Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Toyota Yaris prawie zrobiła mnie na światłach - czas na chipa. Jak zmieniać biegi?

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie Toyota Yaris prawie zrobiła mnie na światłach - czas na chipa. Jak zmieniać biegi?

    Oj jakie zdziwienie moje dziś wieczorem było, jak yariską koleś mnie prawie zostawił na światłach !!

    Tak się zastanawiam, że chyba to była ta wersja TS 105KM.
    Ciemno było więc nie widziałem oznaczeń z tyłu.... ale aż do tej pory przecieram oczy ze zdumienia....!!

    W sumie autko lekkie, benzynka 105KM to kręci się ładnie....
    To ta poprzednia wersja yarisa była - nie ta najnowsza.

    Patrzyłem na dane techniczne to ma 9 sekund do setki to już wszystko jasne

    Chyba w tym momencie padła decyzja o zawirusowaniu alfy na wiosnę.... :-))

    ---------- Post dodany o godzinie 23:54 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:02 ----------

    A i Panowie.... przy jakiej wartości obrotów należy zmienić na następny bieg?
    Chodzi mi o optymalne dostosowanie obrotów przy dynamicznym przyspieszaniu....
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 16:38

  2. #2
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmal Zobacz post
    Tak się zastanawiam, że chyba to była ta wersja TS 105KM.
    to nie musiała być nawet taka wersja, chodzi o masę autka. Swego czasu objeżdżałem wiele aut "babską, niemęską i ciotowatą" Lancią Ypsilon 1.4 95 KM. Tajemnica tkwiła w tym, że to coś ważyło 900 coś tam kg. To autko wyciągało 195km/h, pamiętam dokładnie, bo te brakujące 5 do 2 paczek zawsze bodło moją ambicję.

    Co do 150KM w 159, to uważam, że do tego auta to trochę za mało.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    karmal-powiem ci tak,jeśli chcesz ruszyć ostro to wyłącz ASR,jedynke pociągnij do około 3500 obr,a resztę biegów do 4000obr i będzie dobrze.Oczywiście porządana jest bardzo szybka zmiana biegów,najlepiej z gazem w podłodze tak, by jak najmniej tracić boosto po zmianie biegu.Sam tak robie,choć cięzko jest nie przeciągnąć jedynki,najlepiej wyrobić w sobie taki automatyzm.

    Swoją drogą 105 km vs 150km to jest spora róznica ,nie wspominając już o momencie,ale niestety waga oscylująca około 500kg na niekorzyść 159 robi swoje .
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 27-10-2010 o 23:11

  4. #4
    multiply
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmal Zobacz post

    Chyba w tym momencie padła decyzja o zawirusowaniu alfy na wiosnę.... :-))

    ---------- Post dodany o godzinie 23:54 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:02 ----------

    A i Panowie.... przy jakiej wartości obrotów należy zmienić na następny bieg?
    Chodzi mi o optymalne dostosowanie obrotów przy dynamicznym przyspieszaniu....
    no prawda jest smutna, że 159 jest ciężka krowa, bez chipa ani rusz jak ktoś chce dynamiczniej.
    co do startu spod świateł - podstawa to dobry start, jedynka króciutka, szybko trzeba machać

    Z dobrym startem u mnie wyszło 8,2 do setki, dla mnie wystarczająco. Choć i tak najważniejsza jest przeciez elastyczność, a ta się mocno poprawiła po chipie, polecam.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    To jeden z powodów dla którego małe jest piekne . A co byście powiedzieli jakby was na szaro zrobił fiat linea? Bo mój kumpel powożąc Megankę Coupe (prawie nówka kilka tys przebiegu) oniemiał i nie umiał tego wytłumaczyć. Znaleźliśmy potem w danych że tam t-jety 120 KM wkładają-takie same jak w Giuliettcie
    Ostatnio edytowane przez metan ; 28-10-2010 o 04:43

  6. #6
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Miałem okazję przejechac się tamkim Yarisem.. nie robi szału. Te 105KM w masie auta 900kg powinno lepiej latać. Tymczasem bujanie Yarisa po czerwone pole i tak średnio daje frajdę z jazdy.
    To auto jest dość szybkie, ale bez szału.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Ostatnio miałem okazje kilka dni pojeździć mitem 1.4 135KM. I byłem nieźle zaskoczony co robi ten silniczek z tym samochodem. Po przeliczeniu stosunku masy do mocy, wychodził wskaźnik lepszy niż w mojej 159 170KM który po faceliftingu waży mniej niż wcześniej (1490kg) Nie miałem okazji z nikim się "pościgać" ale na trasie brał wiele większych samochodów z łatwością. Mimo wszystko po zrobieniu kolejnych 300km mito wsiadłem w 159 zrobiłem kilka kilometrów i stwierdziłem, że póki co nie ma dla mnie lepszego samochodu

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał rysiek Zobacz post
    Ostatnio miałem okazje kilka dni pojeździć mitem 1.4 135KM. I byłem nieźle zaskoczony co robi ten silniczek z tym samochodem. Po przeliczeniu stosunku masy do mocy, wychodził wskaźnik lepszy niż w mojej 159 170KM który po faceliftingu waży mniej niż wcześniej (1490kg) Nie miałem okazji z nikim się "pościgać" ale na trasie brał wiele większych samochodów z łatwością. Mimo wszystko po zrobieniu kolejnych 300km mito wsiadłem w 159 zrobiłem kilka kilometrów i stwierdziłem, że póki co nie ma dla mnie lepszego samochodu

    Większe auta bardziej komfortowe ))

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    rysiek-napisz coś więcej o 2,0 JTDM.Faktycznie jest duża róznica w stosunku do 150km? Jak to auto jedzie z dołu lepiej czy gorzej? Spalanie?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Jest różnica,ale ciężko mi powiedzieć czy aż taka wielka. Miałem ponad 1,5 miesięczny przestój między wersją 150KM, a 170KM, i nie mogłem porównać na gorąco.Subiektywnie jednak patrząc te 20KM i niższa masa pojazdu trochę daję.Auto lepiej się zbiera i wydaje mi się, że ciągnie do wyższych obrotów. Poza tym silnik wydaje się cichszy niz 1.9, ale jak mówię, są to subiektywne odczucia nie poparte tabelami.

    Z drugiej strony kilka miesięcy po tym jak już jeździłem 2.0, miałem okazje przejechać się alfa GT 1.9 jdt 150KM, (nie wiem czy to jest ten sam silnik co w 159 z 2007) i wydawała mi się strasznie zamulona w porównaniu do 159 2.0, więc może faktycznie różnica jest. Tak jak mówię, nie miałem okazji porównać na gorąco, więc ciężko jednoznacznie stwierdzić.

    Co do spalania to nie zauważyłem specjalnej różnicy w porównaniu do 1.9. Na trasie w Polsce dochodzi, przy szybkiej jeździe do 7.7-7.8, przy spokojnej kolo 7.Na autostradzie w Niemczech przy jeździe 180-210km/h dochodziło max. do 8.4-8.5, więc powiedziałbym że bardzo mało.

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] TOYOTA YARIS - 1.0 - 5 drzwi - wspomaganie
    Utworzone przez Barus91 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 13:01
  2. [159] Na jakich obrotach zmieniać biegi? HA! (1.9 8V i nie tylko)
    Utworzone przez lukasz1979 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 23:01
  3. Silnik boxer z Alfy centralnie - jak zmieniać biegi?
    Utworzone przez corek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 22:14
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 10:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory