pilne
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 21:20
  5. Parametry,przestawiony rozrząd.
    Utworzone przez MarcinTM w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 15:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory