Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: Zima Nieuchronnie Sie Zbliża Wiec Co Do Diesla .....

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bllondas
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Nierada
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2007R 1.9 JTDM 16V 174KM Bez dpf i egr po programie
    Postów
    370

    Domyślnie Zima Nieuchronnie Sie Zbliża Wiec Co Do Diesla .....

    Co panowie lejecie zima do swoich Belli do Napedówki , niektorzy polecaja preparat Skydd a wy ?
    RAFAŁ ...

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    A ja polecam paliwo z markowej stacji benzynowej... od zawsze w rodzinie lejemy normalne paliwko i nawet w najgorszą zimę auto odpalało bez większych problemów.
    Co my, Syberia jaka?

    Na Dolnym Śląsku jest względnie ciepło nie wiem jak Górole lub Podlasie

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie zima

    Cytat Napisał Bllondas Zobacz post
    Co panowie lejecie zima do swoich Belli do Napedówki , niektorzy polecaja preparat Skydd a wy ?
    witam, używałem w zeszłym roku-polecam, jedyny minus może akurat moj egzemplarz nie posiadal podzialki na butelce wiec lałem na oko

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    Moje auto garażuje pod chmurką, w trakcie ostatnich mrozów nie miałem żadnych problemów z odpaleniem. W zasadzie to nawet lepiej zapalała, niż teraz Tankuję zawsze na "markowych" stacjach o dużej przelotowści, zwykłego diesla.
    Na wszelki wypadek, w piątek kupiłem Skydda i zamierzam dolewać przez zimę. Strzeżonego Pan Bóg strzeże.
    "For me the most important thing in a car is fun. It has to make you happy" Jeremy Clarkson

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    A ja polecam paliwo z markowej stacji benzynowej... od zawsze w rodzinie lejemy normalne paliwko i nawet w najgorszą zimę auto odpalało bez większych problemów.
    Co my, Syberia jaka?
    Jeśli rafineria się spóźni i będzie sprzedawała słabe paliwo to Skydd nie pomoże. Dlaczego? Otóż skydd obniża jeden z parametrów paliwa: temperaturę blokady zimnego filtra. Nie ma wpływu na parametr dotyczący temp. mętnienia paliwa (ten parametr nie jest możliwy do poprawienia dodatkami do paliwa). Biorąc to pod uwagę wychodzi na to, że na kilkudziesięcio-stopniowe mrozy (i większe) pewnym rozwiązaniem jest tylko ropa arktyczna – która pochodzi z innej dystrybucji niż zwykły ON (który w praktyce na każdej stacji jest z tego samego źródła). Jeśli trafisz na ropę, która temp. mętnienia ma w okolicy -5 stopni i temp. blokady zimnego filtra -25 stopnie (a takie paliwa zdarzają się na stacjach nawet w grudniu) to nie masz gwarancji, że odpalisz i pojedziesz autem przy -17 stopniach. I Skydd i temu podobne nie pomogą.

    A paliwo arktyczne ma po prostu dużo lepsze oba parametry, w Polsce dostępne jest chyba tylko jako Diesel Gold na Statoil i to nie na każdym. Statoil zawsze publikuję listę stacji, na której będzie to paliwo dostępne. Oczywiście to co piszę dotyczy tylko siarczystych mrozów – w praktyce do -15 raczej zwykła ropa nie robi problemów, masowe problemy to dopiero po -25. Sporo zależy też od konstrukcji samochodu (miejsca gdzie jest filtr paliwa, czy jest podgrzewany itd.)
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 21-10-2012 o 19:43

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bllondas Zobacz post
    Co panowie lejecie zima do swoich Belli do Napedówki , niektorzy polecaja preparat Skydd a wy ?
    Mam zasadę: żadnych wynalazków typu "rewelacyjna maść na szczury". Wystarczy dobre paliwo (przez cały rok) - kiedyś Diesel Gold ze Statoila, teraz V-Power Diesel od Shella.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bllondas
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Nierada
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2007R 1.9 JTDM 16V 174KM Bez dpf i egr po programie
    Postów
    370

    Domyślnie

    wiem ale mam dostep do paliwa i nie tankuje na stacjach , paliwko jest z Orlenu dlatego pytam jesli juz cos zalac to co konkretnie ...
    RAFAŁ ...

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bllondas Zobacz post
    Co panowie lejecie zima do swoich Belli do Napedówki , niektorzy polecaja preparat Skydd a wy ?

    Ja używam skydda co zima żadnych problemów
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar losdamianos
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Wystarczy dobre paliwo (przez cały rok) - kiedyś Diesel Gold ze Statoila, teraz V-Power Diesel od Shella.
    W Golfie V zabiłem wtryskiwacze dobrym paliwem - lałem tylko V-powera , po 2 latach wtryskiwacze do regeneracji. Zwykła ropa na porządnej stacji wystarczy.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Mam zasadę: żadnych wynalazków typu "rewelacyjna maść na szczury". Wystarczy dobre paliwo (przez cały rok) - kiedyś Diesel Gold ze Statoila, teraz V-Power Diesel od Shella.
    Moja rada jest taka, żebyś w zimie wrócił do Diesel Gold ze stacji, która sprzedaje paliwo arktyczne. Czym innym jest zwykła ropa z dodatkami, a czym innym ropa arktyczna. Oczywiście mówię to w kontekście mrozów przekraczających 20 stopni.

Podobne wątki

  1. koniec turbiny sie zbliża??
    Utworzone przez schopen w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 18:11
  2. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 17:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory