Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Temat: Odchudzenie 156

  1. #1
    Maciek
    Gość

    Domyślnie Odchudzenie 156

    Witam
    Dzisiaj odkurzając auto sprzątając w środku i takie tam weekendowe zajęcia z bellą wpadłem na cudowny pomysł aby ją odchudzić widziałem tam pełno mat wygłuszających itd . I tu mam pytanie czy taki zabieg jest opłacalny czy odczuje te powiedzmy ileś kilo mniej ?? Mam silnik 2.0 ts i wiadomo dłubać w tym się średnio opłaca a jak wiadomo odchudzanie auta to najtańszy sposób na poprawę przyspieszenia itp . Co myślicie ??

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Jeżeli zależy Ci na konforcie z jazdy nie polecam takiego zabiegu. 20kg mniej w samochodzie niczego nie zmieni.

    Natomiast jeżeli masz w nosie konfort a samochód to zabawka możesz wywalić fotele kanape cały bagażnik wraz z kołem zapasowym, dywaniki i wygłuszenie. W tedy na pewno poczujesz różnice.

    Dajmy na to alda 156 2.0 ma 150KM i hmm pewnie gdzies koło 1290kg?
    w przeliczeniu wychodzi 1KM na 8,6 KG
    po odchudzeniu gdzieś 100KG wychodzi już 7.9KG, dla mnie to znaczna różnica. Ale tak jak wspomniałem wcześniej, jeżeli zależy Ci na konforcie to nie ruszaj nawet mat

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Domyślnie

    jak odchudzac to juz konkretnie, ja wywalil bym jeszcze klime bo to tez ze 25-30kg, silniczki szyb, zamki centralne, wydlubac elektryke do wersji podstawowej, zainwestowac w lekkie felgi, moze pozniej szyby pu, fotele kubelki najlepiej monokok carbon, mysle ze ze 250kg mozna zrobic w stosunku do seri

  4. #4
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuma_borek Zobacz post
    jak odchudzac to juz konkretnie, ja wywalil bym jeszcze klime bo to tez ze 25-30kg, silniczki szyb, zamki centralne, wydlubac elektryke do wersji podstawowej, zainwestowac w lekkie felgi, moze pozniej szyby pu, fotele kubelki najlepiej monokok carbon, mysle ze ze 250kg mozna zrobic w stosunku do seri
    Tak daleko pewnie nie mierzył, według mnie najprostszy test, tego co możesz zyskać odciążając samochód, to zmierzenie czasów samemu i z jednym pasażerem na pokładzie- to da Ci jakąś orientacyjną odpowiedź co zyskasz wywalając parę rzeczy i czy warto.
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Czasami najtańszy sposób odelżenia samochodu to zadbanie o dobrą dietę i zbicie masy. Nie bez powodu kierowcy wyścigowi nie należą do bydlaków.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Jeśli szykujesz to auto do sportu to pomysł jak najbardziej bardzo dobry , natomiast jeśli to jest pojazd na codzień to daj sobie spokój .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  7. #7
    Maciek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Jeśli szykujesz to auto do sportu to pomysł jak najbardziej bardzo dobry , natomiast jeśli to jest pojazd na codzień to daj sobie spokój .
    Wiesz tak w sumie nie do końca ja po remoncie jeździłem z drugim silnikiem w bagażniku tzn dołem silnika blok ważyło to coś koło 90 kg jak wywaliłem to z auta to tak jak bym dostałem z 30 koni Więcej więc za ciosem poszedłem w wywalenie z auta wszystkiego co zbędne mi na mieście lewarki koło itd i duży plus wiec za niedługo wywale pewnie niektóre zbędne mi wygłuszenia . i zobaczymy jak to bd jak bd mnie wkurzać to założę znowu a jak nie to bd lżejszy a wydaje mi sie że tam tego dużo .

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Domyślnie

    jezeli wywalisz gumofilc z pod dywanu to 7-10kg masz murowane, no chyba ze zlapal wilgoci co jest bardzo mozliwe to mozesz i ze 20kg urwac

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    W 145 same wygłuszenia i mata bitumiczna na podłodze ważą ponad 10 kg.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Mozna wywalic wszystko lacznie z deska tylko pozniej slychac nawet piasek obijajacy sie o blache ;]
    Genetics makes the champions, want to compare?!

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory