Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Znikający płyn do chłodnicy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski i okolice
    Auto
    159 1.9 JTD 2008
    Postów
    96

    Exclamation Znikający płyn do chłodnicy

    jak w temacie mam taki problem ostatnio zauważyłem że mam bardzo mało płynu w zbiorniczku, wręcz go nie było Nigdzie nie mogę zlokalizować wycieku.
    Nie jest to chyba uszczelka pod głowica ponieważ na bagnecie nie ma białego osadu, trochę jest na korku ale to pewnie że mam gaz i poprzedni właściciel zalał Lotosa.
    Chyba nagrzewnica też to nie jest bo nie zauważyłem wody na wycieraczce ani nic takiego (tak w ogóle jak dostać się najłatwiej do nagrzewnicy).
    Silnik się nie przegrzewa, chodzi normalnie, nawet jak nie było płynu w zbiorniczku to nic się nie działo. tego płynu tak dość dużo ucieka bo tak za tydzień z 2 cm. Ktoś ma jakiś pomysł??
    Aha dolałem narazie wody, płyn mam kupiony bo chciałbym wymienić przed zimą, a raczej nie podoba mi się dolewać co tydzień litr płynu.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    i ja sie podczepiam tyle ze ja z JTD nigdzie nic nie cieknie a na wycieraczce nic, w oleju też. Zalalem do pełna powoziłem sie troche i z Max zrobiło sie mniej niż min... :/

  3. #3
    ViP Ogier Avatar grzesiek87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    147, 159 i Giulietta
    Postów
    156

    Domyślnie

    rozgrzej go do normalnej temperatury i przygazuj troche, jak będą białe spaliny to raczej jest to uszczelka. A w oleju wcale nie musi sie robic biała maź, tym bardziej latem, olej moze byc po prostu rozwodniony.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    Miałem podobny problem panowie Okazało się,że było to niewidoczne pęknięcie zbiorniczka wyrównawczego. Jak poruszałem przewodem,który doprowadza płyn chyba do termostatu, w każdym razie ten najbliżej przodu auta zauważyłem delikatny wyciek. Zawiozłem zbiornik do pospawania i teraz jest tyle ile nalałem.
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  5. #5
    bob3229
    Gość

    Domyślnie

    podobnie było u mnie co u kolegi pękniety zbirnik od spodu i delikatnie ciekło podłozona szmatka od dołu to pokazala zbiornik wlasnie wczoraj wymieniony i jest oki

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    sprawdź czy nie uszkodził Ci się zawór od nagrzewnicy, zobacz czy nie masz mokro pod nogami bo ja tak miałem i okazał się tylko zawór do wymiany

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    Widać jeszcze,że robi się taki osad jak z soli,którą to posypuja drogi w Polsce
    (przynajmniej u mnie tak było).
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    u mnie nic z tego. Posprawdzałem już wszystko...:/ a z tym zbiorniczkiem tez miałem problem kiedyś ale to przez powrót uszkodzili mi jak cos wymieniali w serwisie i przez to mi wywalało cały czas i to w litrach można było już liczyć... teraz wina jest gdzie indziej bo przewody jak i zbiornik suchy... Co do tych spalin to u mnie jak turbo padało to dymił na biało a płyn nie ubywał...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski i okolice
    Auto
    159 1.9 JTD 2008
    Postów
    96

    Domyślnie

    Chyba to jednak uszczelka, dzisiaj stojąc na światłach rano, jest dość chłodno to jak się nagrzał do 80 stopni to za mną robiła się mgła więc pewnie to uszczelak, i jak przegazowałem to siwy dym był i tyle :/

    Aha wie ktoś może ile wymiana uszczelki może kosztować. czy potrzeba zdejmować chłodnicę czy nie. I ile może za to skasowac mechanik. Uszczelka z 80 zł + planowanie czy jak się to tam nazywa + robocizna.
    Jeszcze coś czy to wszystko.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    jak ja robilem sam to dalem 200zl z planowaniem, mechanik spiewnol mi chyba cos kolo 400 zl bez plaqnowania (albo z niepamietam) chlodnice pewnie beda sciagac bo lepsze dojscie do rozrzadu
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

Podobne wątki

  1. znikający i pojawiający się płyn chłodniczy w ar 159
    Utworzone przez gibson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-06-2015, 10:15
  2. [146] Znikający płyn chłodzący
    Utworzone przez micrus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 16:59
  3. Płyn do chłodnicy...
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 21:38
  4. [155] znikający płyn hamulcowy
    Utworzone przez kln w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 10:56
  5. Znikający płyn hamulcowy
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-09-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory