Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Temat: GTV 2.0 - Pomocy

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krispl
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Ford Focus MK2
    Postów
    133

    Domyślnie GTV 2.0 - Pomocy

    Witam, jak wiecie moja 166'ka odjechała w siną dal, czaję się na GTV'ke i chcę założyć do niej gaz. Mam strasznie duże obawy przed 2.0 TS bo naczytałem się o tych silnikach co nie miara negatywnych komentarzy, jestem przygotowany na "lekki" remont po zakupie ale nie w głowie mi przekładka silnika - w największym skrócie budżet na gaz + zawieszenie jest w rezerwie. I teraz mam na oku kilka modeli. Kwota jaką chce przeznaczyć to do 10k. Niestety o ile 166'ke znam na wylot, o tyle w GTV nawet nie wiem na co zwrócić uwagę, tym bardziej nigdy na żywo nie miałem styczności z 2.0 TS. Do wyboru nominowane są:

    * http://olx.pl/oferta/doinwestowana-z...tml#56a198364a
    Uczestniczka nr jeden, spaskudzone znaczki (jestem pedantyczny i razi mnie to tak że od razu bym nowe chłopu wysłał żeby tylko je zmienił ) Po rozmowie wiem że po kompleksowym remoncie głowicy - niestety żadnych szczegółów nie dostałem, a na pytanie o panewkach odniosłem wrażenie "..co to są kur*** panewki..." xD Ramki klubowe ale to nie klubowicz bo stwierdził że założył bo ładne czerwone i pasują (aż dziw że nie ma czerwonych skór).

    * http://olx.pl/oferta/sportowa-alfa-g...tml#b92664968f
    Uczestniczka nr dwa, młodsza i mniej zajechana ze specyfikacji od siostry wyżej, aczkolwiek różaniec na lusterku wskazuje modlitwy o przeżycie przy dużej prędkości... Więcej informacji brak, zdjęcia prosto po myciu czyli z lakierem może być róznie.

    Całość może lekko z humorem ale zależy mi na waszych opiniach, czy w tej kwocie jest szansa kupić nie zajechany egzemplarz 2.0 ? Na co zwracać uwagę przy GTV'kach ?

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar m4rk
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    188

    Domyślnie

    kris, ja tez nie znam gtv-ek - ale wypowiem swoje zdanie na temat TSow - nie taki diabel straszny. oslawiony wariator kosztuje z tego co pamietam 400 zl i wymienia sie go (albo i nie) razem z rozrzadem. sam rozrzad kosztuje ok. 600 zl z pompa wody, wiec nie taka tragedia. aby nie pojawil sie problem z panewkami, to bedzie dobrze. w moim zaufanym warsztacie dosc czesto widywalem TSy, ktore de facto byly w lepszym stanie niz niektore V6 - pomimo opinii o awaryjnosci TSow i pancernosci V-ek. no ale wracamy do podstawowej zasady - jak dbasz, tak masz (albo jak poprzedni wlasciciel dbal )

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krispl
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Ford Focus MK2
    Postów
    133

    Domyślnie

    Ogólnie widzę że GTV na forum jak na lekarstwo, gatunek na wymarciu. Jeszcze nadzieja w Ligarze ale on wiecznie zajęty Nie chce kupować Civica czy Golfa, a z GTV'ką nikt mi nie chce pomóc

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Masz na sprzedaż nowego wariata za cztery stówki? "Biere"!
    "- czujnik polozenia walka rozrzadu
    - czujnik hala"
    Ciekawe czy to ten sam czujnik
    TS 16V to nie tylko panewki i wariaty! To także (choć nie zawsze) wpierd.lny bez umiaru olej, to przeskakujące od czasu do czasu paski rozrządu, to nietrzymanie mocy, to falujące obroty, itd., itd.

    http://www.forum.alfaholicy.org/pora..._lpg_cena.html
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar m4rk
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    188

    Domyślnie

    przeciez dobrze wiesz, ze jak sprawdzisz ja tak jak kazde inne auto - czyli przetrzepiesz pod kazdym katem jakim sie da, to tragedii nie bedzie :p

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Myślisz, że właściciel pozwoli na jeździe testowej zrzucić miskę i skontrolować stan panewek?
    Tym silnikiem alfa/fiat udowodniła, że wszystko można spier.lić. Niedość, że wszystko się w nim zużywa szybko (bardzo) to jeszcze osprzęt jest dziadowski. Nie wspomnę przez grzeczność ile kosztują dedykowane świece to tego padła...
    Podsumowując: uczciwy zestaw startowy dla tego silnika (świece, rozrząd z wariatem, profilaktyczna wymiana panewek + filtry i olej) doprowadzi Cię do płaczu. A zawsze warto mieć odłożoną na jakiś czujnik, kable/cewki. Jak masz niefart to sraczka murowana. A to dalej 1.8 czy 20 (w gtv).
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krispl
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Ford Focus MK2
    Postów
    133

    Domyślnie

    No i to jest ten problem, kiedy marzenia ścierają się z rzeczywistością :/ tak naprawdę potrzebuje auta żeby wytrzymało rok jazdy i się nie rozpadło, GTV'ka to coś czego chciałbym spróbować. Cóż, tak spitolić game silników :/ A wychodziły w jts ? Czy też gra nie warta świeczki? 147'ka do mnie nie przemawia, 156'ka to samo, 166 piękne auto ale jak znów kupie to tylko V6, tymczasowo GTV b+g trafia idealnie w moje zapotrzebowanie. Musze jeszcze trochę wódki wypić i wszystko przemyśleć, chyba że jakiś sprzedający GTV'ke w dobrym stanie się do mnie odezwie

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Wychodziły, ale to jak się zastanawiać czy wybrać ebole czy wściekliznę...
    Aż dziw bierze, że znajdują się chętni na 147/156 z teesem. To są chyba ludzie pokroju mojego kumpla który jak popiję to twierdzi, że chciałby zachorować na raka, żeby udowodnić, że medycyna niekonwencjonalna może go uzdrowić

    Zapomniałem dodać, że w teesie 2.0 wymiana rozrządu jest droższa bo dochodzą wałki balansujące. Żeby było śmieszniej to na tych wałkach potrafi uciekać ciśnienie oleju. I tu pojawia się czasem bonusowa atrakcja... Z powodu kiepskiego smarowania mogą się wytrzeć wałki rozrządu

    Dodano po 4 minutes:

    Jak to ktoś kiedyś napisał na forum: teesy dzielą się na te w których panewka już się przekręciła i na te w których dopiero się przekręci
    Ostatnio edytowane przez omron8 ; 17-09-2014 o 18:35 Powód: Dodano
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    A właściciele alf dzielą nie na tych którzy dbają o auto, i na tych którzy nie dbają.
    Jak widać ty do tych drugich należysz.

    Mam 3 ts'a w rodzinie i nie narzekam. I jakbym miał kupować kolejne auto to też tylko z TS'em. Owszem, 2.0 bym nie kupił ale 1.6 bądź 1.8 spokojnie. I nie, nie boję się panewek. Jak się dba to się ma spokojną głowę z panewkami co już nie raz zostało tu potwierdzone na forum. No ale najlepiej dalej klepać denne teksty o TS.

    Za JTD dziękuję, choćby się coś stało mojemu TS'owi to wsadze do niego 3tys i mam cały silnik wyremontowany i śmigam dalej kolejne 100tys i więcej (nie piszę więcej bo nie robię tyle km). A do JTD to 3tys kosztuje sam dwumas + sprzęgło z egr bądź inną pierdółką.

    A no i mój TS nie bierze oleju, to znaczy bierze bo każdy silnik bierze go w jakimś stopniu, ale teraz mam zrobione 2tys km od zakupu i wymiany oleju a na bagnecie jak był max tak jest max. Więc jak ktoś kupuje zajechanego szrota to później płacz i lament na forum.

    A jeżeli tak bardzo się boisz to szukaj najlepiej auto po remoncie silnika.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Czyli mówisz, że panewki przekręcają się tylko tym co nie dbają...


    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Jak widać ty do tych drugich należysz
    Jak widać po czym? Zafundować Ci wizytę u psychiatry?


    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Za JTD dziękuję, choćby się coś stało mojemu TS'owi to wsadze do niego 3tys i mam cały silnik wyremontowany i śmigam dalej kolejne 100tys i więcej (nie piszę więcej bo nie robię tyle km). A do JTD to 3tys kosztuje sam dwumas + sprzęgło z egr bądź inną pierdółką.
    Czyli porównując teesa do drogiego w utrzymaniu jtd chcesz Koledze wmówić, że tees jest dobry Hahaha!! Świetnie, że wsadzisz trzy kafle w remont silnika. Pewnie kolego Krispl też chętnie wsadzi trzy tysiące w remont silnika! Na poboczu! Gdy mu korba blok silnika rozwali. Pewnie zawsze wozi spawarkę ze sobą to i szybciutko blok pospawa i pojedzie dalej


    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    A jeżeli tak bardzo się boisz to szukaj najlepiej auto po remoncie silnika.
    Kolejna dobra rada Remont silnika u mecha kosztuje pewnie z 7k zł więc możesz się nie zmieścić w budżecie
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 08:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory