Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Pasek wieloklinowy

  1. #1
    pawell23
    Gość

    Domyślnie Pasek wieloklinowy

    Witam!
    Mam problem z paskiem wieloklinowym, od jakiegoś czasu po załączeniu klimy spada mi pasek.
    Wymieniłem napinacz i dwa razy rolkę prowadząca pasek ale nic to nie dało.Pojechałem do gościa od klimy żeby sprawdził sprężarkę i stwierdził że jest ok. Nie wiem co jest grane, w ciągu miesiąca wymieniłem trzy razy pasek wieloklinowy w tym raz od rozrządu bo mi się wkręcił:-(
    Sprawdzałem czy wszystkie koła lecą w linii i czy nie ma bicia i jest ok. Ostatnio spadł mi nawet bez włączania klimy w momencie skręcenia kół na maxa na parkingu.
    Czy ktoś miał podobny problem, bo już nie wiem co robić?
    ALFA 145 1,6TS
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie

    A sprawdzałeś jeszcze w takim razie pompę wspomagania, skoro spadł Ci przy skręceniu kół na maxa to coś w tym jest. Jeżeli sprężarka jest sprawna to szukał gdzie indziej, byc może pasek spadał po włączeniu klimy przez to, że działało na niego jeszcze większe obciążenie, a już było za duże przez pompę wspomagania.

  3. #3
    pawell23
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie, muszę jakoś sprawdzić jeszcze pompę od wspomagania tylko nie za bardzo wiem jak. Na razie wymieniłem jedynie płyn od wspomagania. Sama pompa kęrci sie lekko i nie ma luzu.
    Tylko jak skręcę kołami do oporu to mi zapiszczy ale chyba to normalne?
    W tej chwili jeżdżę na krótkim pasku od wersji bez klimy i jest ok, no ale w te gorączki klima by się przydała. Gdzieś czytałem ,że to możne być wina koła pasowego na wale, które się rozwulkanizowało i pod wpływem temperatury możne lekko bić.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawell23 Zobacz post
    Właśnie, muszę jakoś sprawdzić jeszcze pompę od wspomagania tylko nie za bardzo wiem jak. Na razie wymieniłem jedynie płyn od wspomagania. Sama pompa kęrci sie lekko i nie ma luzu.
    Tylko jak skręcę kołami do oporu to mi zapiszczy ale chyba to normalne?
    W tej chwili jeżdżę na krótkim pasku od wersji bez klimy i jest ok, no ale w te gorączki klima by się przydała. Gdzieś czytałem ,że to możne być wina koła pasowego na wale, które się rozwulkanizowało i pod wpływem temperatury możne lekko bić.
    Może być to wina koła, a może być również coś nie tak z napinaczem.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Postów
    152

    Domyślnie

    Czy bucząca pompa wspomagania może spowodować zerwania paska wielorowkowego?

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Teoretycznie nie, chyba że pompa jest tak zajechana że ma luzy na łożysku lub się zaciera i wtedy zrywa pasek

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał YaSIuVKP Zobacz post
    Teoretycznie nie, chyba że pompa jest tak zajechana że ma luzy na łożysku lub się zaciera i wtedy zrywa pasek
    Zawiozłem do mechanika i powiedział, że przyczyną zerwania paska może być pompa wspomagania, zauważyłem lekki przeciek na zbiorniku płynu od wspomagania...
    W warsztacie powiedzieli mi - właściwie w sierpniu, że mogę jeździć spokojnie i to bardzo długo... a teraz się wypinają i mówią, że to wina pompy, a jeszcze w sierpniu wymienili mi koło alternatora, napinacz i pasek, który po paru dniach zaczął piszczeć i 0,5 cm równiutko na całej długości przeciął się.. czekam na decyzję warsztatu.. czy uwzględnią mi gwarancję czy nie..

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaholic145JTD Zobacz post
    Zawiozłem do mechanika i powiedział, że przyczyną zerwania paska może być pompa wspomagania, zauważyłem lekki przeciek na zbiorniku płynu od wspomagania...
    W warsztacie powiedzieli mi - właściwie w sierpniu, że mogę jeździć spokojnie i to bardzo długo... a teraz się wypinają i mówią, że to wina pompy, a jeszcze w sierpniu wymienili mi koło alternatora, napinacz i pasek, który po paru dniach zaczął piszczeć i 0,5 cm równiutko na całej długości przeciął się.. czekam na decyzję warsztatu.. czy uwzględnią mi gwarancję czy nie..
    Jeżeli przed wymianą tych kół było wszystko ok a teraz tnie pasek to nie ma siły, któreś z tych wymienionych kół jest wadliwe i uszkadza pasek. Pompa jak nie ma luzu i nic się z nią nie dzieje (ten lekki przeciek na zbiorniczku o ile nie kapie na pasek, nie ma nic do rzeczy) to niczemu nie jest winna. Mechanicy powinni się raczej skupić na tych zamontowanych częściach

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Postów
    152

    Domyślnie

    Wymieniłem te koła bo niby nie były w jednej osi i gdzieś tam lekko się przecierał pasek, ale jeździłem z tym i jeździłem kilka lat, a teraz raptem pół roku nie mogę przejechać... najpierw wymienili sam pasek to nie wyjechał z warsztatu i pękł.. później wymienili te koła i teraz znowu pasek pękł... także to na pewno nie przez pompę wspomagania.. już wcześniej coś przecinało... jestem ciekaw co wymyślą...

    EDIT:
    Wymienili mi pasek na SKF jakiś dodatkowo wzmocniony za 85 zł, a nie jak wcześniej za 45 zł ContiTech.
    Do tego rolkę prowadzącą.
    Teraz cisza i spokój, a co najważniejsze POMPA WSPOMAGANIA NIE BUCZY!!!!!! o co tu chodzi? może dolali mi trochę płynu do pompy, a nie wiem o tym... lekki wyciek jest na zbiorniczku..
    Ostatnio edytowane przez alfaholic145JTD ; 30-12-2011 o 22:38

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klakierr
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.9JTD, 2000r.
    Postów
    749

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat. Napinacz mi już dość mocno wali, więc chyba pora na niego.
    Szybkie pytanie: czy ten będzie ok? http://allegro.pl/napinacz-paska-alf...867183457.html ?
    Bo szczerze, to na allegro nic innego nie widzę.

Podobne wątki

  1. Pasek wieloklinowy
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 06:00
  2. Pasek wieloklinowy
    Utworzone przez AF-Robert w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 21:16
  3. Pasek wieloklinowy
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 17:18
  4. pasek wieloklinowy
    Utworzone przez Krzychu25wroc w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 22:15
  5. [164] Pasek wieloklinowy w Q4
    Utworzone przez Skandahl w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2008, 16:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory