Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Opinie praktyków odnośnie silnika 1750 Tbi

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Brera 1750 Tbi
    Postów
    6

    Domyślnie Opinie praktyków odnośnie silnika 1750 Tbi

    Cześć!

    Od 3 lat stoi u mnie w garażu piękna Alfa Brera 1750 Tbi z prawdziwym przebiegiem 50k km i chyba nadszedł czas aby ktoś zaczął w końcu nią jeździć i w związku z tym ma pytanie do praktyków:

    Jak na przestrzeni przejechanych kilometrów sprawuje się ten silnik?

    Oczywiście mam na myśli normalne użytkowanie, bo to, że w policyjnych są problemy, to mnie nie dziwi w ogóle.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar karamba
    Dołączył
    05 2009
    Auto
    AR 159 1,9 110 kW, DPF OFF, EGR OFF, klapki OFF, power by @sdero
    Postów
    200

    Domyślnie

    A skąd wiesz, że w radiowozach mają problemy z tym silnikiem?
    Jeśli mówisz, że twoja stoi w garażu 3 lata i czas nią zacząć jeździć to powodzenia. Jakoś w to nie wierzę. Pamiętaj, że samochód nie używany szybciej się zużywa od używanego na co dzień.
    Ostatnio edytowane przez karamba ; 02-03-2017 o 10:08

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Brera 1750 Tbi
    Postów
    6

    Domyślnie

    Czytałem w internecie artykuł na ten temat i miały być to wypowiedzi policjantów.

    Dlaczego powodzenia? Wiem, że nie używany tez się zużywa ....
    Zimą auto stoi, latem czasami się przejechałem. Zrobiło się cieplej i tez wyjechałem już 2 razy

    Uwierz mi, że jeżeli ode mnie by to zależało, to jeździłbym tym autem, bo jest świetne!
    Silnik ciągnie już od samego dołu, a prowadzenie, to jest bajka!
    Kumpel ma BMW 3ke E90 i ten samochód nie dorasta do pięt Brerze

    Pytanie zadałem o silnik, bo nie chciałbym się wpakować w wadliwą jednostkę,wydaje mi się, że problemów byc nie powinno, jednak wolałbym się dowiedzieć co nieco od praktyków.
    Ostatnio edytowane przez cichy10001 ; 02-03-2017 o 11:11

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar karamba
    Dołączył
    05 2009
    Auto
    AR 159 1,9 110 kW, DPF OFF, EGR OFF, klapki OFF, power by @sdero
    Postów
    200

    Domyślnie

    Odpowiedziałem Ci lakonicznie bo myślę, że to prowakacja .
    Było na forum sporo o tym silniku, jak cie to naprawdę interesuje to znajdziesz.
    Moim następnym wozidłem będzie właśnie Tbi lub TFSI

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,039

    Domyślnie

    Dziwny post, Brera TBI niby stoi w garazu, niby nia jezdzisz (pare razy w roku, kolejna dziwna sprawa) a z drugiej storny tekst 'nie chcialbym sie wpakowac w wadliwa jednostke'. To masz to auto czy tylko Ci sie przysnilo ze je masz, bo albo juz jestes 'wpakowany' albo nie?

    Ale skoro juz pisze w watku to napisze dla ogólu. W skrocie silnik raczej bezproblemowy, dbac o wymiany oleju 10tys km na miescie, mozna 15km jesli sie robi tylko trasy. Nie lac Seleni Star PE 5W40 bo to slaby jakosciowo olej, lac chocby Motula Xclean 5W40 lub inny podobny lub lepszy. Wymienic srube z filterkiem przed turbo, albo wywalic ten filterek (zaklada sie srube taka jak na wylocie z turbiny lub usuwa filterek z obecnej). Stary olej, osady (Selenia) i przypchany filterek moga byc przyczyna padniecia turbo (slabe smarowanie) - to jedyna awaria jaka w tych silnikach wystepuje, i pewnie trafila pare policyjnych TBi (tylko jak oni jezdza, zimny silnik rura, olej pewnie wg zalecen z instrukcji co 35tys km wymieniany, nic dziwnego). Na setki TBi na tym forum i na alfaowners jedna Giulietta TBi zaczela mocno brac olej i ma chyba wlasnie wymieniany silnik na gwarancji, wiecej problemowych TBI nie bylo.
    Skrzynia jest M32 ale nie ma z nia tyle problemow co np w JTDMach, pewnie dlatego ze nowsza, troche ulepszona. Byl jeden przypadek tu na forum ze zaczela szumiec chyba jakos po 150tys km (gdzies w ostatnich tygodniach ktos pisal). Wymienic olej, wlac 0.5L wiecej niz przelew I tez powinna wytrzymac >200tys km bez wymiany lozysk (a w razie czego to nie jest problem ani jakis straszny koszt (zalezy gdzie sie robi od 1.2tys zl do 4tys, zwykle pod 2tys)).

    Jedyna dla mnie wady tego silnika to pali dosc sporo i nie brzmi jak rasowy silnik.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Brera 1750 Tbi
    Postów
    6

    Domyślnie

    No wiem, że to dosyć dziwne, ale po prostu teraz właścicielem jest mój ojciec, który chciał za dużo za to auto, które jest na prawdę w świetnej kondycji. W środku pachnie nowością Ojciec ze względu na otyłość nie jest w stanie jeździć tym autem, a ja czasami ją podbierałem na przejażdżkę. Pisze czasami, bo zawsze wiązało sie to z awanturą " że zepsuje" itd.

    Ojciec jest pod ścianą, bo potrzebuje pieniędzy, więc ja mam zamiar go odkupić, ale za już bardziej rozsądną kwotę.

    Szczerze mówiąc na taką opinie liczyłem

    Czy pali sporo? No nie wiem , przy mojej jeździe troszkę miasta, troszkę trasy pali 10,5l. W trasie do Włoch spalanie wyszło też równo 10l, gdzie nie oszczędzałem się na autostradzie a gdyby założyć gaz to już w ogóle koszt na pół

    Ale co do dźwięku to zdecydowanie masz rację
    Ostatnio edytowane przez cichy10001 ; 02-03-2017 o 11:46

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Jak masz możliwość kupna z tym silnikiem i z niskim przebiegiem to nie zastanawiaj się, to najlepszy silnik w Brerze.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,039

    Domyślnie

    Moja SW na 18" w lecie I na 17" w zimie pali ok 14-15 po miescie, krótkie odcinki, dynamiczna jazda. Na trasie przy stalej predkosci w zakresie powiedzmy 100-160km/h mniej wiecej (predkosc/10)-3L, czyli od 7 do 13. Powyzej 200 to zaraz jest max wskazanie sredniej 25l/100.
    Brera jest troche mniejsza, pewnie lzejsza I bardziej oplywowa szczegolnie od SW, wiec pewnie te 0.5L mniej przy nizszych predkosciach I 1L przy wyzszych wypije mniej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichy10001 Zobacz post
    a gdyby założyć gaz to już w ogóle koszt na pół
    Ale masz świadomość, że to silnik z wtryskiem bezpośrednim?
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Brera 1750 Tbi
    Postów
    6

    Domyślnie

    No chłopaki teraz to mnie najaraliście już kompletnie na to auto

    Co do spalania, to technika jazdy może mieć duże znaczenie, ja np. podczas ciągłej jazdy na trasie stała prędkością delikatnie odejmuje gaz, tak aby spalanie chwilowe spadło, ale samochód nie zaczął zwalniać. Jak zacznie zwalniać to dodaje z powrotem i znowu popuszczam tak aby przy jak najmniej wciśnietym pedale gazu auto utrzymywało stałą prędkość. Tempomat tego n ieumie i na nim spalanie o min. 1.5l większe zawsze
    Robiłem tak w swojej Vectrze B 1.8 115KM i na trasie potrafiłem zejść do 6.8l gazu/100km. Na jednej butli 450km

    Czekałem aż ktoś zlinczuje mnie za gaz do 1.8 Tbi
    Tak wiem, myślałem o instalacji VI generacji z wtryskiem w fazie ciekłej, która wykorzystuje wtryskiwacze benzynowe do podawania gazu. Nie ma tam parownika np. tylko pompa, sterownik i kable tak w skrócie. Auto 100% na gazie jeździ. Wadą jest cena, jednak są też instalacje z dotryskiem i jeżeli dobrze się ją zrobi na dobrych podzespołach to z doświadczenia wiem, że nie ma z tym problemów

    Przy okazji zapytam:

    po zimie postanowiłem się przejechać Brerą. Odjechałem i pod spodem była plama oleju. Później już nic nie kapało, ani grama. Pamiętam jak mój niezbyt rozgarnięty ojciec postanowił sobie ją odpalic i pogazować w garażu (nie jest w stanie jeździć) i przywalił kilka razy na bardzo wysokie obroty. Możliwe, że to z turbo wyleciało? Teraz na prawdę nic a nic nie leci wszystko jest oki.
    Ostatnio edytowane przez cichy10001 ; 02-03-2017 o 12:33

Podobne wątki

  1. [159] ile oleju wchodzi do silnika 1750 TBi
    Utworzone przez salatin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 05-07-2018, 14:33
  2. Prośba o ocenę i opinie Brera 1750 z Lublina
    Utworzone przez Drozdu w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 17:38
  3. Opinie odnośnie Alfy GT - Pruszków
    Utworzone przez rosek11 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 17:58
  4. Opinie i pytania odnośnie mojego nabytku.
    Utworzone przez 1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 23:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory