Strona 1 z 20 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 199

Temat: Przemyślenia spowodowane wolnym czasem.

  1. #1
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie Przemyślenia spowodowane wolnym czasem.

    Witam.

    Nasunęła mi się pewna myśl, i chciał bym się nią podzielić z szerszym gronem posiadaczy aut marki alfa Romeo.

    Od pewnego już czasu zauważam totalny upadek wirusa Alfa Romeo.
    Jeszcze kilka lat temu jeśli ktoś kupował Alfa Romeo pierwszy raz, nie ważne jaki model, to w 99% następnym autem takiego kogoś nie mogło być inne auto jak Alfa Romeo. Każdy znany mi przypadek, łącznie ze mną zachowywał się praktycznie tak samo.
    Jak jeszcze młody kierowca szukałem innego auta, czyli VW Vento lub SEATa Toledo. Dobry wówczas znajomy zaraził mnie jednak włoską motoryzacją, i tak zostało aż do dzisiaj. Moją pierwszą Alfę 155 mam od ponad 8 chyba już lat, i nie mam zamiaru się jej pozbyć. Od tamtej pory miałem tylko Alfy i Fiaty, dopiero w tym roku zakupiłem dostawczego SEATa z racji zapotrzebowania na to auto. Dużo moich znajomych, jak również znanych mi ludzi, również tak samo.
    Ale do sedna.
    Od pewnego czasu daje się zauważyć zupełnie odwrotna sytuacja, kiedy to ktoś kupuje sobie Alfa Romeo 156, i jest to jego pierwsza i ostatnia Alfa Romeo. Nawet dzisiaj miałem rozmowę z klientem, który szuka kupca na swoją 156 SW JTD w kolorze czarnym, ponieważ po kilku miesiącach jazdy ma już jej serdecznie dość. Powodem takiej sytuacji jest brak sił tego człowieka do naprawiania różnych elementów tego auta, które to były już zrobione przed sprzedażą. Tłumaczyłem już, że po prostu ktoś naprawiał to wcześniej niedbale i byle jak, ale po wymianie prawie nowych wahaczy na kolejne nowe nie ma już siły i ma dość.
    I tu trafiamy w sedno.
    Starszy już człowiek kupił za jakieś tam pieniądze auto od pseudo Alisty, który podpierał się wiedzą forumową i kupował wszystko co najtańsze i montował do swojej BELLI.
    Tym sposobem wahacze górne nowemu nabywcy poleciały po 3 kkm, dolne po kolejnych 8 kkm. Filt paliwa zamarzł i auto samo gasło podczas mrozów w zeszłym tygodniu, linki ręcznego praktycznie nie działały, ponieważ tak zardzewiały. Taki człowiek nigdy nie powie już dobrego słowa na Alfę, ponieważ nic dobrego powiedzieć nie może. Mało tego odradzi ją wszystkim znajomym i znajomym znajomych. Dlaczego, odpowiedzcie sobie sami...

    Żeby było ciekawiej, ta tendencja się nasila coraz bardziej niestety.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Ja osobiście nie wyobrażam sobie innego auta niż AR. W tym roku miałem już Uno. Punto kupiłem we wrześniu a Spidera 2tyg temu. Lubię porozmawiać na temat każdej marki. Ale Mnie nie da się wyleczyć z włoskich aut. Co do innych posiadaczy, znam kilku mocno zawirusowanych, ale jak długo to u nich potrwa - nie wiem. u mnie za kilka lat po 156 pewnie będzie 159 (ale ze zmianą śpieszył się nie będę).
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Sądzę że wirus na alfy powróci razem z wyjściem nowych modeli

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian156JTD Zobacz post
    Sądzę że wirus na alfy powróci razem z wyjściem nowych modeli
    Możesz mieć rację, ponieważ na dzień dzisiejszy ja osobiście nie widzę auta marki Alfa Romeo.
    Wszystko co oni produkują to jakaś totalna porażka jest.
    Każda normalna marka ma w swojej ofercie ciekawsze auta o osiągach nie wspominając nawet.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Ja osobiście nie wyobrażam sobie innego auta niż AR. W tym roku miałem już Uno. Punto kupiłem we wrześniu a Spidera 2tyg temu. Lubię porozmawiać na temat każdej marki. Ale Mnie nie da się wyleczyć z włoskich aut. Co do innych posiadaczy, znam kilku mocno zawirusowanych, ale jak długo to u nich potrwa - nie wiem. u mnie za kilka lat po 156 pewnie będzie 159 (ale ze zmianą śpieszył się nie będę).
    Ze 159 to mam tak różnie z odczuciami.
    Ale przed samymi Świętami prawie do końca złożyliśmy jedną z moich 155 i jak się nią przejechałem to aż się jakoś tak dziwnie poczułem.
    Niby kapeć, ale jak już jeździ to będzie z niej jeszcze fajne auto. Dodam, ze kupiłem ją tutaj z forum w celu wyjęcia silnika za kilkaset PLNów, ale została odbudowana i będzie śmigać dalej.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar malutki
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    154

    Domyślnie

    Ja tam jestem nowo-zarażonym wirusem Alfy Jak szukałem dla siebie auta pierwszego, to wstyd się przyznać, ale w ogóle nie istniało dla mnie coś takiego jak Alfa Romeo. Nie z powodu niepochlebnych opinii ale jakoś w ogóle jakby ta marka nie istniała Dziwna sprawa, sam się sobie do dziś dziwie Ale w końcu, już nie pamiętam nawet jak, trafiłem na zdjęcia 147 i się zakochałem I tak po szukaniu Leonów, Passata, Volvo czy Ibizy wiedziałem, że moim samochodem będzie Alfa 147

    I tak też się stało. Moja przyszłość samochodowa też już jest zaplanowana xD po 147 przyjdzie 156FL -> 159 -> Brera i dalej zobaczymy. Będę do takiego obrotu spraw dążył

    Więc Pablo. nie martw się, jeszcze są ludzie podatki na wirusa Alfy Romeo, nie zginiemy Nawet zaraziłem nim swoją dziewczynę, która wzdycha teraz za Giuliettą

    Ale racją jest, że Alfa traci przez tych, którzy chcą tanio kupić auto, które ma tylko jeździć i się nie psuć. A to nie ten kierunek.

    W mojej mam kupę rzeczy do zrobienia z zawieszeniem i blacharką na początek (prócz serca bo chodzi jak w zegarku), a i tak nie wyobrażam sobie sprzedać swojej 147

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Wirusa zabija popularność Alfy, w szczególności używanych 156, które są dzisiaj śmiesznie tanie. Jeszcze kilka lat temu zakup Alfy Romeo to była mocno przemyślana decyzja. Teraz kupują je przypadkowe osoby z myślą o samochodzie typowo użytkowym a warunek stawiają jeden, ma być tanio. O takie auto, które często już w chwili zakupu było rupieciem, mało kto dba, więc nic dziwnego, że po jakimś czasie zaczyna się sypać. Pojawia się rozczarowanie, narzekania a auto wędruje w kolejne ręce i koło się kręci. Parę lat temu Alfy na okolicznych drogach mogłem policzyć na palcach jednej ręki, teraz przestaje już zwracać na nie uwagi
    Zresztą doskonałym przykładem jest to forum, gdzie coraz częściej rozmawia się o przysłowiowej "dupie maryni" a nie o Alfach


  7. #7
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Sądzę że wirus na alfy powróci razem z wyjściem nowych modeli
    A moim zdanie nie. Jak wchodziła 156 to były same ochy i achy jak to ona nie jest ładna. Lata mijały. Zaczęły wychodzić niedoróbki tych aut oraz kosztowny serwis. Z czasem wygląd się opatrzył i dziś alfy nie wzbudzają już tylu emocji (chyba że negatywne). 159 nawiązuje do stylistyki 156 więc też już nie szokuje. W międzyczasie seat wypuścił alfopodobne auta. Dziś już nawet "koreańce" nie wyglądają tragicznie więc piękne linie alf giną na ulicach. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze żywe trupy 156 polepione taśmą i plasteliną.

    Tak z ciekawości: widział ktoś jakąś alfę 156 zmęczoną ciężkim żywotem? Chodzi mi o coś takiego jak czasem np. stare golfy Mk II czy czasem jeszcze MK I. Dziurawe, dymiące, wyprzedzane przez autobusy ale dzielnie i z dumą prące do przodu! To jest właśnie piękne w tych furach, że mimo tylu przeciwności (oranżada, mineralny z lidla, polne drogi) wciąż jeszcze jadą do przodu!
    A alfa... Cóż, mimo rezygnacji z wczasów pod palmami (bo była potrzebna pilna naprawa) i ogromu czasu poświęconego na auto (który zresztą mieliśmy bo przecież zrezygnowaliśmy z wakacji) alfa odpłaca się kolejnymi usterkami. Ktoś kiedyś pisał, że usterki 156 nie są jakieś strasznie drogie w porównaniu do np. nowych diesli ale... w dieslu wiem, że po dajmy na to 200 000 km szykuje się regeneracja wtrysków i dwumas. Mogę sobie to jakoś zaplanować, umówić się na pasujący mi termin naprawy, itp., itd. Nie chcę natomiast być zaskakiwany raz w tygodniu jakimś zepsutym gówienkiem które jest tanie w naprawie, a jak przychodzi co do czego to tylko w ori i trzeba kupić 20szt! A jak już niby wszystko działa i jest świetnie to przekręci się panewka albo światła nie działają! No ludzie! Litości!
    Ostatnio edytowane przez omron8 ; 28-12-2012 o 17:50

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Za kilka lat jak już te padniete 156 skończą na szrocie znowu będzie jak kiedyś. Wrócą lepsze czasy

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    A ja tam zakochałem się nie tylko w wyglądzie Alfa Romeo co w jednostkach JTD, miałem już kilka 156 i chyba żadnym innym motorem jeździł nie będę tak jakoś mam i nie wiem dlaczego samo przyszło pb i lpg już wypróbowane! Nie dla mnie!
    'Nie uważaj się za fana motoryzacji póki nie kupisz Alfy,póki nie doświadczysz huśtawki bólu,rozczarowania i agonii po krótkiej chwili gdy wszystko jeszcze działało i byłeś na dobrej drodze'
    Jeremy Clarkson

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Za kilka lat zamkną tą markę w piz*u!

Podobne wątki

  1. 2.4 JTD czasem pali, czasem nie (czujnik faz rozrządu ?)
    Utworzone przez zzuukkoo w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-07-2017, 20:19
  2. [146] Oświetlenie wnętrza - czasem jest, czasem nie
    Utworzone przez paulcat w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2010, 10:18
  3. [164] czasem szarpnie, czasem zgaśnie na światłach
    Utworzone przez fr33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory