Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Pomóżcie mi proszę uporządkować wiedzę...

  1. #1
    jelonek1983
    Gość

    Domyślnie Pomóżcie mi proszę uporządkować wiedzę...

    ...na temat niedziałającego ogrzewania w Alfie 156 1.9JTD!!!

    za radą panów moderatorów w innym poście dotyczącym w/w tematu skorzystałem z wyszukiwarki i co nie co interesujących mnie spraw znalazłem!!
    obawiam się niestety że ZA DUŻO jak na moje zdolności...

    Dlatego proszę żeby mi ktoś pomógł to ogarnąć. Chodzi mi o to żebym w jak największym stopniu rozkminił co mogło się wysypać w mojej Alfinie - w mojej okolicy mechanicy na nazwę AR reagują alergicznym niechciejstwem!!! WKURW... mnie to strasznie i dlatego chcę się jak najlepiej przygotować, a więc:

    Dziś rano przy temp. ok -15C odpalałem Alfę. Szło strasznie ciężko ale odpaliłem i w drodze skapłem się że NIE DZIAŁA MI OGRZEWANIE (zmarzłem jak............)
    - NIGDY wcześniej nie miałem z tym problemu - nawet gdy dupnięty był TERMOSTAT - WYMIENIŁEM go jakieś 1,5 miesiąca temu!!!
    - powietrze wlatujące do środka auta jest LODOWATE, nie ma tutaj znaczenia na jaką temp przekręcę pokrętło
    - rano skapłem się że mam bardzo mało płynu chłodniczego - DOLAŁEM
    - klimę mam NIESPRAWNĄ - odłączony przewód (dziurawy) - ogrzewanie było tak czy siak SPRAWNE

    JAKA MOŻE BYĆ W ZWIĄZKU Z TYM PRZYCZYNA AWARII:
    - silniczek w schowku - czy dobrze rozumiem że gdy przekręcę kluczyk i pokręcę temperaturą zobaczę że on chodzi????
    - coś się walnęło z powodu tego że miałem mało płynu chłodniczego??? ale przecież dolałem!!!
    - nagrzewnica??? - jak sprawdzić czy to jej wina???

    Z góry dziękuję życzliwym za pomoc!!!

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    W schowku nie ma żadnego silniczka. Za regulację temperatury jest odpowiedzialny silniczek widoczny po wyjęciu schowka (po lewej stronie na ściance od nawiewu). Wyjmij schowek i zobacz, czy się zmienia położenie dźwigni podczas przekręcania temp pokrętłem. Jeśli nie ma reakcji to masz przyczynę.

    Wspomniałeś o płynie chłodniczym a jak dużo dolałeś? Może nadal masz za niski stan albo zapowietrzony układ i stąd nie grzej przy tak niskiej temperaturze. Tutaj masz link o rozwiązaniu identycznego problemu: http://www.alfaclub.pl/forum/viewtop...=restart+klimy
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 30-11-2010 o 19:56

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    najpierw sprawdz czy działa klapka zimne/ciepłe powietrze .Jak pokręcisz gałką to klapka powinna się przesuwać -będzie to słychać

  4. #4
    jelonek1983
    Gość

    Domyślnie

    Wiem że trzeba wyjąć schowek - źle się wyraziłem sorki!! wydaje mi się że nieraz słyszałem przy przekręcaniu pokrętła coś jakby silniczek ale dziś trudno powiedzieć może przez to że miałem uszy zamarznięte - ale sprawdzę ten silniczek dzięki!!

    co do płynu to dolałem pod kreskę MAKS. A zanim to zrobiłem było poniżej MIN!! i w ogóle sprawiał wrażenie zamarzniętego!! mogło się tak zdarzyć bo termostat mi kupmel wymieniał i to co mu uciekło uzupełnił wodą... a ja se o tym przypomniałem dopiero dziś rano!!!

    a jak sprawdzić czy ten układ jest zapowietrzony??? da rade czy po prostu trza go odpowietrzyć wylewając do zera i wlewając nowy???

    Aha i temp pracy silnika normalka - 90 stopni a mimo to dmucha lodem...

    ---------- Post dodany o godzinie 19:58 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:55 ----------

    rafal_n5

    no to raczej słychać bo to taki charakterystyczny dźwięk
    tak mi się wydaje przynajmniej że to słyszę jak kręcę pokrętłem od temp

    ---------- Post dodany o godzinie 20:06 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:58 ----------

    ale powiem Wam że do tej pory jakoś nie specjalnie doceniałem ogrzewanie wewnątrz...
    Dziś myślałem że mnie szlag trafi!!!
    na dodatek od bocznej szyby jakoś dziwnie mi powietrze dmuchało - bałem się że zanim dojadę do roboty ucho mi odpadnie..... BEZ OGRZEWANIA TO LIPA JAK NIE WIEM!!!
    dlatego tak mi zależy żeby rokminić o co z tym chodzi bo na mechaników zakochanych w wieśwagenach nie ma co liczyć...

  5. #5
    jelonek1983
    Gość

    Thumbs up

    Tutaj masz link o rozwiązaniu identycznego problemu: http://www.alfaclub.pl/forum/viewtop...=restart+klimy[/QUOTE]

    DZIĘKI za ten link!! przyda się!!!

  6. #6
    jelonek1983
    Gość

    Domyślnie

    ELLO!!!

    no i samo się naprawiło!!!
    może z powodu dużego mrozu nie działało draństwo ale dziś już było wszystko OKI!!
    tak więc na razie nie będę do tego zaglądał...

    DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC
    pozdro!

Podobne wątki

  1. Skradziono - Proszę pomóżcie
    Utworzone przez Mentor131 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 14:18
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 18:15
  3. Kto ma wiedzę o wtryskiwaczach CR w jednym palcu :)?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 07:24
  4. Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 28-11-2011, 23:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory