Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Błędy różne (komp), a akumulator V6

  1. #1
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie Błędy różne (komp), a akumulator V6

    Witam,

    Od jakiegoś czasu walczyłem z różnymi dziwnymi błędami zgłaszanymi przez ECU w mojej 166 2.5
    Po dłuższym postoju pojawiał się błąd skrzyni biegów, co skutkowało wchodzeniem w tryb awaryjny. Błąd pod FES to zwarcie na elektrozaworach. Potem zaczął pojawiać się również błąd poduszek powietrznych - też jakieś zwarcie/sygnał z czujników uderzenia. Było to o tyle dziwne, że po uruchomieniu auta, krótkiej przejażdżce, zgaszeniu i ponownym rozruchu błędy znikały (z wyjątkiem tych od poduszek, one nie znikają z zasady). Ostatnio nawet mrugnęła mi na chwilę marchewa, co mnie już totalnie dobiło.
    ALE, jednocześnie bardzo osłabł mi akumulator. Słabo kręcił. Doszło do tego, że po tygodniowym postoju już nie odpalił.

    Okazało się, że w aku padła jedna cela. Napięcie po dwukrotnym ładowaniu: 10,5V. Chwilowo mam zastępczy aku, a uszkodzony idzie na gwarancji, bo ma niecałe dwa lata (podobno gwarancja na 2 lata).

    Konkluzja: po włożeniu działającego aku wszystko wróciło do normy! Zero błędów - po skasowaniu już nic nie wraca Na przyszłość jak elektronika zaczyna szaleć, warto zacząć od sprawdzenia aku
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #2
    Guto
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Witam,

    Od jakiegoś czasu walczyłem z różnymi dziwnymi błędami zgłaszanymi przez ECU w mojej 166 2.5
    Po dłuższym postoju pojawiał się błąd skrzyni biegów, co skutkowało wchodzeniem w tryb awaryjny. Błąd pod FES to zwarcie na elektrozaworach. Potem zaczął pojawiać się również błąd poduszek powietrznych - też jakieś zwarcie/sygnał z czujników uderzenia. Było to o tyle dziwne, że po uruchomieniu auta, krótkiej przejażdżce, zgaszeniu i ponownym rozruchu błędy znikały (z wyjątkiem tych od poduszek, one nie znikają z zasady). Ostatnio nawet mrugnęła mi na chwilę marchewa, co mnie już totalnie dobiło.
    ALE, jednocześnie bardzo osłabł mi akumulator. Słabo kręcił. Doszło do tego, że po tygodniowym postoju już nie odpalił.

    Okazało się, że w aku padła jedna cela. Napięcie po dwukrotnym ładowaniu: 10,5V. Chwilowo mam zastępczy aku, a uszkodzony idzie na gwarancji, bo ma niecałe dwa lata (podobno gwarancja na 2 lata).

    Konkluzja: po włożeniu działającego aku wszystko wróciło do normy! Zero błędów - po skasowaniu już nic nie wraca Na przyszłość jak elektronika zaczyna szaleć, warto zacząć od sprawdzenia aku
    Alfy są bardzo czułe na stan akumulatora, jak jest słaby to elektronika wariuje na bank. Przy 166 warto sprawdzić tez, czy coś nie żre (pobór prądu)akumulatora na postoju, to w 166 częsta przypadłość.
    Ale ewentualne błędy dla spokoju również warto odczytać.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar konrad251
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Leżajsk / Dublin
    Auto
    166 - Była
    Postów
    873

    Domyślnie

    Tomaz miałem podobną sytuację... mialem padające aku
    i alfa zaczęła świrować tak samo... ciągłe błędy itp także popieram Twoją konkluzję w zupełności

Podobne wątki

  1. Błędy a akumulator
    Utworzone przez tispun w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 13:01
  2. Przeczytane błędy z komp. ( tempomat i przepływomierz )
    Utworzone przez SynapticXX w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 20:41
  3. Nowy akumulator i błędy!!
    Utworzone przez gutek156 1,9jtd w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 21:04
  4. Komp zczytał 2 błędy
    Utworzone przez Bari w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 13:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory