Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: przekladka kierownicy - alfa z uk

  1. #1
    o.rydzyk
    Gość

    Domyślnie przekladka kierownicy - alfa z uk

    czy orientujecie sie moze czy w alfach dobrze jest przelozyc kierwonice z prawej strony na lewa ... mysle tu o sprowadzeniu alfy z uk

    1.czy spotkaliscie sie moze z taka alfa ??
    2.albo macie moze jakiegos znajomego ktory przelozyl kierownice ....
    3. jak sie zachowuje samochod z przełozona kierownica (czy auto jest wtedy bardziej awaryjne ? czy to w ogole ma jakis wplyw na samochod ?
    4. jaki jest koszt takiej operacji ? (kumpel w swoim renoulcie przelozyl kierownice i zaplacil 2000zl razem w podbiciem przegladu )

    czy generalnei łatwo jest tego dokonac czy moze alfa jest zbudowana tak ze nie ma sensu przekladac lub po prostu sie nie da tego zrobic

    pozdrawaim adam

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie Re: przekladka kierownicy - alfa z uk

    Cytat Napisał o.rydzyk
    czy orientujecie sie moze czy w alfach dobrze jest przelozyc kierwonice z prawej strony na lewa ... mysle tu o sprowadzeniu alfy z uk

    1.czy spotkaliscie sie moze z taka alfa ??
    2.albo macie moze jakiegos znajomego ktory przelozyl kierownice ....
    3. jak sie zachowuje samochod z przełozona kierownica (czy auto jest wtedy bardziej awaryjne ? czy to w ogole ma jakis wplyw na samochod ?
    4. jaki jest koszt takiej operacji ? (kumpel w swoim renoulcie przelozyl kierownice i zaplacil 2000zl razem w podbiciem przegladu )

    czy generalnei łatwo jest tego dokonac czy moze alfa jest zbudowana tak ze nie ma sensu przekladac lub po prostu sie nie da tego zrobic

    pozdrawaim adam
    przerobka nie jest wcale taka prosta,choc wykonalna oczywiscie.nie zapomnij ze lusterka, reflektory,mechanizm wycieraczek,tylne lampy i wiele innych miejszych rzeczy tez musisz wymienic.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie Re: przekladka kierownicy - alfa z uk

    Cytat Napisał o.rydzyk
    czy generalnei łatwo jest tego dokonac
    Generalnie każda taka przeróbka jest trudna. Z częściami nie ma problemu bo używanych jest mnóstwo. Nie wiem tylko jak z układem kierowniczym, bo ja kiedyś dostawałem się do przegrody przedniej i nie widziałem tam jakiś otworów pod kierownice dla wersji UK (no chyba że źle patrzyłem 8) ).

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Tomek G.
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 2.5 V6 blue cosmo
    Postów
    142

    Domyślnie

    Coś mi sie ostatnio obiło o uszy ze od bodajże 1 stycznia nie można zarejestrować samochodu z UK po przekładce, ale głowy za to nie daje.
    Taka ciekawostka-po Bydgoszczy jeździ Rover 75 z kierownicą po prawej stronie lecz na naszych polskich, bydgoskich rejestracjach.
    Timeline: Nissan Sunny Y10 2.0d->Alfa Romeo 156 2.5 V6->Ford Focus mk2fl 1.8 TDCI->Lexus IS200 + Fiat 126p elx

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek G.
    Coś mi sie ostatnio obiło o uszy ze od bodajże 1 stycznia nie można zarejestrować samochodu z UK po przekładce, ale głowy za to nie daje.
    Taka ciekawostka-po Bydgoszczy jeździ Rover 75 z kierownicą po prawej stronie lecz na naszych polskich, bydgoskich rejestracjach.
    no to chyba sobie blachy przelozyl.od wielu lat nie ma mozliwosci zarejestrowania auta z kierownica po stronie pasarzera :wink: wyjatek to pojazdy zabytkowe.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    mazowsze
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS
    Postów
    110

    Domyślnie

    Otóż to nie jest żaden fake! Można takie auto zarejestrować w Polsce! Tylko jest jedno ale! Właściciel pojazdu musi być na stałe zameldowany w UK od ok 2 lat!

  7. #7
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek G.
    Coś mi sie ostatnio obiło o uszy ze od bodajże 1 stycznia nie można zarejestrować samochodu z UK po przekładce, ale głowy za to nie daje.
    Też o tym czytałem ale było napisane ( tygodnik motor) że wymagają zaświadczenia od producenta ( ASO ) że auto nadaje sie do przeróbki a nie wszyscy to wystawiają.

    Cytat Napisał lesio146
    przerobka nie jest wcale taka prosta,choc wykonalna oczywiscie.nie zapomnij ze lusterka, reflektory,mechanizm wycieraczek,tylne lampy i wiele innych miejszych rzeczy tez musisz wymienic.
    - przerobić dużą część układu hamulcowego. Natomiast czemu twierdzisz że trzeba zmienić tylne lampy ?? czyżby miało przeciwmgielne z innej strony ?? bo innego powodu nie widzę.

  8. #8
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bedboys
    Cytat Napisał Tomek G.
    Coś mi sie ostatnio obiło o uszy ze od bodajże 1 stycznia nie można zarejestrować samochodu z UK po przekładce, ale głowy za to nie daje.
    Też o tym czytałem ale było napisane ( tygodnik motor) że wymagają zaświadczenia od producenta ( ASO ) że auto nadaje sie do przeróbki a nie wszyscy to wystawiają.
    Owszem, ale to tez zalezy od regionu.

    Cytat Napisał lesio146
    przerobka nie jest wcale taka prosta,choc wykonalna oczywiscie.nie zapomnij ze lusterka, reflektory,mechanizm wycieraczek,tylne lampy i wiele innych miejszych rzeczy tez musisz wymienic.
    - przerobić dużą część układu hamulcowego. Natomiast czemu twierdzisz że trzeba zmienić tylne lampy ?? czyżby miało przeciwmgielne z innej strony ?? bo innego powodu nie widzę.[/quote]

    Doloz jeszcze fotele (kwestia polozenia regulacji) i dywanik. Ale co jest w tylnych lampach odwrotne? Pzrednie - to wiadomo dlaczego... ale tylne?!

  9. #9
    o.rydzyk
    Gość

    Domyślnie

    czyli nikt nie spotkal sie z taka przerobka w alfie ...
    ilosc rzeczy ktore trzeba wymienic lub zmienic za brardzo nie ma dla mnie znaczenia
    bo w koncu ja tego bym nie przerabial - interesuje mnie bardziej koszt takiej operacji i
    mozliwosc jej wykonaniaa bo z tego co slyszalem niektorych samohcodow sie nie da przerobic a niektorych po prostu nie oplaca

    pozdrawiam adam

  10. #10
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Przerobić się da każdy kewstia jest taka - czy auto ma fabrycznie mozliwość montażu kierownicy i pedałów z drugiej strony, jeżeli nei ma to też da sie zrobić ale trzeba przespawywać ścianę grodziową a to bardzo powyższa koszty przekładki i może stać sie nieopłacalna. No i pozostaje jeszcze kwestia problemu z rejestracją

Podobne wątki

  1. [146] przekladka silnika 1.6
    Utworzone przez arek123 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 19:44
  2. Przekladka Silnika 156 SW 1.8 TS na 2.5 v6
    Utworzone przez Dashek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 12:46
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 11:20
  4. [146] Przekladka 1.4 na 1.6bx
    Utworzone przez lepper w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 20:52
  5. [156] Przekladka
    Utworzone przez Lukasz1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2008, 16:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory