Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: BLUE&ME NAV problem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie BLUE&ME NAV problem

    Witam, po wykonaniu aktualizacji BLUE&ME NAV, brak jest opcji nawigacji w menu, przyciski na podsufitce też nie działają. Udało mi się doszukać że już kilka osób miało z tym problem, zaś nigdzie nie mogę doszukać się rozwiązania problemu. Może ktoś kto rozwiązał taki problem, może się podzieli dobrą radą. Z góry dzięki za pomoc. Pozdro

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Słynne odłącz aku na 15 minut.... ale raczej bez osiowania proxy się nie obędzie.
    Licznik przebiegu przypadkiem nie mruga?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Licznik od przebiegu nie mruga, a akumulator już był odłączony. To osiowanie proxy, to potrzebny jest może specjalny kabelek/program ?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Ja mam problem po aktualizacji radia ze nie działa mi głośność zaden dzwiek nie jest wypuszczany na głosniki

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_kris Zobacz post
    Licznik od przebiegu nie mruga, a akumulator już był odłączony. To osiowanie proxy, to potrzebny jest może specjalny kabelek/program ?
    Tak. Multi Ecu Scan i kabelek ELM 327



    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    Ja mam problem po aktualizacji radia ze nie działa mi głośność zaden dzwiek nie jest wypuszczany na głosniki
    Radia, czy masz na myśli centralkę B&M? Co znaczy "głośność" i "żaden dźwięk".
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie


    Radia, czy masz na myśli centralkę B&M? Co znaczy "głośność" i "żaden dźwięk".
    to ze muzyka szła a w głośnikach jej słychać nie było

    Ale sie samo naprawiło

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    dodam jeszcze że wraz z zniknięciem opcji nawigacji, niedostępna jest tez funkcja message reader

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Spróbuj raz jeszcze zainstalować aktualizacje... no i proxy na koniec.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    ja jak dołożyłem blue&me nav i zrobiłem proxi i updaty, to właśnie mi zniknęło menu navi (nie wiem z jakiego powodu, ale tak się stało - było menu Navigation, ale puste w środku). okazało się ze musiałem zmienić ustawienie w Proxi Display Type na No Display/Voice HMI, po tym proxi i ruszyło. Tyle że nie używam - tak dołożyłem hobbystycznie - mapy są najnowsze z 2010r a interfejs straszna lipa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	proxi.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	97.4 KB
ID:	243161
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Wiem że te mapy to lipa, no ale działało i było. U mnie całkiem zniknęła opcja nawigacji z menu głównego (przy okazji message reader), do tego nie działają przyciski na podsufitce, teraz jest jakoś tak pusto.Po podłączeniu MES'a nie ma żadnych błędów moduł B&M NAV widzi. Wgrywanie update 5.6 przechodzi bez problemu jak i również osiowanie proxy. Ponowne odłączenie akumulatora tez nie pomaga. W sumie to nie wiem co mogę więcej zrobic. Update który pobrałem jest tak oznaczony Aggiornamento_BlueMe_NAV_5.6_11.05.2012, może to jakaś nieodpowiednia wersja. Ten plik pobiera na podstawie pliku zgranego z modułu przez konfigurator. Może ktoś by mi podrzucił na e-maila odpowiedni update, o ile jest możliwość że bedzie inny.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Problem z Blue & ME
    Utworzone przez srekal34 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:25
  2. [159] Problem z BLUE&ME
    Utworzone przez dassem w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 14:59
  3. [Giulietta] Problem - Blue&Me
    Utworzone przez bartekw11 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 13:49
  4. problem z Blue&Me
    Utworzone przez knietek w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 20:28
  5. [159] problem z Blue and Me
    Utworzone przez piotrek111 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 19:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory