Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Immobilizer - dezaktywacja

  1. #1
    jair
    Gość

    Domyślnie Immobilizer - dezaktywacja

    Czy ktoś zdezaktywował immobilizer? Czy to w ogóle w Alfie jest możliwe?
    Pytam, bo mam dość już kłopotów z niegasnącą CODE. Od czasu do czasu pojawia się problem z odpaleniem auta. CODE gaśnie dopiero po kilkukrotnym włożeniu kluczyka do stacyjki. Potem na jakiś czas jest spokój i problem powraca. Mam dość tej niepewności przed wejściem do auta i chcę odłączyć immobilizer. Nie wiem tylko czy to jest możliwe i gdzie ewentualnie można by to zrobić.
    Jeśli się ktoś z tym uporał to będę wdzięczny za radę.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    A może wystarczy wyciągnąć pastylkę imo i przykleić gdzieś obok modułu imo pod kierownicą? Spróbuj tak bo może to rozwiąże problem.

  3. #3
    jair
    Gość

    Domyślnie

    Chyba nie. Myślę, że to raczej kwestia instalacji (antenka, przewód, przekaźnik itp.) ... coś nie przewodzi sygnału. Mam dość i chcę się pozbyć immobilizera.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    problem z imo był już przerabiany sam nawet zakładałem post. A masz może drugi kluczyk bo jeśli zapala się code z nie wyjaśnionych przyczyn stacyjka nie widzi kluczyka i nie czyta go W jakim stanie masz akumulator może to być spowodowane zbyt niskim napięciem w danej chwili. U mnie tak się zaczęło robić gdy dziewczyna jeździła przez miesiąc 10 km do pracy i z pracy. Doładowałem akumulator i jest ok przez jakieś 2 miesiące

  5. #5
    jair
    Gość

    Domyślnie

    postu na temat DEZAKTYWACJI IMMOBILIZERA nie znalazłem i oczekuję rad w tymże temacie

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Auto
    Była AR166 2.4 JTD 99r.
    Postów
    177

    Domyślnie

    Można dezaktywować, potrzebna jest mała modyfikacja wsadu w ECU

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czarek
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    166 JTD
    Postów
    133

    Domyślnie

    znajdz dobrego elektryka, kupujesz jakby to "emulator" taka mała kostka 2x2cm z dwoma kabelkami, wyjmujesz z jej płyteczkę z układem scalonym, potem wyjmujesz kompa rozkręcasz go wlutowujesz to w odpowiednie miejsce w kompie, programujesz za pomocą specjalnego programu, wkładasz kompa i odpinasz pod kolumna taka małą kosteczkę aby kontrolka code nie świeciła cały czas, potem cieszysz się jazdą. widziałem jak mój znajomy elektryk to robił w takiej 166jtd. koszt maks 250 zl

  8. #8
    jair
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarek Zobacz post
    znajdz dobrego elektryka, kupujesz jakby to "emulator" taka mała kostka 2x2cm z dwoma kabelkami, wyjmujesz z jej płyteczkę z układem scalonym, potem wyjmujesz kompa rozkręcasz go wlutowujesz to w odpowiednie miejsce w kompie, programujesz za pomocą specjalnego programu, wkładasz kompa i odpinasz pod kolumna taka małą kosteczkę aby kontrolka code nie świeciła cały czas, potem cieszysz się jazdą. widziałem jak mój znajomy elektryk to robił w takiej 166jtd. koszt maks 250 zl
    Dzięki, to jest już coś, jest jakaś nadzieja. Bo zwątpiłem, dzwoniłem do firmy zajmującej się profesjonalnie dezaktywacją immobilizerów i powiedziano mi, że w Alfach taka dezaktywacja jest niemożliwa do wykonania.
    Teraz pozostaje problem gdzie zaleźć we Wrocławiu takiego elektryka.

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Żeby się nie okazało że taniej będzie kupić na allegro zestaw stacyjki z zamkami i kluczykami.

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Auto
    Była AR166 2.4 JTD 99r.
    Postów
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarek Zobacz post
    znajdz dobrego elektryka, kupujesz jakby to "emulator" taka mała kostka 2x2cm z dwoma kabelkami, wyjmujesz z jej płyteczkę z układem scalonym, potem wyjmujesz kompa rozkręcasz go wlutowujesz to w odpowiednie miejsce w kompie, programujesz za pomocą specjalnego programu, wkładasz kompa i odpinasz pod kolumna taka małą kosteczkę aby kontrolka code nie świeciła cały czas, potem cieszysz się jazdą. widziałem jak mój znajomy elektryk to robił w takiej 166jtd. koszt maks 250 zl
    Nie do wszystkich modeli jest emulator. W większości benzyn trzeba ręcznie modyfikować pamięć w ECU. Koszt 200-300 zł.
    Podaj mi numer sterownika to powiem ci dokładnie jaki będzie koszt.
    Ostatnio edytowane przez cytryn ; 12-09-2012 o 11:03

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Dezaktywacja buzzera systemu S.B.R.
    Utworzone przez TOM & JULIA w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 09:41
  2. Dezaktywacja elementów pakietu ZIMA - AR 156 1,9 JTD 149 KM
    Utworzone przez piotreq2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 19:05
  3. Immobilizer
    Utworzone przez Jax1991 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 18:18
  4. [145] AR 145 1,6TS immobilizer??
    Utworzone przez Roboo8887 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 13:00
  5. [145] Immobilizer
    Utworzone przez rooshyo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 13:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory