Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: B&M - kilka problemów

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie B&M - kilka problemów

    B&M za każdym razem kiedy uruchamiam samochód włącza się automatycznie w trybie Media Player pomimo tego że zostawiam często w funkcji FM.
    Nie byłoby wiele z tym żadnego problemu gdyby nie fakt że MP gra o wiele głośniej od FM (bezcenne jest uczucie ryknięcia MP3 z samego rana tylko dlatego że słuchając radia poprzedniego dnia nie wyciszyłem go prawie do minimum).
    Odwrotnie to ma się do funkcji telefonu. za każdym razem jak odbieram tel to muszę sporo pogłośnić aby cokolwiek usłyszeć, a w tym przypadku ustawienia te nie są zapamiętywane.
    Może są to pierdołki ale strasznie irytujące.
    Czy ten typ po prostu tak ma czy ja nie potrafię tego opanować?
    Może w jakiejś wersji aktualizacji zostało to poprawione?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o dźwięk telefonu to możesz go zwiększyć na stałe. W menu radia jest coś takiego jak external volume. I tam ustawiasz głośność telefonu b&m. Co do Pierwszego problemu spróbuj zdjąć kleme akumulatora i obserwuj. Ewentualnie zaaktualizuj b&m do najnowszej wersji.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Kartuzy
    Auto
    159 sw 1.9jtdm qtronic ti
    Postów
    101

    Domyślnie

    W ustawieniach radia jest chyba autoplay albo coś podobnego i ustawiasz na off. Jak zatrzymasz player głosowo mówiąc stop to też nie będzie grać po ponownym uruchomieniu auta. Myk polega na tym że gdy wyłączasz player wciskając fm muzyka się nie zatrzymuje tylko pauzuje i po ponownym uruchomieniu auta startuje z powrotem.

    Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Nissan Almera 2.2 Di '00; Alfa Romeo 159 TBI '10
    Postów
    100

    Domyślnie

    Jak masz polską obsługę poleceń głosowych to powiedz zatrzymaj albo stop i z media player przełączy się na FM. Od tego momentu jak wyłączysz i włączysz radio to będzie startowało na FM. Jak z kolei powiesz włącz muzykę albo graj muzykę to z FM włączy się Media Player. Wszystkie komendy głosowe poprzedzasz kliknięciem lewego kółka na kierownicy w pozycji wschód. Jak ja się cieszę że wywaliłem ten ekranik i włożyłem oryginalne radio z CD i MP3. Tuner radiowy zbiera super a i jakość muzyki nie jest najgorsza, działa sterowanie z kierownicy oraz gra radio bez potrzeby wkładania kluczyka. Szkoda tylko że w tym oryginalnym radio nie ma wyjścia liniowego bo miałem podciągnięte kable do wzmacniacza w bagażniku a tak będę musiał to wszystko tz ekranik i wzmacniacz sprzedać...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    Podgłaśnianie rozmów podziałało. Autoplay nie reaguje

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldemar Zobacz post
    W ustawieniach radia jest chyba autoplay albo coś podobnego i ustawiasz na off. Jak zatrzymasz player głosowo mówiąc stop to też nie będzie grać po ponownym uruchomieniu auta. Myk polega na tym że gdy wyłączasz player wciskając fm muzyka się nie zatrzymuje tylko pauzuje i po ponownym uruchomieniu auta startuje z powrotem.

    Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
    No właśnie. Ja się pytam który imbecyl w Microsoftu lub AR to wymyślił? Jak zmieniam na FM to chcę mieć FM!
    Ja mam inny problem, którego nie do końca potrafię ogarnąć.

    Otóż EXTERNAL VOLUME mam ustawione dość głośno- tak na 13-15 około.
    I teraz tak: jak jadę sobie po niemieckiej autostradzie i słucham radia tak na głośności około 5-6, to w momencie nadawania informacji drogowych radio tak mocno zaczyna drzeć ryja, że można zawału dostać.
    Rozwiązaniem problemu jest oczywiście zmniejszenie EXTERNAL VOLUME do wartości takich jak się słucha radia... no ale wtedy telefon jest tak cichy, że za każdym razem trzeba mocno pogłaśniać, żeby w ogóle cokolwiek usłyszeć (włącznie z lektorem).

    Czy ktoś to wykombinował? Może coś mi umyka i dlatego nie mogę ustawić tak, żeby było dobrze?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar himek
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD; jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v SW :)
    Postów
    620

    Domyślnie

    Ja ustawiałem to około 10 minut, i dopasowałem tak, że jest idealnie, bo też miałem z tym problem.

    Za to ja mam pytanie z innej beczki, jakie macie możliwości ustawienia automatycznego wyłączania radia?
    jest: Opel Astra K Hatchbag 1,4 150KM (2018 - ????)
    jest: Alfa Romeo 159 Sportwagon 1,9 JTDm 8v (2014 - ????)
    była: Alfa Romeo 156 Sedan 1,9 JTD (2010 - 2014)

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Nissan Almera 2.2 Di '00; Alfa Romeo 159 TBI '10
    Postów
    100

    Domyślnie

    U mnie w radio jest tylko 20 min.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar himek
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD; jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v SW :)
    Postów
    620

    Domyślnie

    no u mnie było kiedyś 20, 40, 60 a teraz mam albo 00 albo 60 :/
    jest: Opel Astra K Hatchbag 1,4 150KM (2018 - ????)
    jest: Alfa Romeo 159 Sportwagon 1,9 JTDm 8v (2014 - ????)
    była: Alfa Romeo 156 Sedan 1,9 JTD (2010 - 2014)

Podobne wątki

  1. [GTV] Kilka problemów
    Utworzone przez Wedżi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 10:54
  2. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  3. kilka problemów 1.6 TS 147
    Utworzone przez Gianni w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 16:08
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  5. [33] Kilka problemów
    Utworzone przez AlfiX w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory