Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Regulacja nachylenia kąta kół tylnych

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suchyprosto88
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Rzeszów-Nowa Sarzyna
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5l Sportronic 1999r.
    Postów
    123

    Domyślnie Regulacja nachylenia kąta kół tylnych

    Witam!
    Byłem dzisiaj na ustawieniu zbieżności, z powodu starcia tylnych opon aż do sznurków, i okazało się, że w mojej alfie da się ustawić zbieżność, a nie da się ustawić kąta pochylenia kół. Mechanik rzekomo nie widział regulacji, a komputer wskazywał mu, że są one trzykrotnie bardziej pochylone niż powinny być fabrycznie. Jeśli ktoś się orientuje, to proszę powiedzcie mi czy jest to możliwe że faktycznie nie widział tej regulacji, czy po prostu gość się nie zna, bo nie jest to chyba normalne że koła mogą być aż tak rozkraczone i żeby nie dało się tego jakoś ustawić, jeśli na trzepaczce wyszło, że wszystko jest ok.
    WYNIKI POMIARU ZAWIESZENIA W ZAŁĄCZNIKU.
    Z góry dziękuję za pomoc.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04072011046.jpg
Wyświetleń:	1281
Rozmiar:	92.3 KB
ID:	29479

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar _RAFI_W
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Deszczno k/o Gorzowa Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo 166,3.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    Zmień diagnostę.U jednego kiedyś byłem to również opowiadał mi jakieś fanaberie że tak musi być.Pojechałem do innego i nie było najmniejszego problemu.W tym roku byłem u tego samego ponieważ wymieniałem tuleje na tyle i również obyło się bez problemu.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suchyprosto88
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Rzeszów-Nowa Sarzyna
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5l Sportronic 1999r.
    Postów
    123

    Domyślnie

    Rafi a wiesz gdzie się znajduje to miejsce do regulowania? zbieżność ustawił, a kąta nachylenia nie, bo stwierdził, że w moim aucie nie ma ustawień kątów, gdzie sam zauważył, że są bardziej pochylone niż powinny. Nawet na kompie pokazywało o ile jest za dużo stopni nachylenia, a mimo wszystko wziął 9 dych i powiedział, że w tym aucie się kątów nie robi. Skoro jest to możliwe, to gzie jest ta regulacja, żeby móc mu udowodnić, że jest to możliwe i żeby zrobił mi do końca to, za co zapłaciłem...

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar _RAFI_W
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Deszczno k/o Gorzowa Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo 166,3.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    Ja tam się w to nie zagłębiałem.Inne osoby powinny się wypowiedzieć,kiedyś ten temat był wałkowany.Ale tak jak pisałem wcześniej jeden ustawił mi że koła były pod lekkim kątem a drugi normalnie i również komputerowo miałem ustawiane.Poszukam wydruki z diagnostyki bo mam oba to Ci prześle.

  5. #5
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    Jeśli masz pochylone koła tak / to prawdopodobnie masz do wymiany gumy wahliwe, które są w zwrotnicy tylnej ja to przerabiałem w tym roku a jeśli chodzi o ustawienia kąta koła to prawdopodobnie jest możliwość na mocowaniu amortyzatora z tyłu tak ktoś tu pisał

    Alfa i jej ochroniarz

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    znam to zawieszenie bo dwa razy juz je remontowałem i tam nie ma zadnych regulacji kątów, jest tylko zbieżnosc.. koła masz pochylone bo tulejki sie juz dawno skończyły, więc najpierw zmien to co sie juz dawno skończylo a potem jedz na ustawienie...

    przy wielowahaczu to sobie mozesz szarpać do woli, jedyną metodą na sprawdzenie tego zawieszenia jest rozebranie wszystkiego i wtedy oceniać kazdy element w jakim jest stanie..

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Amen
    Jeż robiłem zawias i jak Ci się rozkracza to po prostu masz wyrębane zawiasy i tyle. Szkoda tylko że Cię naciągną na zbieżność zamiast odesłać do warsztatu. Nie ustawia się tego kąta.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    I temat dalej powraca jak bumerang, po pierwsze na szarpakach nic nie znajdziesz jak nie wiesz gdzie szukać, na 100% do wymiany masz tuleje w zwrotnicy tylnej, możliwe że również na wahaczu dolnym, i górnym, a raczej cały górny wahacz. Regulacja konta jako taka jest (żaden diagnosta nie wie o tej regulacji) regulują tam kąt w fabryce przy montażu, a jest to na mocowaniu górnego wahacza, tylko nie każ mechanikowi tego ustawiać, najwyżej niech ustawi jak po wymianie, ewentualnie po sprawdzeniu tych wszystkich rzeczy które wymieniłem
    Ostatnio edytowane przez sqadak ; 05-07-2011 o 15:55

  9. #9
    leszekbodzio
    Gość

    Domyślnie

    Co do kąta nachylenia wpływ mają też sprężyny jak bardzo siedzą to koła też się położą no i tak jak pisali inny tuleje wahliwe.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Sprężyny w tym zawieszeniu nie zmienią kąta pochylenia koła.

Podobne wątki

  1. regulacja pochylenie tylnych kół
    Utworzone przez siapek w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 14:49
  2. [159] Kąty nachylenia kól
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 23:18
  3. Regulacja kąta uchylenia przepustnicy
    Utworzone przez darek2116 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 18:53
  4. Koła - regulacja kąta pochylenia /--\
    Utworzone przez bella-hella w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 15:42
  5. [GTV Spider] Geometria kół, tył - czy jest regulacja kąta pochylenia koła?
    Utworzone przez aniol_jojo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-04-2010, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory