Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Poduszki silnika

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    ChanceToHova
    Auto
    już tylko 166
    Postów
    203

    Domyślnie Poduszki silnika

    Witam,
    szukałem wszędzie, ale nie znalazłem nigdzie odp. Powiedzcie mi, kto był ori producentem poduszek silnika pod AR 156? Wydaje mi się, że IMPERGOM, ale nic nie dam sobie za to uciąć. Szykuje mi się wymiana poduszek, pewnie pójdzie cały komplet pod spodem, ale nie chciałbym mieć problemu po wymianie.
    Pozdrówki Koledzy/Koleżanki.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Też mam teraz problem podczas szybkiego ruszania dodawania gwałtownie gazu czasami mi puknie i czuć wibracje na drążku od biegów jaką firmę najlepiej kupić bo widziałem już tematy "wibracje , buczenie etc" ale nigdy nie dowiedziałem się jaka firma jest "godna zaufania"

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Może być imperium nie impergum lub febi. Kwestia portfela. Jak z padniętej stukającej wymienisz na nową i zrobi ktoś to jak należy to w życiu nie spotkałem się aby było gorzej. Nie mam pojęcia skąd teoria to jakimś trzepaniu, trzęsieniu czy innymi historiami.

    - - - Updated - - -

    Tylko jak zabieramy się do wymiany jednej to zróbmy to porządnie i wymienimy wszystkie bo półśrodki zawsze nie dają pożądanego efektu.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Tylko na poduszkach firmy magneti marelli widziałem oryginalne oznaczenia fiata, wcześniej już pisałem, poduszki na pierwszy montaż produkowała firma CF Gomma której oznaczenia widać np. na oryginalnym drążku reakcyjnym górnym. Każdy ma inne zdanie, ja sam w niejednej alfie zmieniałem poduszki, filozofii za dużej to ja tam nie widzę, a poduszki impergoma są kiepskie, auto na nich dużo bardziej wibruje niż na rozbitych starych poduszkach nawet po wymianie wszystkich. Ja też mam problem z wibracjami i raczej to nie wina poduszek ani dwumasy...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Zafira b 1.9 120
    Postów
    195

    Domyślnie

    Jak wymieniać poduszki to tylko na oryginalne. Koszt spory ale lepiej dołożyć niż kupować zamiennik, który nie spełni oczekiwań.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cześć.
    Kolega norbert007 pisze, że jak zmieniać to na oryginały. Ja zmieniłem poduszkę skrzyni na FEBI (nigdy nie miałem problemów z wyrobami tej firmy) i to co się dzieje to jakaś abstrakcja - autem na jałowych trzęsie niesamowicie. Fakt, jest lepiej podczas odpalania i gaszenia, ogólnie jakoś sztywniej. Ale to zupełnie nie rekompensuje wzrostu wibracji oraz co ciekawe, wzrostu hałasu podczas jazdy... Wcześniej był zmieniony drążek reakcyjny, również na zamiennik (lepszej klasy). I teraz powstaje pytanie, czy wzrost poziomu wibracji jest związany ze zużytymi pozostałymi poduszkami czy raczej problem leży właśnie w poduszce FEBI (zbyt twarda?)? Czy może w nieodpowiednim montażu? Poduszka jest lekko przesunięta względem otworów mocujących w sankach... Czy to przesunięcie może mieć aż taki wpływ na jej pracę?

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Właśnie wcześniej pisałem o tym, że najwięcej problemów z drganiami po wymianie poduszek wynika z ich nieodpowiedniego montażu. I gdy jest założona z przesunięciem prawdopodobnie jest naciągnięta i stąd będą odczuwalne drgania. To tak ja zmiana tulejek w wahaczach wiele osób skręca wahacze wiszące a należy przed dokręceniem śrub mocujących ustawić wahacz w pozycji poziomej zbliżonej to takiej w jakiej ustawione są kiedy auto stoi na ziemi.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Zafira b 1.9 120
    Postów
    195

    Domyślnie

    Tylny ja też kupiłem kiedyś poduszkę tej firmy i miałem identyczną sytuację. Nie wynikało to z niepoprawnego montażu. Poduszkę reklamowałem i otrzymałem zwrot pieniędzy. Na to konto kupiłem oryginalną i nie to auto dosłownie. Drążek reakcyjny silnika zamiennik otrzymałem w spadku po poprzednim właścicielu. Po zmianie kolejne zaskoczenie tyle że ten właśnie kawałek pręta jest najdroższą ze wszystkich poduszek.
    Ostatnio edytowane przez norbert007 ; 27-10-2015 o 18:46

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    To czyli jak wygląda prawidłowy montaż? Ja jak montuje to zawsze odpalam silnik i luzuje śruby tak aby silnik sam ułożył się na swoim miejscu, nie wiem co jest grane ale zawsze przez pierwsze dni po montażu mocniej trzęsie na jałowym, ale za to lepiej rusza się autem i nie szarpie silnikiem, po kilku dniach auto zachowuje się jak przed wymianą, wibracje na jałowym trochę mniejsze choć też duże i silnikiem zaczyna szarpać przy ruszaniu i zmianie biegów, mówię tutaj o poduszce centralnej, aż strach zakładać oryginał bo ją też wyszarpie.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    6

    Domyślnie

    No właśnie, pawel2910 tak samo zrobiłem, wszystko wstępnie złożone, silnik odpalony i dopiero potem końcowe dokręcenie śrub. Nie widzę innej możliwości montażu, chyba, żeby w jakiś sposób "naciągnąć" całość żeby idealnie siadła w otwory mocujące...ale chyba właśnie po to są one większe, żeby było pole do manewru? Jutro sprawdzę jeszcze raz całość, bo na tą chwilę nie ma jazdy autem, wibracje, większy hałas i co gorsza pojawiły się dziwne dźwięki pochodzące od skrzyni biegów... Podobnie było z tym drążkiem reakcyjnym, stary był zerwany - z nadzieją wymieniam a tu gorzej niż przed wymianą...A w przypadku drążka raczej nie ma możliwości nieodpowiedniego montażu, więc może rzeczywiście jest jakiś problem z jakością/twardością zamienników?
    Ostatnio edytowane przez tylny ; 27-10-2015 o 21:36

Podobne wątki

  1. Poduszki silnika - co i jak
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-01-2020, 15:15
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 07:09
  3. Poduszki silnika
    Utworzone przez ssman122 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory