Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Giulietta -pojawiajaca sie kontrolka check engine/ piszczenie hamulców

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kamila
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Giulietta 1,4 170 km
    Postów
    2

    Domyślnie Giulietta -pojawiajaca sie kontrolka check engine/ piszczenie hamulców

    Witam serdecznie!

    Piszę z powodu pojawiających martwiących mnie problemów z moją Giuliettą. Jako że jest to moje pierwsze auto, nie mam za dużego doświadczenia w tym " świecie" tym samym postanowiłam napisać do Was , z prośbą o poradę.

    Samochód zakupiłam w salonie w marcu, ma więc niecały rok. Od około 6 miesięcy pojawił się problem z piszczeniem hamulców podczas delikatnego zatrzymywania pojazdu. Udałam się z tą kwestią do serwisu- wiadomo- niestety następnego dnia przekazano mi, ze wszystko wygląda ok i niestety ten model "tak ma" jeżeli interesuje mnie zlikwidowanie problemu to mogą zatrzymać auto na wyczyszczenie hamulców/coś podobnego koszt 700 zł. Czy ktoś z Was również spotkał się z takim problemem? podobno gwarancja tego nie obejmuje

    Kolejny problem pojawił się miesiąc temu, podczas jazdy zapaliły się kontrolki- głownie check engine, samochód stracił moc, brak możliwości korzystania z Start/Stop, DNA. W serwisie zlikwidowano usterkę, po 2 godzinach auto było gotowe do odbioru.

    Niestety 2 dni temu wydarzyła się taka sama sytuacja, check engine, samochód w ogóle nie chciał jechać... Odstawiłam do serwisu, w którym powiedzieli ,ze to może być od minusowych temperatur , dodam ze było -4
    po podłączeniu do komputera auto zostało na 3 dni, bo jak stwierdzili nie nadaje się do jazdy. Wczoraj zostało odebrane. Nie było osoby prowadzącej sprawy i na obecny moment nie udzielono mi informacji co konkretnie zrobiono z autem ( tego dowiem się w piątek, podobno coś z rozrządem , mówią ze coś poważnego)


    delikatnie mówiąc jestem zaniepokojona, auto ma niecały rok a juz pojawiają sie poważne usterki. Prosze Was o jakieś informacje/porady, jak rozmawiać z osobami w serwisie, bo jak narazie mam wrażenie ze przez moją niewiedzę lekko mnie lekceważą.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Hej!

    Jeśli chodzi o hamulce to "ten typ tak ma" jest dużą przesadą. Na seryjnych klockach/tarczach nie powinno nic piszczeć. Jaki masz przebieg? W dalszym wywodzie zakładam, że w granicach kilku-kilkunastu tysięcy km. Owszem, mi czasem w samym momencie zatrzymania lekko "stęknie" któryś tylny klocek, ale pisku w czasie hamowania nie ma i nie było. Jest możliwe natomiast, że dość łagodnie/mało hamujesz i klocki się jeszcze nawet nie ułożyły. Druga opcja - że tarcze nieco zardzewiały, chociaż to można łatwo naocznie sprawdzić.

    W każdym razie może warto je kilka razy mocniej przehamować.

    Jeśli chodzi o check-engine - tutaj bez dalszych informacji trudno coś wnioskować. Trzeba poczekać aż znowu wyrzuci błędy i je odczytać (najlepiej samemu, albo kimś, z interfejsem do samochodu). Albo przycisnąć ASO, żeby zeznało jakie błędy się posypały. Jeśli faktycznie coś z rozrządem (można przypuszczać, że był źle ustawiony) to jeśli skorygowali to powinno już być ok. Poczekajmy do piątku co powiedzą.

    Z jakiego miasta jesteś?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BoL
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 TB 2015
    Postów
    75

    Domyślnie

    W moim egzemplarzu hamulce zaczęły piszczeć kilka miesięcy po zakupie. Zgłosiłem do fca, serwis przeczyscił klocki, ale uprzedził, że to pomoże tylko na chwilę i tak było - obecnie znowu piszczą. Wg serwisanta trzeba jeździć i hamowac dynamiczniej.
    Drugiej usterki bez kodów nikt nie zdiagnozuje - zapytaj w serwisie co konkretnie zrobili, jeśli nadal będą sciemniać to poproś o informację mailowo lub napisz do fca. Jeśli masz nieduże miejskie przebiegi i nieogrzewany garaż lub parkujesz na zewnątrz, to może się zdarzyć że zamarzła odma - były takie przypadki na forum, jeden nawet dosyć dramatyczny.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kamila
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Giulietta 1,4 170 km
    Postów
    2

    Domyślnie

    Przebieg wynosi 10 tys, głownie jeżdzę po mieście, wiec rzeczywiście hamulce mogły się nie ułożyć. Od czasu zgłoszenia problemu w serwisie starałam sie hamować mocniej jednak dalej piszczy..

    Odnośnie kontrolki check engine otrzymałam dzisiaj wydruk z serwisu- wymieniono napęd rozrządu, podobno pasek napędu rozrządu się zsunał prawdopodobnie od uderzenia jakimś kamieniem w czasie jazdy. Okazało się tez, ze wymienili pokrywę silnika bo widać było jej uszkodzenie mechaniczne i luźne mocowanie- nie wiem jak mogło cokolwiek uszkodzić pokrywę, bo nie otwierałam maski ostatnim czasem.

    Jestem z Bydgoszczy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał BoL Zobacz post
    W moim egzemplarzu hamulce zaczęły piszczeć kilka miesięcy po zakupie. Zgłosiłem do fca, serwis przeczyscił klocki, ale uprzedził, że to pomoże tylko na chwilę i tak było - obecnie znowu piszczą. Wg serwisanta trzeba jeździć i hamowac dynamiczniej.
    Drugiej usterki bez kodów nikt nie zdiagnozuje - zapytaj w serwisie co konkretnie zrobili, jeśli nadal będą sciemniać to poproś o informację mailowo lub napisz do fca. Jeśli masz nieduże miejskie przebiegi i nieogrzewany garaż lub parkujesz na zewnątrz, to może się zdarzyć że zamarzła odma - były takie przypadki na forum, jeden nawet dosyć dramatyczny.
    czy płaciłeś coś za przeczyszczenie klocków?Zaproponowali mi taka usługę 700 zł bez gwarancji, ze po jakimś czasie zacznie dziać się to samo.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila Zobacz post
    Przebieg wynosi 10 tys, głownie jeżdzę po mieście, wiec rzeczywiście hamulce mogły się nie ułożyć. Od czasu zgłoszenia problemu w serwisie starałam sie hamować mocniej jednak dalej piszczy..
    Tym bardziej miały w diabły czasu, żeby się ułożyć, w zależności od stylu jazdy to jest max 1000km, zakładając, że ktoś nie jeździ po autostradzie w odcinach 2x500km. To jest raptem kilkanaście normalnych hamowań i heble się układają - tu nie ma żadnej filozofii .
    W mojej Alfie też piszczały hamulce ori, teraz po zmianie na markowe zamienniki Zimmermana jest cisza.

    Cytat Napisał Kamila Zobacz post
    czy płaciłeś coś za przeczyszczenie klocków?Zaproponowali mi taka usługę 700 zł bez gwarancji, ze po jakimś czasie zacznie dziać się to samo.
    Oszaleli za samo czyszczenie .. przecież to jest max 2godziny roboty dla sprawnego mechanika, zresztą co tam jest do czyszczenia, nacięcie w poprzek klocków i tyle, prowadnice i blaszki w tylnym zacisku, tylko to się ma do piszczenia jak drzwi do lasu.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Oszaleli za samo czyszczenie .. przecież to jest max 2godziny roboty dla sprawnego mechanika, zresztą co tam jest do czyszczenia, nacięcie w poprzek klocków i tyle, prowadnice i blaszki w tylnym zacisku, tylko to się ma do piszczenia jak drzwi do lasu.
    to że 2 godz. to fakt, ale przyczyną czyszczenia może być nawet kamyczek który się wbił w klocek - trzeby byłoby rzucić okiem na tarcze, czy nie tworzy się rysa na tarczy, bo onaczałoby że w klocku znalazł się jakiś twardy materiał.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał mks Zobacz post
    to fakt, ale przyczyną czyszczenia może być nawet kamyczek który się wbił w klocek
    Nie będzie wtedy piszczał tylko tarł i będzie to czuć pod hamulcem, tak samo jak naleci błota czy piachu.
    Oryginalne heble są dość twarde, fajnie hamują, mało pylą, ale popiskują i nic się z tym nie zrobi bo to taki zestaw.
    I nie ma co się im dziwić, że nie dają na to gwarancji i uprzedzają, że powróci- taka charakterystyka materiałów.

    Cytat Napisał mks Zobacz post
    to że 2 godz. to fakt,
    Bo co tam jest przód, to raptem dwie śruby i zacisk złazi, ma się dostęp do obu klocków i tarczy, z tyłu jest gorzej, bo trzeba kontrować śrubę i nakrętkę prowadnicy i cofnąć tłoczek przekręcając i dociskając.
    Z drugiej strony co się dziwić, ASO jest od robienia kasy a nie zadowalania klientów, mają procedurę i tyle - poza to rzadko kiedy coś więcej robią.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BoL
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 TB 2015
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila Zobacz post
    czy płaciłeś coś za przeczyszczenie klocków?Zaproponowali mi taka usługę 700 zł bez gwarancji, ze po jakimś czasie zacznie dziać się to samo.
    Nie płaciłem, ale tylko dlatego, że sprawa była zgłoszona przez stronę fca. Serwisant informował mnie, że czyszczenie klocków nie jest usługą objętą gwarancją i robią to wyjątkowo.
    Cena 700 PLN to abstrakcja, szczegolnie że pomoże to tylko na chwilę. Myślę, że realnie powinno to kosztować nie więcej niż stówkę. Moja rada - szkoda czasu i kasy.

    Z rozrządem to jakaś grubsza sprawa - gdyby rzeczywiście było to efektem uderzenia jakiegoś przedmiotu, to wątpliwe aby serwis naprawił to w ramach gwarancji. Poszukaj tematu o odmie - tam też sprawa zakończyła się naprawą rozrządu.
    Is it the Truth or your image that makes your life worth livimg?

Podobne wątki

  1. Alfa 156 kontrolka check engine
    Utworzone przez alfełke w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 04:44
  2. Problemy z odpaleniem. Kontrolka Check Engine JTD
    Utworzone przez MGRS w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2016, 07:04
  3. [159] Have engine check(kontrolka silnika)
    Utworzone przez anna_l w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 10:15
  4. kontrolka ABS + check engine 156 2,4 JTD 140 KM
    Utworzone przez raczex w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 18:32
  5. [159] Zgasła kontrolka 'Have Engine Check'
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 18:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory