Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Nie działający prędkościomierz V6 + Sportronic

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Boski88_
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    była Alfa Romeo 145 1.4 Boxer , 1996 rok produkcji, jest AR 145 1.9 JTD 1999
    Postów
    11

    Lightbulb Nie działający prędkościomierz V6 + Sportronic

    Witam wszystkich na forum. Mam pytanie odnośnie alfy 166 .
    Mam już alfę 145 1.4 boxer i teraz przyszła kolej na alfę 166 2.5 v6 którą mam zamiar kupić,
    Tylko jest z nią problem nie działa prędkościomierz, wszystkie zegary chodzą oprócz tego prędkościomierza i dodam jeszcze że skrzynia biegów jest to automat (sporttronic) ,a teraz moje pytanie odnośnie tego problemu:
    co może być uszkodzone? i w jaki sposób jest sterowany licznik prędkości jazdy samochodu w tego typu automacie ? posiada on Abs i Esp?
    czy jest tam w skrzyni jakiś czujnik z wałeczkiem który z mechanizmu różnicowego bierze napęd i cewka przetwarza sygnał na elektroniczny i przesyła dalej?? czy też może sygnał jest brany z czujnika abs i jest uszkodzony sterownik( abs działa)?
    proszę o pomoc bo nie wiem czy warto brać taki samochód na klatę jak ktoś z tym się spotkał to proszę również o opis naprawy i diagnozy.
    pozdrawiam Michał

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar ukasz
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    44

    Domyślnie

    U mnie nie działał prędkościomierz, a z nim tempomat, ics nie pokazywał spalania, kontrola trakcji była ubita, abs brak, licznik km tez nie działał.
    Świeciła się kontrolka od abs i ręcznego jak dobrze pamiętam. Poza tym samochód normalnie jeździł.

    Przyczynom była skończona elektronika przy pombie abs, wymieniłem samą elektronikę z zakupionej używanej (trzeba dobrać taką jak się ma obecnie). Był temat na forum o tym dokładniejszy w razie czego.

    Jak szukałem dla siebie odpowiedzi, natknąłem się o ile pamietam na temat w którym pisano o połączeniu z zegarami coś nie grało jak trzeba... wiec jeżeli Ci reszta działa a tylko predkościomierz umarł to chyba raczej przyczyną będzie coś z zegarami.
    ARrrrr 1 6 6 3.0 V6

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar Boski88_
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    była Alfa Romeo 145 1.4 Boxer , 1996 rok produkcji, jest AR 145 1.9 JTD 1999
    Postów
    11

    Domyślnie

    Więc obstawiamy na zestaw wskaźników ? a w alfie trzeba po wymianie zestawu lub pompy abs robić komputerem dopasowanie ? .akurat alfa już poszła mi koło nosa ale allegro w pogotowiu
    Więc dziękuję oficjalnie tobie za o odpowiedź i pomoc na moje pytanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2016, 20:32
  2. Nie działający prędkościomierz
    Utworzone przez Trick w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 18:41
  3. Nie działający prędkościomierz i nie liczy Kilometrow
    Utworzone przez dawiol123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:39
  4. [145] Nie działający prędkościomierz error value 64 [145]
    Utworzone przez Kacperpol w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 11:42
  5. [164] nie działający prędkościomierz
    Utworzone przez fiergloo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 17:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory