Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Przewód turbo->przepływomierz spory problem

  1. #1
    delif
    Gość

    Domyślnie Przewód turbo->przepływomierz spory problem

    Może zacznę od przywitania bo choć forum przeglądam dosyć regularnie to jednak jest to mój dopiero drugi post (pierwszy był jeszcze z okresu poszukiwania samochodu). Także witam wszystkich i może przejdę do mojego problemu.

    Otóż jakiś czas temu zauważyłem spory spadek mocy powyżej 2 tys (silnik jtd 16v), od razu wszyscy obstawili przepływkę, a że odziedziczyłem po poprzednim właścicielu nową przepływkę zdecydowałem się na wymianę (na forum czytałem sporo odnośnie tego, że można przetestować odłączając kabel ale szczerze powiedziawszy żeby się do niej dostać trzeba było wyjąć akumulator i podstawę akumulatora (no chyba, że ja się do tego źle zabrałem) wiec taki test nie wchodził w grę tak czy inaczej w trakcie rozkręcania odkryłem powód braku mocy tzn pęknięty przewód (guma) idący od turbiny do przepływomierza. I teraz pojawiają się problemy gdyż nowego przewodu nie da się kupić tzn po obdzwonieniu ponad 10 sklepów i hurtowni z częściami pojechałem do aso i nigdzie takiego przewodu nie ma (w aso zamówiłem ale terminu realizacji brak, gdyż w całej Polsce nie mają ani jednego, a przy próbie ściągnięcia z Włoch dowiaduje się, że narazie nie ma na produkcji cokolwiek to oznacza i kiedyś będzie ale nie wiadomo kiedy). Mechanicy jakoś połatali mi starą choć od razu była mowa, że to tylko tymczasowe no i niestety po około 3 tygodniach znów czuć że samochód nie jedzie tak jak powinien czyli gdzieś już "klejenie" jest nieszczelne). A po powtórenej wizycie w Aso (wczoraj) dowiedziałem się , że moje zamówienie nadal jest aktywne, ale nie wiadomo kiedy część będzie dostępna.

    Znacie może jakieś rozwiązanie mojego problemu ew. ma ktoś może takową część na sprzedaż?? (Najlepiej nową choć na chwilę obecną nie wykluczam już zamontowania używanej, gdyż lepsza używana niż dziurawa). Btw. w aso dowiedziałem się, że ten przewód w wersji 115, 120, 136,140 i 150 są identyczne.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    2 dni temu na allegro widzialem nowke za ok 250zl, a rura to ta z tlumikiem szmerow, ala kolanko
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    poszukaj w dziale bazar ogłaszają się ludzie z częściami do samochodów. Dogadujesz się i masz.

  4. #4
    delif
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    2 dni temu na allegro widzialem nowke za ok 250zl, a rura to ta z tlumikiem szmerow, ala kolanko
    Chyba mówimy o tym samym (numer części 46794405), a co do ceny na allego to w sumie dosyć sporo bo w ASO na zamówieniu razem z przesyłką wyszło niecałe 135 oczywiście brutto.

    poszukaj w dziale bazar ogłaszają się ludzie z częściami do samochodów. Dogadujesz się i masz.
    Zaraz będę przeglądał bazar.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jednak nie o tym samym. W 156 jest inny a niby silnik ten sam
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie

    ja w aso zapłaciłem za ten przewód około 130zł. Zamówiłem rano a po południu odebrałem. Nr części takie jak kolega wyżej podał czyli ( 46794405 i nazywa się to tuleja giętka według eper-a)

  7. #7
    delif
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał milek_22 Zobacz post
    ja w aso zapłaciłem za ten przewód około 130zł. Zamówiłem rano a po południu odebrałem. Nr części takie jak kolega wyżej podał czyli ( 46794405 i nazywa się to tuleja giętka według eper-a)
    Mogę spytać kiedy to było? I w ASO gdzie? Może i mi by się udało tam zamówić, bo powoli tracę nadzieję, że alfa odzyska "moc"...

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jupass
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    AR GT 1.9JTD 16V; AR 166 2.0TB V6
    Postów
    94

    Domyślnie

    też miałem taki problem, znaczy pęknieta rure, ale ze znalezieniem nie bylo problemu, czy na allegro czy w serwisie, tylko to było jakieś 1,5 roku temu, powodzonka

  9. #9
    delif
    Gość

    Domyślnie

    No ja chyba trafiłem na jakiś straszny okres... ale jest to mocno denerwujące, że w ASO nie ma jakiejś części nie wymagam żeby wszystko było na miejscu ale powinna być możliwość ściągnięcia dowolnego elementu samochodu powiedzmy w przeciągu 1-2 tygodni. A tak nie za bardzo wiem co z tym zrobić. Tak więc proszę wszystkich, że jeśli gdzieś by zobaczyli, że tak owy element jest dostępny do kupienie aby dali mi znać. W nagrodę mogę zaprosić na "piwo".

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Kolega jaboleq podał ci gdzie można kupić za 250 zł. Nie wydaje ci się że lepiej kupić niż czekać do usranej śmierci na ASO ? Nie rozumiem takiego toku myślenia przecież do turbo wpada ci syf z zewnątrz chłopie!!!!!

Podobne wątki

  1. Spory problem z dopasowaniem półosi prawej 1.9 JTD 115 km
    Utworzone przez Ziolek_1.9JTD w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-03-2014, 10:39
  2. [Problem] Spory hałas dochodzący spod maski.
    Utworzone przez litoman1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 22:25
  3. Spory problem z 2.4 jtd
    Utworzone przez pollo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 20:16
  4. [166] Przewód Turbo-Intercooler
    Utworzone przez Matt21 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 21:11
  5. Alfa GT -Spory problem z rorzadem
    Utworzone przez s1bart1 w dziale GT
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 08-11-2008, 09:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory