Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Jak wyjąć czujnik ABSu ??

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie Jak wyjąć czujnik ABSu ??

    Jestem na etapie ściągania piasty żeby wymienić łożysko i stanąłem na ABSie. Wszystkie śrubki poodkręcane i został tylko ten nieszczęsny kabel którego w jakiś sposób muszę się pozbyć żeby zabrać całość do mechanika. W jaki sposób go wyjąć?? Czy może lepiej rozpiąć go na kostce jeśli taka jest w pobliżu??

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Tego typu problem był niedawno poruszany w 145/146, tutaj:
    http://www.forum.alfaholicy.org/145_...jnika_abs.html

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać że chodzi tu o przednią oś. Widzę tylko kabel który idzie do komory silnika i tyle, próbowałem ręką wymacać jakąś kostkę ale tyle ile sięgam nic nie było więc może łatwiej tam dostać się od góry??
    Poza tym na razie muszę odłożyć tą robotę bo bez pneumatyka za cholerę nie ruszę nakrętki półośki no i jeszcze ta nieszczęsna końcówka drążka której nie idzie wybić.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Czyli wyciągasz zwrotnicę. W 145/146 złącza od czujników ABS znajdują się w komorze silnika przy podszybiu, zaraz koło górnych mocowań amortyzatorów.
    Co do nakrętki to przed zdjęciem tarczy zacisnąć hamulec i kluczem z przedłużką z rury spróbować poluzować, musi pójść.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    AR 156 1.8 ts 144kM. 98r.pr.
    Postów
    32

    Domyślnie

    końcówkę drążka kier.wyjmiesz przynajmniej na dwa sposoby;przyżądem do ściągania lub młotkiem uderzając śmiało bez lęku w staliwny odlew zwrotnicy w miejscu gdzie wchodzi w otwór końcówka.Oczywiście koło zdjęte,swobodnie
    wisząca zwrotnica,czujnik abs zwyczajowo lepiej nie ruszać.No a odkręcenie nakrętki piasty zawsze poprzedza użycie przedłużki na dobry ,markowy klucz,lub też podjezdżamy przed demontażem koła na wulkanizację,.

    powodzenia.

    ---------- Post dodany o godzinie 15:26 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:21 ----------

    no już odpowiedż masz
    Lekarze twierdzą:" kto raz upił się alkoholem jest alkoholikiem".
    To ja jestem alkoholikiem i alfaholikiem.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Poczekam na pneumanta bo nawet z przedłużką nie chciało to za bardzo iść Co do końcówki to już raz uderzanie w odlew skończyło się wybiciem główki z drążka
    Poza tym zamawiam właśnie przedni zawias więc zrobię wszystko na raz a końcówki drążków pójdą pod szlifierkę.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    śrubę półośki można przewiercić a później przecinak i jedziesz to jest jedyna metoda gdy zaczyna się już przedłużka giąć.

    Żeby wybić końcówkę ze zwrotnicy stawiasz coś pod drążek w miejscu gdzie jest gwint(ta gdzie się nakrętka) i przez jakiegoś pręta walisz w zwrotnice obok gdzie wchodzi końcówka, jeszcze nie znalazł się taka, która by nie puściła

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    O podstawieniu czegoś nie pomyślałem. Kombinowałem ze ściskiem ale nie było jak złapać.

  9. #9
    MaxPiecia
    Gość

    Domyślnie

    Ja w swojej wymieniałem 2 łożyska, czujnika lepiej nie ruszaj wyciskajac piaste z łożyska jej nie uszkodzisz. Dopasuj dużą nasadkę tak żeby sie operała całością o piaste od strony przegubu. Z wyciśnięciem łożyska ze zwrotnicy nie jest już tak różowo, najlepiej na prasie i dopasować pierścień jako podpora pod zwrotnicę. Średnica oczywiście wieksza od srednicy zewnetrznej łożyska ale nie moze być za duża bo czujka przeszkadza. Czujki ABS-u nie ruszaj po tylu latach jest tak zapieczona że cudem jest jeśli wyjdzie, nie próbuj grzać bo wewnatrz jest cewka i troche goraca a izolacja sie wytopi albo luty wenątrz puszczą i 230zł nie twoje. Ja żeby swoja uszkodzona czujkę wymienic musiałem ja sciąć przecinakiem i rozwiercić cewkę a potem dornikiem wybić. Co do wypięcia czujnika to koło zbiorniczka płynu hamulcowego jest biała lub żółta okrągła złączka do lewego koła prawa strona ma złącze przy zbiorniczku wspomagania tylne czujniki maja złącza pod tylna kanapą. Wrazie problemów wal na priva

    PS pracuje jako mechanik od pół roku reanimuje swoją alfinke i zdążyłem ją zbadać

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Ok, dzięki, jak nie znajdę to będę dopytywał

Podobne wątki

  1. Czujnik ABS jak wyjąć?
    Utworzone przez amdi92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 18:59
  2. kontrolka ABSu
    Utworzone przez drajcyś w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 22:42
  3. awaria ABSu
    Utworzone przez Gary w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 09:51
  4. [166] usterka ABSu ?
    Utworzone przez blackalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 14:54
  5. Lampka ABSu
    Utworzone przez currahee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-09-2007, 18:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory