Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Denerwujący dźwięk z silnika

  1. #1
    bocik_156
    Gość

    Domyślnie Denerwujący dźwięk z silnika

    Witajcie.

    Mam problem z silnikiem 1.8 TS w mojej alfce, a dokładnie odgłosami wydawanymi przez niego. Po lekkim rozgrzaniu silnika zaczyna wygobywać sie z jego spodniej cześci, a dokładnie z okolic koła pasowego metaliczny dźwiek, jak by metal tarł o metal. Po zdjęciu paska wielorowkowego i koła pasowego ów dźwiek nadal pozostaje. Moje pytanie czy za kołem napędowym paska rozrządu jest blaszka dystansująca, osłaniająca simering uszczelniająca wał głowny ???

    Dodatkowo wyjasnię, że ów dźwięk miałem juz kiedyś. Wyremontowałem silnik we własnym zakresie, wymiana pierścini, uszczelniaczy panewek korbowodowych itp itd. i dźwiek zniknął. Nadmienie również, iż jedna panewka korbowodowa (dokładnie z 3 cylindra) była przygrzana i mocno zrysowana, natomiast na połowie czopu wału była jedna delikatna ryska grubości mniej nić 0.5 mm, którą z wyczuciem przetarłem papierem wodnym i załozyłem nowe panewki. Silnik docierałem na przecietnej jakości oleju czyt. Lotos 10W40, po 1500 km wlałem troszke przekombinowany olej FUCHS CFE 10W40 z dodatkiem siarczku molibdenu (czarny olej) i właśnie po dwóch dniach od włania tego oleju denerwujący dźwiek powrócił.

    Czy to znów ta panewka sie odzywa czy tam za kółkiem napedowym psaka rozrzadu jest jakaś blaszka ???

    Dziekuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 06-07-2010 o 09:19

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Najpierw piszesz ze miałeś problem z panewką czyli sam sobie odpowiedziałes ale "wytarłem papierem wodnym" to juz przebiło wszystko...

    Wyrzuciłeś pieniądze w błoto remontując to na własną rękę, panewki na silniku są pasowane z dokładnością to kilku mikronów a Ty szlifowałeś ok 0.5mm :O
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    bocik_156
    Gość

    Domyślnie

    Wyjasnienie do opisu

    Nie grubości 0,5 mm tylko szerokości, grubość - głębokośc tej rysy - zmatowienia była prawie nie wykrywalna pod paznokciem. Kanały olejowe w wale nie są przytkane, a papierem wodnym nie przecierałem całego czopu tylko lekko tą ryskę, 1 mm paskiem tam gdzie było to zmatowienie.
    Dzis już po odpaleniu silnika zaczeło piszczeć, czy ten olej FUCHS CFE mógł tak podziałać na ten nie do końca zregenerowany czop??? czy tam za kołen napędowym jest ta okrągła dystansująca blaszka. Jeden mechanik mówi że jest, drugi że nie ma, na EPERze nie widze jej.

    Dziękuję

    PS. W załączeniu obraz z EPERa. Koło napedowe pasta rozrzadu oznaczone 3 ma jakieś trzy otwory od strony wału, a od strony koła pasowego sa 4. Może to niedokładnośc EPERa, ale jakiś zabek pozycjonujący, o którym mówili mechanicy tam jest.
    Ostatnio edytowane przez bocik_156 ; 06-07-2010 o 06:53

  4. #4
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocik_156 Zobacz post
    Wyjasnienie do opisu

    Nie grubości 0,5 mm tylko szerokości, grubość - głębokośc tej rysy - zmatowienia była prawie nie wykrywalna pod paznokciem. Kanały olejowe w wale nie są przytkane, a papierem wodnym nie przecierałem całego czopu tylko lekko tą ryskę, 1 mm paskiem tam gdzie było to zmatowienie.
    Dzis już po odpaleniu silnika zaczeło piszczeć, czy ten olej FUCHS CFE mógł tak podziałać na ten nie do końca zregenerowany czop??? czy tam za kołen napędowym jest ta okrągła dystansująca blaszka. Jeden mechanik mówi że jest, drugi że nie ma, na EPERze nie widze jej.

    Dziękuję

    PS. W załączeniu obraz z EPERa. Koło napedowe pasta rozrzadu oznaczone 3 ma jakieś trzy otwory od strony wału, a od strony koła pasowego sa 4. Może to niedokładnośc EPERa, ale jakiś zabek pozycjonujący, o którym mówili mechanicy tam jest.
    pod kołem numer 3 nie ma żadnej blaszki dystansującej...za kołem jest od razu siemering
    pozdrawiam
    Moja eks:
    Alfa Romeo 156 1,8 TS CF2 1999

Podobne wątki

  1. [159] 3.2 JTS dziwny dźwięk z silnika
    Utworzone przez explorer1406 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 11:43
  2. Dziwny dźwięk silnika
    Utworzone przez marieczko w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 11:10
  3. 166 2.5 v6 Dziwny dźwięk silnika
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-04-2015, 22:58
  4. [33] dźwięk silnika
    Utworzone przez Alfista92 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 21:08
  5. [145] dziwny dźwięk silnika
    Utworzone przez wilczasty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 06:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory