Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: bella dostala w zderzak - ześwirował auto alarm

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie bella dostala w zderzak - ześwirował auto alarm

    czesc! nie dosc, ze ostatnio mam problemy z za duzym poborem pradu na postoju, gosc rano tak nieudolnie wyjezdzal ze zawadzil mi o prawy tylny zderzak, wyglada to tak:
    http://imageshack.us/photo/my-images/600/alfav.jpg/

    nie ma wiekszych pekniec, ale ciut odstaje od blotnika, stwierdzilem, ze mimo to pojade alfa, zaniepokoil mnie fakt ze nagle w trakcie jazdy wlaczyl mi sie autoalarm, wylaczylem go z pilota, czy tam pod tylnym zderzakiem jest jakis czujnik ktory mogl zeswirowac ?

    czy tez moze moglo to miec wplyw z wyjeciem bezpiecznikow F39 i F53 na noc, w trakcie jazdy bezpieczniki byly w srodku, sprawa opisana tutaj
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...otkowanie.html

    w ogole jak sadzicie poza zderzakiem cos moglo ulec uszkodzeniu? cos dodatkowo sprawdzic?

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    nie, wygląda to na lekkie otarcie, ja dziś pod market podjechałem za daleko przodem, i delikatnie najechałem na krawężnik ;] jak wyjeżdżałem, tylko zachrupotało i zderzak od spodu na środku pękł ;] ... zdenerwowałem się niesamowicie, mam nadzieje że te otarcie jest spisane i że naprawa odbędzie się na ubezpieczeniu sprawcy, ale wracając do twojej sprawy, to moim okiem tylko zderzak, ale wiesz, mogły pęknąc mocowania zderzaka, i w takim przypadku najlepiej nowy zderzak, a malowanie i tak całego elementu musi być, co do alarmu, to pewnie wina bezpieczników,

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    no malowanie całego ale klarem. Tam gdzie masz obdarte trzeba wyszlifowac wyrównać i pociągnąć kolorem a żeby nie było widac ze cos robione albo że sa przejścia na lakierze to cały zderzak trzeba w klarze malować. czyli i tak 250 zł za element plus ewentualne spawanie i szpachlowanie

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    no malowanie całego ale klarem. Tam gdzie masz obdarte trzeba wyszlifowac wyrównać i pociągnąć kolorem a żeby nie było widac ze cos robione albo że sa przejścia na lakierze to cały zderzak trzeba w klarze malować. czyli i tak 250 zł za element plus ewentualne spawanie i szpachlowanie
    ok, z uwzglednieniem tych mocowan to mam nadzieje, ze TU nie bedzie robic problemow i uwzgledni wymiane zderzaka, ile moze kosztowac oryginalny tylny zderzak do 147 ?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał KlaudioOs Zobacz post
    co do alarmu, to pewnie wina bezpieczników,
    Też tak myślę... Czujniki alarmu sa przecież w środku,nie?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    prosze o porade!

    wreszcie po swietach ogarnalem sprawe, jutro w warsztacie belle zobaczy rzeczoznawca z towarzystwa ubezpieczeniowego, zderzak widzial juz lakiernik, szczerze mowiac nie zauwazylem malej wgniotki przy polaczeniu tylnego zderzaka z blotnikiem (po prawej przy nadkolu),

    lakiernik mowi, ze trzeba byloby usunac to mala wgniotke i lakierowac tez blotnik z boku, blizej okna mam inna malutka (dawna) wgniotke, ktora przy okazji bylaby zrobiona. Lakiernik twierdzi, ze calego blotnika bocznego sie nie zdjemuje tylko lakieruje na aucie, prawda to ?

    Slyszalem o firmach, ktore likwiduja takie male wgniotki bez koniecznosci lakierowania calego elementu, wkladaja maly mloteczek od srodka i wyrownuja, sa nawet filmiki na youtubie, wtedy cala operacja to godzinka,
    ten lakiernik akurat nie robi takich rzeczy, co radzicie ?

    okaze sie jutro czy rzeczoznawca zakwalifikuje lakierowanie rowniez calego blotnika i zobacze co dalej

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    zakwalifikuje zapewne poprawke i lakierowanie naprawcze za grosze lepiej oddac do aso oni zrobia i wystawia dobra fakture TU a oni zaplaca i srania nie bedzie asie sie nie bawi w druciarstwo nowy element dadza pomaluja idelanie a blotnik zrobia jak uwazaja i tez im zaplaca ...

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał szajbus0 Zobacz post
    zakwalifikuje zapewne poprawke i lakierowanie naprawcze za grosze lepiej oddac do aso oni zrobia i wystawia dobra fakture TU a oni zaplaca i srania nie bedzie asie sie nie bawi w druciarstwo nowy element dadza pomaluja idelanie a blotnik zrobia jak uwazaja i tez im zaplaca ...
    problem w tym, ze wroclawskie ASO czyli adf auto zrobiloby wlasnie tak rzecz, same negatywy o nich kraza po miescie.. hmm czy po malej wgniotce w rogu blotnika daliby na wymiane caly blotnik watpie..

    dam znac jutro co bedzie w wycenie, w razie czego do czasu podpisania upowaznienia, raczej mozna bez problemu zmienic miejsce naprawiania szkody tj. samego lakiernika ?

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    fakture przedstswiasz wiec to nie ma znaczenia ... a jesli na upowaznienie to do czasu jego dostarczenia do ubezppieczyciela mozesz sobie dowolnei zmieniac

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    A co do problemu z prądem to odepnij alarm i powinno przestać ci zjadac akumulator

Podobne wątki

  1. [159] Nie działa auto alarm....
    Utworzone przez sitekxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 23:15
  2. [Giulietta] Auto Alarm sam sie aktywuje...
    Utworzone przez Jabolek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 12:11
  3. Nie fabryczny Auto alarm w Alfie
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 20:01
  4. [146] Auto Alarm - problem z pilotem
    Utworzone przez Warszawiak w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 12:23
  5. [155] nie dziala centralny , auto alarm
    Utworzone przez samul w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 19:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory