Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Woda pod dywanikiem kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159
    Postów
    19

    Domyślnie Woda pod dywanikiem kierowcy

    Witam, zauważyłem ostatnio że mam mokry dywanik pod pedałami, efekt ten dzieje się gdy mam włączoną klimatyzacje. Mam pytanko czy gdzieś tam w okolicy znajdują się jakieś korytka które mógłbym być zapchane?. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Na pewno woda pochodzi z klimatyzacji, a nie wchodzi drzwiami, tak jak w tym temacie: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...a_auta-27.html ?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159
    Postów
    19

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć ale po kilka ciepłych dniach bez deszczu dywanik w okolicach pedałów był nadal mocno mokry

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16V 150KM SPORTWAGON
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puffka Zobacz post
    Ciężko powiedzieć ale po kilka ciepłych dniach bez deszczu dywanik w okolicach pedałów był nadal mocno mokry
    Masz szyber dach kolego jak tak to możliwe że korytka się przytkaly

    wystukane na HONOR 8

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159
    Postów
    19

    Domyślnie

    Szyber dachu nie mam u siebie. Ale poczytałem sobie o uszczelkach w drzwiach i zauważyłem jedną rzeczy, że szyba kierowcy zawsze wyjeżdża z drzwi lekko mokra. Może jednak w drzwiach jest akwarium.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Na pewno woda pochodzi z klimatyzacji, a nie wchodzi drzwiami, tak jak w tym temacie: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...a_auta-27.html ?
    Puffka przejżyj dokładnie linka od kolegi SliwusBuu, są tam opisane dwie przyczyny. uszczelka pod boczkiem drzwi lub przeciekanie grodzią silnika i leje się przy pedałach.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16V 150KM SPORTWAGON
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puffka Zobacz post
    Szyber dachu nie mam u siebie. Ale poczytałem sobie o uszczelkach w drzwiach i zauważyłem jedną rzeczy, że szyba kierowcy zawsze wyjeżdża z drzwi lekko mokra. Może jednak w drzwiach jest akwarium.
    Ja miałem mokry dywanik od strony kierowcy z tyłu u pasarzera. Co sie okazalo sparciala uszczelka w boczku dzrzwi. Co zrobiłem silikon W ruch uszczelnilem blache i gitara

    wystukane na HONOR 8

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159
    Postów
    19

    Domyślnie

    Kurcze w sumie to mam dwie kałuże i po stronie kierowcy i pasażera. Od pasażera już znalazłem przeciek rzeczywiście blacha pod boczkiem przecieka Ale nie mogę znaleźć miejsca gdzie woda dostaje się pod moje pedały. Chyba zapowiadają się pracowite święta Dałem jeszcze jeden nowy temat http://www.forum.alfaholicy.org/159_...tylatorze.html
    mianowicie do czego jest ta kostka nikt z was nie wie? albo czy ją macie w aucie u siebie i czy jest podłączona może ktoś sprawdzić

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Uzume
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Spytkowice
    Auto
    AR 159 1.9 16V
    Postów
    30

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Porobiłem z drzwiami i jest ok, były już zniszczone uszczelki, widać było zacieki. Ale to nie rozwiązało problemu, woda wlewa się gdzieś z podszybia. Wpada pod pedała, następnie wędruje do tyłu. Rozebrałem z rana podszybie myślałem że zatkane mam kanały odpływowe, ale to nie to. Polewałem wodą z kubka w okolicach odpływu po stronie kierowcy i pod pedałami robiło się znacznie bardziej mokro. Kanał odpływu po stronie kierowcy mam jakiś taki zdeformowany, ale nie ważne czy lałem obok kanału, czy prosto do niego część wody spływała faktycznie pod auto, pod pedała. Nie wiem jak to jest zbudowane w środku, pewnie po świętach będę musiał rozebrać nadkole. Ktoś ma jakiś pomysł ? Miał podobny problem i go rozwiązał ?
    W załącznikach dodam zdjęcia lewego i prawego odpływu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170415_100635.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	47.3 KB
ID:	226278Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170415_100621.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	56.5 KB
ID:	226279

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dziś dopiero zabrałem się za moją alfe. W sumie nie udało mi się ustalić skąd woda leci do środka . Ale przeczyscilem odpływy na podszybiu były całkowicie zapachane szczególnie ten od strony kierowcy. Oraz zdemontowalem dywanik kierowcy i okazało się że jest więcej wody niż myślałem. Cała gąbka mokra można ją wyciskać.

Podobne wątki

  1. Mokro pod dywanikiem po stronie kierowcy, o co chodzi ???
    Utworzone przez ziemian w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 19:31
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 23:14
  3. Woda ? Woda ! Woda ! 156 mokro pod dywanikiem kierowcy
    Utworzone przez Walsh 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 15:42
  4. Mokro ... Tylko pod dywanikiem kierowcy
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 18:33
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-09-2013, 18:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory