Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: 2.5 v6 CARBONOWY DOLOT

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie 2.5 v6 CARBONOWY DOLOT

    witam serdecznie jak w temacie chce załozyc carbonowy dolot ze sportowym filtrem z autodelty ale carbonowy dolot to po prostu carbonowa rura w zasadzie a w oryginale na plastkiwowym dolocie jest jeszcze taka nazwijmy to odnoga i cosby jak prostotatne nie rozbieralne pudełko wszystko to tworzy jedna calosc .Dodam dla ulatwienia ze na tym niby pudełku jues napisane don,t load i to samo po wlosku. czy ktos wie co to jest? z jednej strony pewnie nie potrzebne skoro w carbonowych dolotach tego n ie ma a z drugiej strony po cos producent to dał...pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Po tym w jaki sposób piszesz trudno się domyśleć o co Ci chodzi . To "prostotatne nie rozbieralne pudełko" to rezonator. w googlach możesz znależć trochę informacji czemu to służy. W dużym skrócie i dużym uproszczeniu ten rezonator ma poprawić przepływ powietrza w rurze dolotowej minimalizując rezonans gazu wywołany odbijaniem się go od zaworów. Z tego co wyczytałem Ci co wstawili do fałeczki dolot bez rezonatora piszą, że silnik pracuje trochę glośniej i w niektórych przypadkach pojawiały się problemy z falowaniem obrotów w dolnym zakresie ale na ile to spowodowanie było nowym dolotem a nie np. nieszczelnością układu lub problemów z przepływką to nie wiem. Gdzieś na AlfaOwners ktoś umiescił relację z montażu customowego dolotu ale wykonanego z nierdzewki i kolanek sylikonowych i jedynym minusem jaki zauważył była głośniejsza praca silnika.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Smile v6 carbonowy dolot

    Cytat Napisał Camey Zobacz post
    Po tym w jaki sposób piszesz trudno się domyśleć o co Ci chodzi . To "prostotatne nie rozbieralne pudełko" to rezonator. w googlach możesz znależć trochę informacji czemu to służy. W dużym skrócie i dużym uproszczeniu ten rezonator ma poprawić przepływ powietrza w rurze dolotowej minimalizując rezonans gazu wywołany odbijaniem się go od zaworów. Z tego co wyczytałem Ci co wstawili do fałeczki dolot bez rezonatora piszą, że silnik pracuje trochę glośniej i w niektórych przypadkach pojawiały się problemy z falowaniem obrotów w dolnym zakresie ale na ile to spowodowanie było nowym dolotem a nie np. nieszczelnością układu lub problemów z przepływką to nie wiem. Gdzieś na AlfaOwners ktoś umiescił relację z montażu customowego dolotu ale wykonanego z nierdzewki i kolanek sylikonowych i jedynym minusem jaki zauważył była głośniejsza praca silnika.
    ...ale sie domysliles wiec chyba nie bylo tak zle...ale dzieki juz pojalem,nie rozumiem tylko sensu dolotu z nierdzewki?? carbon sie nie nagrzewa wiec masz caly czas zimne tudziez chlodne powietrze dostarczane co jak wiadomo silniki wola od cieplego czy goracego ale nierdzewka? nagrzewa sie tak samo albo jeszcze bardziej od plastiku...no chyba ze nie...ale dzieki i pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Masz racje co do nagrzewania ale nie wiem czy przy rurze z Autodelty miałoby to jakieś większe znaczenie bo jest ona krótka i łączy się z seryjna harmonijką przy kolektorze dolotowym. Niby producent deklaruje pare koników więcej ale czy jest to odczuwalne ? Nie dowiesz się póki nie spróbujesz. Sam powoli rozglądam się za czymś w miejsce seryjnego dolotu bo mam w nim małą nieszczelność i na wiosnę będę musiał coś z tym zrobić. Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał Camey Zobacz post
    Masz racje co do nagrzewania ale nie wiem czy przy rurze z Autodelty miałoby to jakieś większe znaczenie bo jest ona krótka i łączy się z seryjna harmonijką przy kolektorze dolotowym. Niby producent deklaruje pare koników więcej ale czy jest to odczuwalne ? Nie dowiesz się póki nie spróbujesz. Sam powoli rozglądam się za czymś w miejsce seryjnego dolotu bo mam w nim małą nieszczelność i na wiosnę będę musiał coś z tym zrobić. Pozdrawiam
    ...nie do konca bo raz ze najbardziej nagrzewa sie ten plastikowy odcinek dolotu dwa ze wlasnie chodzi o to zeby rozpedzone wirujace powietrze bylo zimne potem ten gumowy fragment jest na tyle krotki ze zimne powietrze z carboniku tylko fru i juz jest w silniczku. Dosc duzo juz o tym poczytalem nie tyle nawet na stronie autodelty co np na stronie alfa romeo klubu polska tam tez duzo mozna sie dowiedziec generalne jest odczuwalny przyrost mocy bo taki tez deklaruje autodelta a ufac im raczej wypada ale bardziej niz przyrost mocy jest odczuwalny przyrost momentu.Autodelta sprzedaje ta rure wraz z filtrem ktory sami ze tak powiem skomponowali juz lata temu specjalnie do v6 i przy takim zestawie gwarantuja przyrost mocy miedzy 3 a 6 koni i pare niutków...a dzwiek hmmmm...POZDRAWIAM

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Fakt, po intensywnej jeździe fałką orginalny dolot jest delikatnie mówiąc ciepły ale tak jak pisałem wyżej wątpie czy na tak krótkim odcinku (rura AutoDelty) ma to duży wpływ. Co do osiągów po montażu AD to nigdzie nie widziałem wykresów z hamowni, ani w PL ani na zagranicznych forach więc się nie wypowiem. Wyczytałem tylko tak jak i Ty piszesz, że w górnej części obrotomierza jest lepiej ale za to niby dół troche słabiej tylko, że są to wrażenia użytkowników a jak to wygląda na wykresie nie wiem. W każdym bądz razie nie bierz mnie za jakiegoś przeciwnika dzieła AutoDelty czy też zwolennika serii . Powodzenia w modzeniu i jak coś to dawaj wykresy Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał Camey Zobacz post
    Fakt, po intensywnej jeździe fałką orginalny dolot jest delikatnie mówiąc ciepły ale tak jak pisałem wyżej wątpie czy na tak krótkim odcinku (rura AutoDelty) ma to duży wpływ. Co do osiągów po montażu AD to nigdzie nie widziałem wykresów z hamowni, ani w PL ani na zagranicznych forach więc się nie wypowiem. Wyczytałem tylko tak jak i Ty piszesz, że w górnej części obrotomierza jest lepiej ale za to niby dół troche słabiej tylko, że są to wrażenia użytkowników a jak to wygląda na wykresie nie wiem. W każdym bądz razie nie bierz mnie za jakiegoś przeciwnika dzieła AutoDelty czy też zwolennika serii . Powodzenia w modzeniu i jak coś to dawaj wykresy Pozdrawiam.
    ...taaa zgadza sie nagrzewa sie okropnie,wiesz ja sie cudow nie spodziewam absolutnie przyznam ze wstydem ze bardziej licze na poprawe dzwieku i tak juz przeslicznego ale jezdzilem wczesniej poltora roku gta wiec troche mam niedosyt...tak calkiem a propos zaczyna mnie autodelta irytowac bo wlasnie dostalem maila ze nie maja na stanie i powinni miec powtarzam powinni a to w Anglii moze oznaczac wszytko...kolo piatego pazdziernika co oznacza ze nawet jak bedea mieli piatego to ja przy dobrych wiatrach dostane kolo dziesiatego co troche mi nie pasuje tym bardziej ze fure kasy sobie krzycza a terminy realizacji z kosmosu...stad moje pytanie szukam stalowych przewodow hamulcowych i takiej rury carbonoej bo takie bylo moje cale zamowienie w autodelcie...wolalbym ich olac i kupic to gdzie indziej ale nigdzie ni hu hu nie moge znalezsc...

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    krzepice
    Auto
    166 2.5 v6 2000r
    Postów
    71

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plenum.gif
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	127.0 KB
ID:	86057 dałby rade komuś zlecic takie cudo z żywicy bądź włókna węglowego?szukalem zakladów w pobliżu Częstochowy ale coś za słabo szukałem chyba..Nie mowie juz o estetyce tylko wlasnie o powiekszonej leciusienkiej puszce dolotu do V6 wtedy mozna było by minąć rezonator gdyż puszka dolotu była by wieksza o jakies 75-90procent jak sie wydaje ze zdjecia bez wymiarowania jak narazie...

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Taki dolot miał ktoś z AlfaClubu z czerwonej 147GTA tylko, że temu koledze taki dolot w Anglii lepili. Zajrzyj na forum.weglowe.pl może tam się ktoś podejmie.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Carlos71
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 145 1.4 TS Pack Sport, jest GT 1.9 JTD
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał motomycha Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plenum.gif
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	127.0 KB
ID:	86057 dałby rade komuś zlecic takie cudo z żywicy bądź włókna węglowego?szukalem zakladów w pobliżu Częstochowy ale coś za słabo szukałem chyba..Nie mowie juz o estetyce tylko wlasnie o powiekszonej leciusienkiej puszce dolotu do V6 wtedy mozna było by minąć rezonator gdyż puszka dolotu była by wieksza o jakies 75-90procent jak sie wydaje ze zdjecia bez wymiarowania jak narazie...
    Taki dolot ma Matejko z niebieskiej 147 GTA, robione przez użytkownika Reks, obu znajdziesz na AC.

Podobne wątki

  1. Dolot 156 2.5 V6
    Utworzone przez Modliszka w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 23:01
  2. [GTV Spider] Carbonowy kolektor ssacy do V6
    Utworzone przez Reks w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 21:52
  3. Carbonowy kolektor ssacy do V6
    Utworzone przez Reks w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:35
  4. Carbonowy kolektor ssacy do V6
    Utworzone przez Reks w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 17:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory