Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Przekłamanie wskaźnika temperatury

  1. #1
    smooder
    Gość

    Domyślnie Przekłamanie wskaźnika temperatury

    Witam kolegów,

    przeczytałem już trochę tematów o termostatach i temperaturach na wskaźniku kabinowym w AR 156 JTD.
    Mam w związku z tym pytanie. Ile może taki kabinowy wskaźnik przekłamywać?, bo u mnie czy było cieplej czy teraz w mróz wskazówka dochodzi maksymalnie do 60 kilku stopni i zastanawiam się czy wszystko jest ok i rzeczywiście mogą być takie różnice.
    Dodatkowo podczas mrozów jak silnik się wolno grzeje wywala mi "marchewę", dlatego wnioskuję, że chyba coś jest nie tak.

    Czy to uwalony termostat, bo sam już nie wiem.

  2. #2
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    U mnie przekłamanie 20-30stopni. Jak wywala marchewę to nie pozostaje nic innego jak podłączyć pod kompa, będziesz miał spokojną głowę

  3. #3
    smooder
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krolik_AR156 Zobacz post
    U mnie przekłamanie 20-30stopni. Jak wywala marchewę to nie pozostaje nic innego jak podłączyć pod kompa, będziesz miał spokojną głowę
    20-30 STOPNI?? To po co te wskaźniki były w ogóle montowane jak pokazują zupełnie nie prawdziwe parametry. Dziwna sprawa. No nic. A czy duże wahania na wskaźniku (pomijając jego dokładność) mogą świadczyć o padniętym termostacie?? TZN. Jak włączę więcej ciepełka w środku temp. znacząco spada, trzyma wartość ok 60 parę stopni na światłach jak ruszę i pojadę trochę szybciej, spada Pierwszy raz mam diesla i nie wiem czy to normalna sprawa.

  4. #4
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    Ile zdań tyle opinii, ostatnio gdzieś wyczytałem że po wymianie termostatu w jtd temperatura jest cały czas na stałym poziomie i pokazuje 90stopni. Wcześniej zaś czytałem, że tak ma być. Także podłącz pod kompa, sprawdź błędy i jak działa termostat. Jeżeli będzie coś nie tak to wymieniaj i zobaczymy co z tego wyniknie

  5. #5
    rosiek
    Gość

    Domyślnie

    mi ostatnio ktos poradzil sprawdzic rure idaca od termostatu do chlodnicy mianowicie ze jesli ona bedzie goraca to jest termostat walniety bo nie zmienia obiegu po rozgrzaniu i co sie okazalo to jest prawda w tym tyg wymieniam termostat

  6. #6
    smooder
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdzę tą rurę i zobaczę czy puszcza. Bo ona powinna być gorąca dopiero jak silnik porządnie się rozgrzeje?? Ciekawe są tylko wskazania tego wskaźnika w kabinie. Czy za takie błędne pomiary jest odpowiedzialny jakiś walnięty czujnik temperatury?? Bo chyba po to jest wskaźnik, żeby pokazywał tak jak trzeba.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    chojnów
    Auto
    AR156 1.9jtd '01 SW
    Postów
    79

    Domyślnie

    U mnie też było max 60* czy zimz czy lato w piatek wymieniłem termostat 175zł Vernet i teraz po ok 15km przy -10*c miałem wskazówke pod 90*C i w aucie cieplutko, Więc do wszystkich którzy się wachają - naprawdę warto wymienić polecam

  9. #9
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Tak jest-przeczytać posta Maćka!!! A mi dosłownie przed chwilą też zapaliła się marchewa... Od tamtej zimy miałem z nią spokój, ale ostatnio dolałem specyfiku do ON i to pewnie dlatego.

  10. #10
    smooder
    Gość

    Domyślnie

    Chyba skuszę się na wymianę termostatu, znalazłem na allegro z odbiorem osobistym w Wawie za 100 zł, więc się zdecyduję i zobaczę jak będzie. Opaski przy termostacie wyglądają na oryginalne, być może jeszcze nie był wymieniany...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 30-12-2017, 20:08
  2. Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury
    Utworzone przez korus77 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-03-2016, 15:24
  3. czujnik od wskaźnika temperatury wewnątrz auta AR 156 2.0 T.S
    Utworzone przez Bartek19Bwa w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 14:36
  4. Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury silnika.
    Utworzone przez lesiu166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 20:12
  5. [GTV] Jak wymienić żarówkę podświetlenia wskaźnika temperatury?
    Utworzone przez Slepecci w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 16:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory