Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: ciagle dzialajaca klimatyzacja

  1. #1
    jacek1968
    Gość

    Unhappy ciagle dzialajaca klimatyzacja

    Witam
    od niedawna jestem posiadaczem drugiej alfy (tym razem 156 2,4 jtd 1998r)
    moj problem polega na tym , ze po odpaleniu silnika zalacza sie sprezarka klimy i w zaden sposob nie mozna jej wylaczyc ( pomaga tylko wyjecie przekaznika w komorze silnika)
    czy spotkal sie ktos juz z takim przypadkiem ???
    bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi.....

    w uzupelnieniu dodam ,ze sprawdzalem miernikiem i prad na zasilaniu przekaznika pojawia sie zaraz po przekreceniu kluczyka w stacyjce ( jest jakis jeszcze jeden przekaznik ktory tym steruje ??????)
    Ostatnio edytowane przez jacek1968 ; 17-06-2009 o 20:22

  2. #2
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Może zaciął lub uszkodził się sam wyłącznik w kabinie ?

  3. #3
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    ja tez obstawiam zwarcie sie stykow w wlaczniku w kabinie wyjmij i sprawdz wtedy miernikiem czy jak wlaczasz i wylaczasz to cos daje??

  4. #4
    jacek1968
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SYSUNIAdq Zobacz post
    ja tez obstawiam zwarcie sie stykow w wlaczniku w kabinie wyjmij i sprawdz wtedy miernikiem czy jak wlaczasz i wylaczasz to cos daje??
    ok sprobuje tego rozwiazania , chociaz jak naciskam ten wlacznik od klimy , dioda zapala sie i gasnie

  5. #5
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    hm a ten przekaznik co wyciagasz z komory silnika rozumiem ze ten w podszybiu to czy on jest napewno dobry?? moze w nim skleily sie styki i podaje napiecie nawet bez zasterowania go przyciskiem w kabinie

  6. #6
    jacek1968
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SYSUNIAdq Zobacz post
    hm a ten przekaznik co wyciagasz z komory silnika rozumiem ze ten w podszybiu to czy on jest napewno dobry?? moze w nim skleily sie styki i podaje napiecie nawet bez zasterowania go przyciskiem w kabinie
    przekaznik jest ok , w stanie bezpradowym styki rozwarte , tyle ze u mnie jest on w puszce przed akumulatorem , patrzac od przodu auta
    to znaczy ze jest jeszcze jeden przekaznik ???????? w podszybiu ????

  7. #7
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    ja akurat mam alfe 166 no i przekaznik od klimy jest w podszybiu tak wiec tym sie sugerowalem no wiec pozostaje sprawdzic przycisk

  8. #8
    jacek1968
    Gość

    Talking

    kurna , przycisk rowniez sprawny, nie obejdzie sie chyba bez wizyty u jakiegos magika od elektryki.
    Dam znac jak rozwiaze problem

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek1968 Zobacz post
    kurna , przycisk rowniez sprawny, nie obejdzie sie chyba bez wizyty u jakiegos magika od elektryki.
    Dam znac jak rozwiaze problem
    A może masz po prostu, podobnie jak ja, tzw. automatyczne włączenie klimatyzacji. U mnie po ok. 10 s od uruchomienia silnika załącza się sprężarka i nie ma siły jej wyłączyć. Nawet żadne kombinacje pokrętłami typu 0-AUTO-0 wielokrotnie opisywane na forum nie dają żadnych efektów. Poradziłem sobie z tym problemem przecinając kabel zasilający sprzęgło elektromagnetyczne i wprowadzając dodatkowy wyłącznik. Też byłem w kilku warsztatach i wszyscy się dziwili bo jeszcze czegoś takiego nie widzieli. A na fakturze zakupu samochodu mam nawet zaznaczoną dopłatę za wersję sport pack i automatyczne włączenie klimatyzacji.
    Poczekaj może do zimy i wtedy będziesz mógł sprawdzić, bo ten system przestaje działać, kiedy robi się chłodno - tak mniej więcej przy ok 3 st. C sprężarka już się nie załącza.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 18-06-2009 o 12:50

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat z www.cuoresportivo.pl
    Sposób o którym pisze SG0240 opisywany też na forach poświęconych AR

    Klimatyzacja (zmiana trybu pracy w wersji z roku 1997). Seryjnie klimatyzacja automatyczna w wersji nadwoziowej 1997 ustawiona jest na pracę automatyczną (włącza się wraz z uruchomieniem samochodu). Nie jest to rozwiązanie zbyt wygodne. Istnieje możliwość zmiany trybu pracy tak, by domyślnie klimatyzacja przyjmowała ustawienia, jakie miała przed poprzednim wyłączeniem zapłonu. W tym celu należy:
    ustaw kluczyk w pozycji Stop (włóż do stacyjki);
    ustaw pokrętło temperatury na max;
    ustaw pokrętło nawiewu w pozycji zero;
    ustaw pokrętło strumienia powietrza w pozycji pierwszej, na wprost pasażerów;
    ustaw kluczyk w stacyjce w pozycję MAR (o jeden stopień do przodu bez uruchamiania silnika);
    pokrętłem siły nawiewu wykonaj sekwencję: Auto-0-Auto-0;
    przekręć kluczyk w stacyjce w pozycję Stop.
    Powtórzenie tej procedury przywraca tryb automatycznego załączania się klimatyzacji. Czujnik termometru temperatury zewnętrznej znajduje się na dole obudowy prawego, zewnętrznego lusterka.
    Ostatnio edytowane przez Jimmy ; 18-06-2009 o 13:14

Podobne wątki

  1. Nie dzialajaca szyba tył lewa
    Utworzone przez kamil_98 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 20:25
  2. pompka sprzęgła-ciagle się psuje
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 23:44
  3. ciagle zapalający sie check
    Utworzone przez misiosl w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 09:52
  4. Ciagle pokazuje otwarte drzwi
    Utworzone przez sebek501 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 19:16
  5. Ciagle nie odpala
    Utworzone przez Tuchol w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 23:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory