Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Coś syczy

  1. #1
    tymian81
    Gość

    Exclamation Coś syczy

    Witam.
    Dziś rano w trakcie odsnieżania autka usłyszałem dziwne cykanie, otworzyłem pokrywe silnika i cykanie było juz słyszalne jako syczenie, tak jak by gdzieś uciekało powietrze. Odgłosy dochodziły od strony podszybia, gdzies pod zaworem EGR (chyba EGR )Było to regularne "pssy...pssy...pssy", po dodaniu gazu nie było już tego słychać. Co to może byći czy jest to jakaś poważna usterka? Byłem u mechanika wsadzał tam łapki ale nie mogł stwierdzić co jest przyczyną. Powiedział, że trzeba na podnośnik ale dopiero po niedzieli będzie miał czas. Samochód potrzebny mi jest do dojeżdzania do pracy i nie wiem czy można z tym jeżdzić. Dodam, ze nie zauważyłem żadnego spadku mocy, równo pracuje na biegu jalowym, odpala tez bez problemu (-26st.C).

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    376

    Domyślnie

    To syczenie pompki podciśnienia. U mnie też tak syczy, Na forum powiedziano ze tak ma być. Pompka ta znajduje się na środsku podszybia (jeżeli odepniesz przewód upewnisz się ze o nim mowa)

  3. #3
    tymian81
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy to pompka czy coś innego, wiem tylko, że tego nie było. Napisałeś "podciśnienia" to raczej powinno zasysać powietrze a u mnie wyraźnie ono uchodzi. Jeden gość mi powiedział, że to może być z układu odpowietrzania skrzyni korbowej. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    sprawdź czy nie odpadł któryś z przewodów od VGT no u mnie właśnie tak to się objawiało

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Nie będę zakładał nowego tematu. Ale mam problem. Dzisiaj usłyszałem syczenie, coś jakby upust ciśnieniowy. Zaczęło się to dziać jak przy gazuje i odpuszczam gaz. Na luzie nic nie słychać. Do tego otworzyłem maskę i zacząłem szukać, nic nie znalazłem. Jednak bardziej to słychać z wnętrza. Wcześniej czegoś takiego nie słyszałem. Nie mam jakichś spadków mocy odczuwalnych, nie kopci.
    Nie wiem co to może być, zobaczymy dalej.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    np. mało czynnika w klimatyzacji

    chociaż z drugiej strony klimatyzacja nie działa przy takich temperaturach

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    zielona góra
    Auto
    159 1.9jtdm 120km+mod
    Postów
    40

    Domyślnie

    Witam, jestem nowym użytkownikiem forum ponawiam temat mam podobny problem, coś mi syczy przy silniku z prawej strony, bo nasłuchiwałem samochód jeździ normalnie nie, ma spadku mocy, to syczenie słychać tylko przy otwartej masce, syczy równo tak jak chodzi silnik, jakby gdzieś powietrze uciekało, jesli ten problem został już rozwiązany to proszę o informacje, dzięki za wszelka pomoc.

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    182

    Domyślnie

    Pompa podciśnienia znajduje się z prawej strony silnika na końcu wałka rozrządu. Mógł spaść jakiś przewód podciśnieniowy i syczy. Zawór EGR też może przepuszczać spaliny ale to by było spalinami czuć. Jeśli przełączacie pokrętło kierunku nawiewu na max-szyba to załącza się wtedy klimatyzacja nie zależnie od temperatury i wtedy pojawia się syk.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    zielona góra
    Auto
    159 1.9jtdm 120km+mod
    Postów
    40

    Domyślnie

    Nie używam nawiewu na maxa, spalinami nie czuć, syczenie słychać tylko na niskich obrotach, wydobywa się równomiernie z praca silnika, zaglądałem tam i nic nie wynalazłem gdzie dokładniej jest ta pompa podciśnienia, czy ona znajduje sie dość głęboko? dzięki

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie

    u mnie też syczy i nie wiem co ale nic sie z autem nie dzieje jeździ tak jak jeździło.

Podobne wątki

  1. klimatyzacja nie chlodzi i syczy
    Utworzone przez kremien w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 06:55
  2. Klima syczy i nie chłodzi - AR 147
    Utworzone przez mat147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 17:36
  3. Klima dziwnie syczy
    Utworzone przez damian89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-07-2010, 21:57
  4. cos mi strasznie syczy w 155
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2008, 02:09
  5. [156] syczy pompa hamulcowa
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-03-2008, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory