Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: niepokojace blokowanie koła

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS r.2001
    Postów
    28

    Domyślnie niepokojace blokowanie koła

    witam. to mój pierwszy post ty wiec proszę o wyrozumiałość.

    posiadam Alfę 147 od 3 miesięcy a od 2 tygodni zaczęło sie dziać coś niepokojącego. Podczas zakrętu w lewo przy jakiejkolwiek prędkości włącza mi się kontrolka od anty poślizgu a przy tym włącza sie chyba pompa od abs-u która jest elektryczna bo ja nie naciskam na hamulec i tak jak by próbowała blokować prawe koło lub kilka razy tak szybko szarpnie nim. jest to dosc mocno odczuwalne. nie dzieje sie to zawsze ale jednak jest to dość niepokojące, boje sie żeby kiedyś nie zablokowała koła całkiem i żebym się gdzie s nie rozwalił.

    w aucie zrobione jest całe przednie zawieszenie, wymienione łozyska z tyłu i z przodu z lewej strony. prawa jest cicho wiec nie wymieniałem, może jednak jest wadliwe? Auto podpoinałem pod CDIF/2 kilkakrotnie ponieważ tata jest mechanikiem, ale nic nie wyszło. sami nie wiemy co to jest a nie chce wydawać na marne tez 300 zł na łożysko które może okazać sie dobrym. DORADZI KTOŚ COŚ?

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar tomwpr
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002 (środek po lifcie)
    Postów
    11

    Domyślnie

    Mam podobnie czasami w zakretach w 156 1.9 JTD z 2002. Głupie makarony i tyle, miejmy nadzieję że nas nie zabiją

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS r.2001
    Postów
    28

    Domyślnie

    Czyli nie ma konkretnego powodu? dziś jeszcze przełożyłem opony przód tył i trochę pomogło. Tylne które dałem do przodu sa prawie na wykonczeniu, a przy nich o wiele rzadziej sie to dzieje. trochę to dziwne..... . Jutro wymienię jednak łożysko, bo piastę i tak mam do wymiany bo jeden gwint jest zerwany wiec zobaczymy czy to coś da. OBY!

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marcu_marcin
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2,5 V6 24V SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Ja bym tego nie ignorował...
    Lepiej to dokładnie sprawdzić np w (ASO).

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS r.2001
    Postów
    28

    Domyślnie

    myślę ze ASO nic mi nie powie a wywalę kasę tylko za sprawdzenie. Podepnie pod kompa i zobaczy to co ja ze wszystko gra, weźmą ewentualnie na diagnostykę gdzie nic nie wyjdzie bo tez to robiłem już.... . ale jak bd w krakowie niedługo to podjadę zapytać czy się spotkali z czymś takim, taka informacja chyba nie kosztuje?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Nie do końca dziwne. Jak się mają amorki i łącznik stabilizatora. Szczerze to nie znam powodu ale może to jest przyczyną??

    - - - Updated - - -

    Co do ASO to racja tam się tyle znaja na ile maja napisane.


  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS r.2001
    Postów
    28

    Domyślnie

    całe przednie zawieszenie jest funkiel nówka ;]. ale jezdze juz 2 dni na starych zdartych oponach i wg mi juz nie blokuje kola. jedynie kontrolka zadko mrugnie. ciekawe ze po zmianie opon sie jak by przestało to dziać. Jednak zmienię juz dzis to łozysko dla własnego spokoju, spróbuje pozamieniać gumy jeszcze raz i napisze czy pomogło czy nie.


    A ASO wole omijac szerokim łukiem bo juz wiele razy oni nic nie znaleźli a wykwalifikowany mechanik ( mój tata ) tak wiec dziękuje im bardzo.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar BomBel
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS
    Postów
    25

    Domyślnie

    Miałem również problem z czymś podobnym tylko że w moim aucie załączał się ABS w sytuacjach niepotrzebnych i utrudniał zatrzymanie pojazdu. Usterka znikła przy próbie rozwiązania innych problemów związanych z elektroniką auta. Body Computer u mnie działał nie właściwie i po zrobieniu go jakoś problem z ABS'em ustał. Nie wiem jaki to ma związek ze sobą ale może warto poszukać tego problemu właśnie tam.

    P.S. Jeśli byś pojechał z tym do ASO i by ci powiedzieli ze body jest uszkodzony nie działaj pochopnie. Ja się wybuliłem na niego a okazało się że prawdopodobnie przyczyna tkwiła w podłączeniu masy.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Ja bym sobie podłączył pod kompa i sprawdził prędkość obrotową kół mierzoną przez czujniki i sprawdził, które koło tak zwalnia/przyśpiesza, że włącza się VDC. Bo raczej innego powodu nie ma. Ewentualnie masz rozregulowany czujnik skrętu w kierownicy i można by wykonać ponowną kalibrację.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS r.2001
    Postów
    28

    Domyślnie

    Wymieniłem łożysko z piasta w godzinkę ale niestety nie ma poprawy:/. ale pojawia się nowe pytanie co opony maja do tego blokowania? gdy dam nowe na przód to sie to dość często dzieje a gdy stare prawie na wykończeniu to bardzo rzadko się to dzieje.


    Co do elektryki to pojadę niebawem do krk do elektryka bo jestem umówiony żeby mi zrobił z licznikiem a mianowicie miganiem. Moze on coś wynajdzie w elektronice auta.


    Sprawdzałem ta prędkość przed chwilą na kompie i tak jak czułem tak i komputer pokazuje ze to prawe przednie koło gwałtownie zwalnia. A z tą kalibracja to pobawię się jutro bo rzeczywiście jest tam taka opcja ale nie sadziłem żeby to miało coś wspólnego z blokowaniem.

Podobne wątki

  1. Blokowanie koła przedniego
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 20:32
  2. [147] 1.9 jtd 8v - niepokojace dzwieki
    Utworzone przez zetka# w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 20:58
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 15:04
  4. 156 2.0 TS niepokojace problemy
    Utworzone przez PtasiorSKI w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 12:13
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 21:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory