Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Hak do Julki ..porady w wyborze modułu

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie Hak do Julki ..porady w wyborze modułu

    Podzielę się z Wami swoimi doświadczeniami w montażu modułu haka..może się komuś przyda . Wiem , wiem .. po co ci hak do Julki ...czy będziesz woził gnój na działkę itd. / to są teksty z podobnego tematu na forum /.
    Po ostatnim aucie został mi bagażnik na rowery montowany do haka.A że postanowiłem że Julka zostaje na razie w domu ... no to sobie założę takie cudo / wyjazd wakacyjny i możliwość zabrania rowerów przyspieszył decyzję /. Szukałem więc odpowiedniego modułu który sprosta elektronice naszych wynalazków.Ale do rzeczy..lampy postojowe są zintegrowane z lampami stopu i są to lampy diodowe.Na tym samym ,, kabelku " wisi układ ledów a to czy świecą słabiej / postojówki / czy mocniej / światła stopu / zależy tylko od szerokości impulsu wypełnienia.Możliwie sensownym wydawał się model modułu MHS-4 naszej rodzimej produkcji.Moduł posiada wiele zalet:
    - detekcja podłączenia przyczepy
    - zabezpieczenie każdego wyjścia bezpiecznikiem polimerowym
    - automatyczny test świateł i instalacji przyczepy
    - obsługa żarówek jednowłóknowych zasilanych PWM
    - współpraca z czujnikami parkowania
    - Przełączanie zasilania światła przeciwmgielnego samochodu na światło przeciwmgielne przyczepy
    - programowana czułość wejść
    czyli cuda wianki..
    Jednak rzeczywistość nie jest tak piękna .. podłączając woltomierz do przewodów zasilających lampy LED stopu okazało się że mimo wyłączonej stacyjki Body cały czas wysyła napięcie na Ledy choć lampy nie świecą.Moduł jednak odczytuje to jako napięcie sterujące i cały czas myśli że hamuję. Przekaźnik w module się grzeje moduł nie może przejść w tryb stand by a światła stopu w przyczepce cały czas się palą. Nie można wejść wtedy również w tryb programowania.
    Dzwoniłem do sprzedawcy który stwierdził że jest to nie możliwe..blabla. Mogę zwrócić moduł ale musi być w stanie z nie naruszoną wiązką itd. Wiązka już przycięta i polutowana .
    Zadzwoniłem więc do producenta..miły facet ..polecił mi zmierzyć stopień wypełnienia impulsu sterującego..ja mu na to nie ma problemu zaraz przytargam oscyloskop / leży w pracy na półce /.Trochę się zmienił wtedy sposób konwersacji i doszliśmy do wniosku że należy odłączyć wszystkie źródła sterujące ..pomogło.Moduł można było wprowadzić w tryb programowania.Ustawianie czułości świateł pozycyjnych i stopu wiele nie zmieniło.Doszedłem do wniosku że :
    MODUŁ MHS-4 MIMO ZAAWANSOWANEJ ELEKTRONIKI NIE OBSŁUGUJE SAMOCHODU ALFA ROMEO GIULIETTA . / choć auto jest w spisie obsługiwanych /.
    Na szczęście podświetlenie tablicy rejestracyjnej oraz listwy świateł stopu na klapie bagażnika jest na żarówkach.Można się pod to podłączyć bez problemu.
    Czy warto więc inwestować 140 pln w taki moduł ?
    - jego zalety to możliwość odłączenia czujników cofania po tym jak wyczuje podłączenia przyczepki
    - przeprowadzenie testu żarówek / zapalają się po kolei / co ułatwia nam wiele spraw jeśli jesteśmy sami
    - podłączenie równoległe do instalacji auta..w innych modułach należy ciąć kable i sygnały przechodzą przez moduł
    - łatwość montażu ..po przeczytaniu tego posta
    tu podaje linka gdzie można znaleźć manuala i opis / choć kupiłem taniej w innym sklepie /
    http://www.amt-alarmy.pl/index.php?t...=&r=0&rg=0&sg=

    Ps. jest też trochę problemów z długością wiązki / sygnały sterujące brane z lewej strony auta mają krótszą wiązkę /. Można się podpiąć pod skrzynkę bezpieczników np. od wzmacniacz Bosse / którego nie mam ale zasilanie jest / przy lewym nadkolu.Masę jak widać wziąłem ze śruby zamka klapy bagażnika a moduł ze względu na możliwość programowania małym przyciskiem wewnątrz obudowy zostawiłem przyklejony do blachy schowka na koło zapasowe .
    I to tyle..w poniedziałek montuje hak... ale to już bułka z masłem nie warta opisu
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170803_120142.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	51.1 KB
ID:	232718   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170803_120149.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	52.6 KB
ID:	232719   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170803_120206.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	57.8 KB
ID:	232720   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170803_120214.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	52.8 KB
ID:	232721   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170803_120226.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	47.0 KB
ID:	232722  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170803_120247.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	56.2 KB
ID:	232723   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170803_131049.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	35.9 KB
ID:	232724   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170803_131102.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	39.2 KB
ID:	232725  
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 05-08-2017 o 16:19

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,482

    Domyślnie

    Andrzej- suuper praca- zrób cały manual!!
    ale jeszcze jedno męczy mnie pytanie- czy jest moduł działający P&P

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Dareek ..dzieki .
    myślę że każdy moduł może być P&P jeśli wyjdziemy z założenia że korzystamy z podłączenia pod żarówki i zapomnijmy o bajce dotyczącej możliwości podłączenia pod ledy. Kierunki , światła cofania / jeśli chcemy gniazda 13 pinowego / przeciwmgielne to wszystko jest realizowane na żarówkach i zasilanie polega na pojawieniu się napięcia lub nie.Jeśli wykorzystamy jako światła postojowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej / choć normalnie rozróżniamy lewą i prawą stronę na różnych bezpiecznikach / w tym przypadku musimy połączyć ze sobą dwa przewody pod jedno źródło.Światło stopu podłączymy pod listwę na klapie bagażnika to ogarnie to każdy moduł.Ten MHS-4 ma jednak wiele innych zalet wspomnianych wyżej a cena 139 pln jest może o 2 dychy wyższa od jakiejś chińszczyzny. Jeśli wystarczy nam gniazdo 7 pinowe to możliwość wyczucia podłączenia przyczepy i zablokowania czujników cofania / w innych modułach w gnieździe jest dodatkowy swich ..dodatkowe kabelki /...test żarówek no i pomocny serwis producentahttp://www.sekaplus.pl/ to jest to dobry wybór. Tu dla zdecydowanych kilka pdf-ów ze schematami .W pierwszym widać jak niemcy poszli na łatwiznę i też sie podłaczyli pod żarówki stopu .Kolory kabli dodam jutro bo karteczkę zostawiłem w garażu
    700234.pdfE2031 REAR FOG LAMPS.pdfE2020 DIRECTION INDICATORS - HAZARD WARNING LIGHTS.pdfE2021 BRAKE LIGHTS .pdfE2022 REVERSING LIGHTS (Manual gearbox .pdf
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 05-08-2017 o 19:06

Podobne wątki

  1. Montaż modułu Bluetooth
    Utworzone przez rastavman w dziale GT
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 15-01-2018, 08:37
  2. Użyczenie modułu świateł na 5 minut
    Utworzone przez krzysostry w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2016, 10:18
  3. MES nie widzi modułu xenon
    Utworzone przez rustupl w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 00:08
  4. Porady w wyborze RCA
    Utworzone przez fazzi55 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 13:22
  5. Instalacja modułu domykania szyb...
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 14:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory