Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Co sie moglo stac?

  1. #1
    mag1987-22
    Gość

    Domyślnie Co sie moglo stac?

    Witam. Moj problem polega na tym ze nie moge odpalic auta. odpalilem auto przejechalem pare kilometrow zgasilem i na tym koniec nie moglem juz go odpalic dalej. po chwili zoorientowalem sie ze nie ma paliwa ale jest gaz byc moze nie moglem odpalic na gazie. ale potem dolalem mu paliwa i dalej nie chce odpalic. niewiem co sie stalo juz mialem taka sytuacje ale jak dostal paliwo to odpalal. ale tym razem juz nie chce mi mimo ze ma zatankowane gazu i paliwa. tak jakby mu nie dochodzilo ? . prosze o pomoc w tej sprawie.

  2. #2
    Barney_Chorzow
    Gość

    Domyślnie

    Nie jestem do końca przekonany ale czy czasem twoje auto nie ma pompy paliwa w baku? Bo jeśli tak to zjarałeś pompe. Jak masz gaz to nie bardzo można jeździć na rezerwie bo pompa jest chłodzona otaczającym ją paliwem.

    Jeśli nie ma pompy w baku to mogło ci zassać jakiś syf z resztki paliwa w baku i Ci filtr zatkało lub na pompie siadło. Tak czy siak wjedź gdzieś do garażu, daj auto na zapłon ale nie kręć silnikiem i powinienneś usłyszeć syczenie(pompa podaje paliwo do silnika) jeśli nie słyszysz tego to pompa, jeśli słyszysz to sprawdź świece czy iskrzą(wykręć ją i przyłóż elektrode do metalowej części i niech ktoś zakręci silnikiem-powinna iskrzyć.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o 156 to pompa nie jest w zbiorniku ale z tyłu auta - najłatwiej się dostać do niej od bagażnika i tylnich siedzeń. Moglo być tak jak kolega wyżej pisal - skoro problem się powtórzył to mogles dojechać pompe. Nie znam się na LPG ale rozumiem, że ten problem wykluczyłes to zostaje pompa. Jeżeli zlapała syf to można ją wyczyścić ale ciężko rozebrać, może to być jej zasilanie. Najlepiej niech ktoś przekręca kluczyk a Ty stań i nasłuchuj w bagażniku lub na tylnim siedzeniu. Jak będzie slychać pracę to trzeba szukać problemu gdzie indziej.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Jeśli nie pompa, to może blokuje immobilizer?
    Kiedy wymieniałeś rozrząd? Może zerwał się pasek? (oby nie).
    Przyczyn może być wiele, najlepiej podepnij ją pod kompa u jakiegoś dobrego machera i będzie wiadomo co i jak.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar arci22
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 SW Q-tronic 2,4
    Postów
    30

    Domyślnie

    niestety 100 jestes w plecy. Pompa Ci padla tyle ze do 1,6 pasuje z 1,8 2,o i odpowiedniki fiata marey i palio fiatowskie tansze, ale pasuja na 100%

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja tez mam LPG i mimo, że zawsze mam min 1/2 zbiornika benzyny to i tak zrobiłem sobie osobny wyłącznik pompy paliwa. Jak jadę na LPG to wyłączam pompę. Na początku czasami o tym zapominałem, ale teraz już się przyzwyczaiłem. Mam nadzieję, że dzięki temu pompa będzie służyć jeszcze wiele lat.

Podobne wątki

  1. co moglo byc przyczyna ?
    Utworzone przez kivi89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 09:48
  2. [145] Co się mogło stac.
    Utworzone przez SocikZero4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 19:30
  3. elektryka - co to moglo byc ?
    Utworzone przez PiterR w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 14:04
  4. [145] Co moglo paśc?
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 07-03-2009, 18:17
  5. co moglo sie stac jak mi nie dziala predkosciomierz.....
    Utworzone przez alfa145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-09-2007, 09:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory