Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [33] Pompa paliwa 1.7 IE 1994r

  1. #1
    Vampirek
    Gość

    Domyślnie [33] Pompa paliwa 1.7 IE 1994r

    Kiedys po przekreceniu kluczyka, pompa bzyczala na chwile(jak by przygotowywala cisnienie), a od dluzszego czasu tego nie robi po przekreceniu kluczyka. Moze ktos wie od czego to jest zalezne. Niedawno zmienilem pompe(stara juz buczala) ale nadal po przekreceniu kluczyka cisza, dopiero po starcie zaplonu.

    P.S >> Ciekawostka filmowa: RTL jaka znalazlem o Alfa 33,ladne ka-bum

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Jeżeli paliwo schodzi z układu ( nieszczelny wtryskiwacz , uszkodzony czujnik cisnienia paliwa lub paliwo cofa sie do zbiornika ) to pompa po jej załączeniu musi dopompować braki przed uruchomieniem silnika

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155
    Jeżeli paliwo schodzi z układu ( nieszczelny wtryskiwacz , uszkodzony czujnik cisnienia paliwa lub paliwo cofa sie do zbiornika ) to pompa po jej załączeniu musi dopompować braki przed uruchomieniem silnika
    no dkoładnie jest tak jak napisał 75andrew155

  4. #4
    adams
    Gość

    Domyślnie

    ja też mam właśnie problem z pompą bo w ogóle się nie załącza jeżdżę ostatnio tylko na gazie (za co bardzo przepraszam zagorzałych przeciwników tego paliwa :roll: ). Jak ustaliłem coś tam jest chyba z kablem bo jak podłączyłem bezpośrednio z akumulatora to wszystko było ok. Ja w moim aucie mam takie doświadczenie, że ona (jak działała) to za każdym razem się uruchamiała glośnym bzyknięciem bez względu czy auto było odpalane z rana czy zaraz po zgaszeniu; tak też miał poprzedni właściciel

  5. #5
    Vampirek
    Gość

    Domyślnie

    sprawdz przekaznik pompy paliwa i bezpieczniik, powinien byc w malej skrzyneczce plastikowej nad akumulatorem

  6. #6
    adams
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vampirek
    sprawdz przekaznik pompy paliwa i bezpieczniik, powinien byc w malej skrzyneczce plastikowej nad akumulatorem
    Tak właśnie zrobiłem i w tym zakresie wszystko jest ok, chyba że ten przekaźnik się zepsuł był - tego nie sprawdziłem ale generalnie odnoszę takie wrażenie jakby gdzieś na kablu po drodze do pompy było przebicie bo ona nawet czasem się na moment włączy, bzyknie ale silnik gaśnie w sekndę po odpaleniu Cóż, jak jutro będę miał chwilę to podejdę do tematu jeszcze raz, póki co permanent LPG
    A jak wogóle można sprawdzić ten przekaźnik? pozdrowionka

  7. #7
    Vampirek
    Gość

    Domyślnie

    kabel o ile pamoiętam do pompy od przekaźnika jest biało-różowy, przesledz jego bieg
    moze to troche niefachowe sprawdzenie czy przekaznik dziala ale po jezdzie,powinien być cieply, znaczy ze dziala(acz nie znaczy ze prawidłowo,bo tego nie wiem). A masz autoalarm? bo mi jak autoalarm na "stałe" sie zablokował, to odcielo skutecznie dopływ paliwa i musiałem moduł alarmu wywalić (coz w trasie nie wiele sie zdziala)

  8. #8
    adams
    Gość

    Domyślnie

    OOOOOOOOOO!!! z tym alarmem to mi podsunąłeś myśl! muszę z nim też dojść do porozumienia bo to mi świrowało parę razy i wyłączyłem go kluczykiem ale to chyba tylko wyłącza syrenę. Tylko znowu się zastanawiam dlaczego na gazie odpala i jeździ jak pszczółka :? Ale to może dlatego, że gaz był chyba montowany jak alarm już był i może zapomnieli żeby to też zabezpieczyć - możliwa taka koncepcja?
    Odnośnie różowo białego kabelka to znalazłem takie jedno miejsce, w bagażniku jak wychodzi na zewnątrz, był tam polutowany ale tak żałośnie, że trzymał się na trzech żyłach, sic :!: jeszcze przeczyściłem styki, że się błyszczą jak psu... i nic

Podobne wątki

  1. [159] Pompa paliwa
    Utworzone przez Songoku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2016, 08:54
  2. Pompa paliwa???
    Utworzone przez dzanas7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 18:49
  3. Pompa paliwa
    Utworzone przez zimek99 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 15:25
  4. Pompa paliwa
    Utworzone przez destikero w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 20:11
  5. Pompa paliwa
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 14:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory