Witam panowie mam problem jakiś czas temu miałem taką sytuację że grzebałem pod maską ruszyłem kostką od czujnika temperatury na termostacie i włączyły się wentylatory najpierw pierwszy bieg zaraz drugi ruszałem kablami przy kostce to się włączały raz pierwszy bieg raz drugi albo wyłączały się całkowicie jak załączały się wentylatory słyszałem cykanie przekaźników przy akumulatorze naprawiłem wtyczkę wsadziłem niby ok ale na zimnym zapłon i włączały się wentylatory jak odpaliłem wyłączyły samochód troszkę cieplejszy już się nie załączały ale problem z temperaturą wskazówka nie przekraczała drugiej kreski czyli chyba 70 stopni dzisiaj wymieniłem ten czujnik wentylatory się już nie włączają ale za to samochód może stać w miejscu nawet 20 min i temperatura pokazuje troszkę więcej niż 50 stopni samochód już na 100% się nagrzał i nawet nie wiem czy nie powinien się włączyć wentylator jak miałem wcześniej przy 92 stopniach boję się że przegrzeje silnik bo nie włączają się wentylatory i do tego świeci cały czas marchewa do tego teraz jechałem włączyłem nawiew na 2 bieg 21 stopni leci ciepłe ładnie odparowuje szyby i nagle zaczęło lecieć zimne powietrze zaczęły parować szyby i wydawało mi się tak jakby nawiew działał raz szybciej raz wolniej
Ps. Dzisiaj czyściłem regulator ciśnienia paliwa w pompie po wyczyszczeniu i złożeniu wszystkiego samochód nierówno pracuje na biegu jałowym nie wiem dlaczego czyściłem dlatego że mam problem z odpalaniem samochodu na ciepłym i zimnym silniku ale co do odpalania muszę sprawdzić akumulator panowie co się dzieje z tym samochodem ?