Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 156 2.0 TS Jaki junkers? graty do oceny

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar qbiczysko
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 ts 2000r.
    Postów
    140

    Cool 156 2.0 TS Jaki junkers? graty do oceny

    Witam, podobne tematy już były, wszystkie przeczytałem ale czasy się trochę zmieniły, nowości pokazały się na rynku i takie tam więc doradzcie co byście wybrali. Alfa jak w opisie 156 2.0 TS, kiedyś było 155KM jak to określił jeden z gazowników. Odwiedziłem najbardziej prestiżowe gazownie w okolicy (Śląsk/Zabrze) i oto co mi zaproponowano:
    1.STAGowski secik tj: STAG 4+, reduktor AC R01(do 150KM), listwa wtryskowa AC W01 // tutaj przemawia za mna cena bo to najtańsza propozycja, gwarancja , ceny części zamienych np cała listwa wtryskowa jak się posypie (ok 300zł) ale czy reduktor nie powinien mieć zapasu mocy ?
    2. W innym zakładzie z kolei promowali nowość STAGa tj. Q-BOX, do tego reduktor AC R01 i wtryski HANNA // słyszałem ze sterownik Q-BOX jest na tyle nowy, że nikt nie potrafi go dobrze ustawić, kolejna sprawa czy warto dopłacać do HANNA, bo w pierwszym zakładzie, pomimo dopłaty odradzał (sypią się).
    3. BRC Sequent 24 // tutaj przemawia za mną to, że jest to zestaw i wszystko z z sobą ma działać jak najlepiej i pomijam możliwość złego doboru komponontów.

    Doradzcie co na dzień dzisiejszy warto założyć? Widzę tendencję promowania STAGA w zakładach, tylko czy to patriotyzm czy $$$ ?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Zbrosławice / Gliwice
    Auto
    Kilka
    Postów
    66

    Domyślnie

    To nie patriotyzm, tylko jedno z dwojga:

    - Brak własnego zdania i podążanie za vox populi (co druga instalacja montowana w Polsce to Stag)
    - Świadomość, że Stag jest w ścisłej czołówce oferowanych instalacji LPG - bo faktycznie jest.

    Prawdopodobnie dziś mieliśmy okazję rozmawiać telefonicznie. Proponowałem - owszem - Qboxa, natomiast głosy że nikt tego nie umie ustawić uważam za głosy ludzi niemających pojęcia o wyobrażeniu. To zresztą cecha charakterystyczna i przekleństwo tej branży, że najczęściej w temacie wypowiadają się ludzie o bardzo słabym poziomie pojmowania o czym piszą. I co robią też.

    Polecam jak najbardziej Qboxa - na dziś to jeszcze nic specjalnie rewolucyjnego w porównaniu do poprzednika, czyli Staga 4 Plus, ale jeśli producent zechce - może z tego sterownika zrobić bardzo poważny produkt. Poprzednik ma już dni policzone, bo nikt nie zasiądzie do aktualizacji jego softu na chwilę przed wycofaniem z rynku. Dlatego - patrząc perspektywicznie - wybierając Staga warto postawić na Qboxa.
    Wtryski Hana - bez dyskusji - najtrafniejszy wybór.
    Reduktor - AC R-01 to wielkie ryzyko pasma niekończących się reklamacji, wymian, regulacji, ustawiań... Mam dość tego produktu i bardzo odradzam. Osobiście stawiam na Magic III Evo2.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar qbiczysko
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 ts 2000r.
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazek Zobacz post
    http://lpg-forum.pl/alfa-156-2-0-16v...html?hilit=156
    http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?f=...=unread#unread

    i generalnie polecam poczytać to forum
    Dzięki, znam to forum, ale chciałem poznać opinie alfistów jeszcze :]


    Cytat Napisał SebastianS Zobacz post
    Prawdopodobnie dziś mieliśmy okazję rozmawiać telefonicznie.
    Akurat byłem osobiście w zeszłym tyg ale miła pani powiedziała, że Cię nie ma i pogadałem z jednym z monterów.


    Jakby ktoś chciał podzielić się posiadanym setem to fajnie by było.
    Ostatnio edytowane przez qbiczysko ; 14-05-2013 o 19:21

Podobne wątki

  1. Graty od QV/Limited 500 do 145
    Utworzone przez Wicked w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 21:49
  2. Graty do gt
    Utworzone przez klag3 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 13:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory