Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Modyfikacje wydechu/dolotu w TBi.

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie Modyfikacje wydechu/dolotu w TBi.

    Jako, że pojawia się coraz więcej 159/Brer z tym silnikiem i wiele osób pyta o modyfikacje wydechu/dolotu, może komuś przyda się kanał tego użytkownika: https://www.youtube.com/watch?v=06QA_7WevEM

    Jeśli ktoś już ma u siebie jakieś modyfikacje, zapraszam do podzielenia się doświadczeniem.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,027

    Domyślnie

    kiedyś z InCoGn1T0 gadałem o paru sprawach na Alfaowner i troche podpytywałem o wydech. Generalnie najpierw włożył końcowe tłumiki Noviteca, ale to tylko trochę poprawiło wydech. Następnie wybebeszył tłumik środkowy i wstawił rurkę do środka, zaspawał tłumik, więc wszystko wygląda cacy na przeglądach itp. Wtedy już się zrobiło znacznie lepiej z wydechem. Wiem że później zwiększał średnicę całego wydechu i nie wiem też czy nie zmieniał czegoś w dolocie.
    Tak się zastanawiam czy nie spróbować u siebie trochę inaczej - wywalić środkowy tłumik na początek i zobaczyć efekt. Jak dla mnie wydaje mi się najtańszą opcją.

    Gość ładuje kupę kasy w swoją Ti, jeździ na tory itp, a ciekawe że ma zamontowane jakieś tam LPG z dotryskiem paliwa (jak to się nazywa 4 czy 5 generacja?) przez to boi się stroić silnik na większą moc.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 01-11-2017 o 20:54
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Najciekawsze jest, że po montażu końcowych wydechów i opróżnieniu tłumika zyskał 16 KM i 37 Nm

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,027

    Domyślnie

    nic nie wiem o żadnych przyrostach mocy/momentu - w postach na alfaowner we własnym temacie nic nie wiedziałem:
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...-1750-tbi.html

    nie wiem nic o hamowniach jego 9tki, nigdy nie spotkałem się z żadnymi wynikami jakimi by się chwalił. nie wiem też czy w aucie z turbiną aż taki efekt się uzyska modyfikując wydech (przynajmniej bez strojenia potem - nie znam się, nie wypowiadam). w każdym razie gość nie tylko zmienił tylne tłumiki czy wywalił środkowy, na pewnym etapie chyba nie miał katalizatora, a zamiast włożył wylot o średnicy 75mm (ori jest co, 50mm?), chyba też jakiś specjalny filtr powietrza założył. Potem założył sportowy katalizator i jakiś rezonator. Gość majątek wydaje na sam wydech i robotę przy tym, no ale co kto lubi.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 02-11-2017 o 00:47
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    W jednym z jego filmików jest test na hamownii i informacja o tym, że zmiana mocy nastąpiła po tych dwóch operacjach.
    Póżniejsze mody na pewno też dały efekty ale to wszystko co on zrobił można u nas zrobić dużo taniej.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,027

    Domyślnie

    dzieki, pogrzebie po filmikach. swego czasu gosc bardziej staral sie z napisami angielskimi itp, ale potem wrzucal filmiki po portugalsku I mi sie odechcialo sledzic jego kanal
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Sharpi
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Była 147 1.9 jtd, jest: 159 TBi 242/377, GT 1.9 QV
    Postów
    154

    Domyślnie

    Według mnie mało prawdopodobny tak wysoki przyrost ,,wyłączając" opór dwóch tłumików, tym bardziej, że TBi ma jednak małą turbinkę nie mówiąc o restrykcji katalizatora i średnice downpipe'u. Wiosną sam spróbuję coś pokombinować z wydechem, najchętniej 2,5-2,75" ale zobaczymy co z tego będzie, bo obawiam się nagłej regeneracji turbiny po rozluźnieniu wydechu

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Zawsze można założyć większą od Julki albo 4C...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Wywalenie kata da wspomniane przyrosty.Zreszta wtedy dzwiek silnika zmienia sie tez diametralnie co widac na filmikach.Gdybym byl na waszym miejscu, to szedlbym w tym kierunku+wywalenie srodkowego i tylnie puszki zmienic.Wtedy trzeba 2 sonde dac na emulatorze, bo moze sypac bledami.Ja niestety nie moge ruszyc tego kata , bo auto mam zarejestrowane w Uk(emisja)Wtedy tez mozna zrezygnowac ze stosowania oleju z norma C3.Osobiscie (upgrade prawie za darmo)zmienilem filtr powietrza na BMC i wywalilem srodkowy tlumik.Zmiana dzwieku jest ale szalu nie ma.W przyszlosci chce ten wydech zrobic na nierdzewce za katem + rura srodkowa i tylnie puszki Wizard exhaust.Wychodzi duzo taniej niz Ragazzon,Novitec,Csc i takze niezle brzmi.Zamieszczam 2 filmiki dla porownania dzwieku.Pierwszy bez kata a drugi z katem bez srodkowego i tylnie puszki Wizard.
    https://www.youtube.com/watch?v=iZ_adMY31N0&t=136s
    https://www.youtube.com/watch?v=ULxFnfhOUk8
    Ostatnio edytowane przez salatin ; 02-11-2017 o 19:48
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Emulator to nie problem. Ja bardziej jestem ciekawy, jak się turbawka wtedy będzie zachowywać.

Podobne wątki

  1. [75] Modyfikacje przedniej osi
    Utworzone przez Pituś w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 16:25
  2. AR Brera 2.2 JTS modyfikacje
    Utworzone przez gorges w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 20:32
  3. 166 - 2.4 JTD 10V 140 KM CF3 modyfikacje
    Utworzone przez Kowalm w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 22:26
  4. [156] Wymiana wydechu i dolotu.
    Utworzone przez Cetyler w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 20:24
  5. [156] 1,8TS modyfikacje wydechu cd
    Utworzone przez b.pawelek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 18:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory