Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Nawigacja po lifcie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2.2
    Postów
    19

    Domyślnie Nawigacja po lifcie

    Obecnie jeżdżę Giulią z 2017 roku z ekranem 6,5" i fabryczna nawigacją. Sama nawigacja nie jest zła. Działa szybko, wyświetla wskazówki i informacje między zegarami, ma całkiem sporą bazę POI. Aktualizacje są może nie zbyt często ale są. To co mnie najbardziej denerwuje to, że nie ma obsługi informacji o ruchu drogowym (korki, wypadki itd.). To znaczy taką obsługę ma przez TMC ale niestety nie u nas w Polsce. Z tego co wiem to TMC u nas działa (chyba przez RMF FM) ale tylko dla niektórych nawigacji i jest to usługa ekstra płatna. Oczywiście w Alfie nie można w żaden sposób tego uaktywnić w Polsce. W innych krajach Europejskich działa - u nas nie. Że dużo jeżdżę po naszym kraju kupiłem sobie pod szybę TomToma z wbudowana kartą SIM, dożywotnią obsługą on-line o ruchu drogowym. Działą bardzo podobnie do tej wbudowanej (w końcu oba to TomTom). Ale wie gdzie się stoi, jak długo i sprytnie potrafi omijać zatory drogowe w przeciwieństwie do nawigacji wbudowanej.
    A teraz do meritum.
    Prawdopodobnie na przestrzeni kilku miesięcy będę zmieniał swoją Julkę Veloce na Quadrifoglio i pytanie zasadnicze: czy nadal będę zmuszony patrzeć na przyklejonego pod szybą TomTom-a ? Czy fabryczna nawigacja po lifcie posiada już taką funkcjonalność jak ruch drogowy On-Line ? W aucie siedzi karta SIM czy trzeba udostępniać sygnał Wi-Fi (jak miałem w 2015-2017 w Maździe 6) ?

    Jeżeli ktoś wie będę wdzięczny za informację.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    Przede wszystkim będziesz mieć obsługę Android Auto /Apple Car Play, więc będziesz mógł korzystać z map Googla, Waze, Yanosika(?) etc

    Do sprawdzenia tylko czy AA/ACP jest już standardem czy wciąż płatną opcją?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    Nie wiem czy to Cie zadowoli ale jest przecież Android Auto/CarPlay gdzie masz Google Maps z najlepszymi danymi o ruchu. Nic pod szybą nie jest przyklejone.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,427

    Domyślnie

    Dzisiaj czytałem zapowiedź Google, że dopuszczą w niedalekiej (miejmy nadzieję) innych dostawców map do Android Auto (jak już jest w CP - m.in. Tomtom). Tak więc problem może sam się rozwiąże, a nie każdy przecież lubi mapy Google

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2.2
    Postów
    19

    Domyślnie

    Wiem wiem, że jest coś takiego jak AndoidAuto i AppleCarPlay, ale jest ALE. Używam telefonu z Symbianem. Nie chcę zmieniać mojej E51 na nic nowszego. Dlatego pytam o obsługę funkcji On-Line przez fabryczną nawigację w samochodzie...
    Ktoś miał styczność, widział, wie jak i czy to działa w wersjach po lifcie ?
    Ostatnio edytowane przez damianekmi ; 18-08-2020 o 13:17

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    ja mam polifta bez nawigacji (AA z GM w zupelnosci spelnia moje potrzeby) ale wiem ze:

    • wbudowana nawigacja TomTom ma funkcjonalnosci online (tj. live traffic, pogoda, fotoradary, POI itp.) ALE wg. informacji na stronie alfy beda one dostepne dopiero od kwietnia 2021
    • z tego co sie orientuje nie potrzebujesz karty sim bo samochod ma lacznosc z internetem poprzez wbudowany seryjnie Alfa Connect Box, sluzy on tylko do zdalnej obslugi samochodu (przez apke), lokalizacji i wlasnie w przyszlosci do pobierania danych do navi
    • jesli chcesz surfowac po necie mozesz to zrobic poprzez My Wi-Fi, do ktorego przez smartfona (iOS, Android) trzeba najpierw wykupic dostep w Ubigi, i powiazac eSima w telu z My Wi-Fi, samochod wowczas staje sie hotspotem i moze korzystac z niego do 8 uzytkownikow


    ponizej linki do informacji o Alfa Connect Services i TomTom (na dole tego ostatniego jest link do filmiku jak wyglada ta nawigacja w uzyciu)
    https://www.alfaromeo.pl/mopar/uslug...uslugi-connect
    https://www.tomtom.com/company/press...es/news/26016/
    Ostatnio edytowane przez method ; 18-08-2020 o 14:54

Podobne wątki

  1. [159] nawigacja
    Utworzone przez busiek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 18:37
  2. [159] Nawigacja
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 14:53
  3. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08
  4. Nawigacja
    Utworzone przez popaj w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 15:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory