Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Biegi nie wchodzą przy zapalonym silniku

  1. #1
    grzywka
    Gość

    Exclamation Biegi nie wchodzą przy zapalonym silniku

    Witam,

    problem wystąpił dzisiaj. W mojej Alfie 156 (1999) 2.0 TS, nagle pedał sprzęgła BARDZO zmiękł (wcześniej był dosyć twardy) i jest bardzo luźny, w czasie jazdy biegi nie wchodzą. Biegi wchodzą gdy silnik nie pracuje. Dojechałam do domu (150 km) odpalając na dwójce, nie widziałam żeby coś ciekło. Jednocześnie pedał hamulcowy stał się na odwrót bardzo twardy.
    Znajomy zasugerował mi że to wysprzęglik, czy ktoś się już z tym spotkał albo wie o co chodzi ?

    będę bardzo wdzięczna za informacje zanim udam się do mechanika
    Jeżeli jest sprzęgło do wymiany to jaki był by mniej więcej koszt w Warszawie (robocizna + części)?
    Ostatnio edytowane przez grzywka ; 27-03-2011 o 04:24

  2. #2

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    u mnie pierwszy raz padł wysprzęglik, więc zrobiłem sprzęgło przy okazji, koszty części to ok 800zł, robocizny nie licze bo robiłem sam
    za drugim razem padł przewód gumowy z regulatora do wysprzęglika, koszty mniejsze bo przewód 200zł, wymiana nie jest skomplikowana

    objawy miałem takie jak piszesz, jeszcze jest pompka przy pedale sprzęgła, też może być winna

  4. #4
    grzywka
    Gość

    Domyślnie

    Problem zaczyna być dziwnie skomplikowany bo ani mechanik ani nawet ASO nie jest w stanie stwierdzić co się dzieje.

    układ został odpowietrzniony, płyn zmieniony, nic się nie leje nigdzie i wszystko gra i po 15 km znowu ten sam problem. Po "pompowaniu" sprzęgła przez 20 sekund znowu wraca wszystko do normy. 20 km i znowu pada... sprzęgło było wymieniane nie dawno i całość jest szczelna. Powiedziano mi żeby jeździć i że może samo minie ale jestem już po dwóch holowaniach i trudno mi się jezdzi ze strachem że zaraz się popsuję

    ktoś ma jakiś pomysł ?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzywka Zobacz post
    Problem zaczyna być dziwnie skomplikowany bo ani mechanik ani nawet ASO nie jest w stanie stwierdzić co się dzieje.

    układ został odpowietrzniony, płyn zmieniony, nic się nie leje nigdzie i wszystko gra i po 15 km znowu ten sam problem. Po "pompowaniu" sprzęgła przez 20 sekund znowu wraca wszystko do normy. 20 km i znowu pada... sprzęgło było wymieniane nie dawno i całość jest szczelna. Powiedziano mi żeby jeździć i że może samo minie ale jestem już po dwóch holowaniach i trudno mi się jezdzi ze strachem że zaraz się popsuję

    ktoś ma jakiś pomysł ?
    Są mechanicy i "mechanicy", jest też ASO - wszystko loteria
    Zajrzyj do tego wątku i sobie wybierz fachowca, a nie "mechanika".
    ja polecam Tomka Seligę z Lesznowoli - wszystkie szczegóły masz w tamtym wątku
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

Podobne wątki

  1. [159] Ciężko wchodzą biegi
    Utworzone przez darfej1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 21:26
  2. [145] Biegi nie wchodzą PILNE
    Utworzone przez BabyBuns w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 12:31
  3. Biegi ciężko wchodzą!!!
    Utworzone przez Jino w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 12:18
  4. Biegi ciężko wchodzą
    Utworzone przez manius2008 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 19:19
  5. Biegi nie wchodzą do końca
    Utworzone przez N...SALTO w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 14:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory