Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Progi

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie Progi

    Witam,
    w przeciagu paru tygodni czeka mnie wymiana progow - pierwsze oznaki korozji, podloga jeszcze zdrowa, prog wewnetrzny tez (przynajmniej na pierwszy rzut oka bo wiadomo moze byc roznie jak sie zacznie ciac ), i teraz pytanie czy progi do wersji sportwagon pasuja od sedana? nie orientuje sie ktos gdzie mozna tanio (jak najtaniej) kupic reperaturki? Na allegro widzialem po ok 190zl L+P z wysylka, da sie gdzies taniej?

    A i jeszcze jedno po zapytaniu kolesia z allegro o progi napisal cos takiego:
    Progi z blachy 0,8mm czyli tak jak seryjne, na ta chwile sa one z golej blachy. Element do wspawania nie moze byc ocynkowany bo by mial Pan problemy z poprawnym jego wspawaniem.
    Jezeli chodzi o trwalosc to zalezy glownie od tego z jakas starannoscia wykona prace balcharz i lakiernik i czy beda zabezpieczone po lakierowaniu wewnatrz.
    Rzeczywiscie ocynku nie da sie spawac? Zawsze myslalem ze ocynkowane blachy sa duzo trwalsze niz "zwykle", grubosc 0.8mm jest w porzadku? Czy szukac u innego sprzedawcy?

    Progi bedzie mi robil znajomy blacharz, cena 500zl "po znajomosci" za dwa + konserwacja od srodka i spodu to dobra cena?

    Sorki za nobskie pytania ale nigdy nic nie robiłem z blacharka
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 27-09-2017 o 16:10

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Raczej większość reperaturek itp jest ocynkowanych.Nie stanowi to żadnego problemu przy wspawywaniu. Z doświadczenia powiem Ci że na pewno znajdziesz więcej miejsc które wymagają ingerencji blacharza . A pięć razy tyle które wymagają oczyszczenia i zabezpiczenia antykorozyjnego.
    Jestem w toku tych prac,więc coś wiem o tym. Jak by co pytaj postaram podzielić swoim doświadczeniem w tym temacie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Reperaturki z sw nie pasuje do sedana. Taniej raczej nie będzie. Ewentualnie szukaj po sklepach które współpracują z Polcarem. Ale taniej nie będzie.

    Koleś prawdę napisał. Po wstawieniu musi być dobrze pomalowane ale i zakonserwowane. Wtedy będziesz miał spokój na lata.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Mowisz ze nie pasuja z sedana? Kurde i mam klopot bo wiekszosc (jak nie wszystkie) na allegro sa wlasnie do sedana a ja potrzebuje do SW

    I powiedzcie mi jeszcze jak to w koncu z tym ocynkiem? (normalnie da sie spawac? w miejscu spawu szlifnie kontowka i tyle?). Szukac progow z golej blachy ocynk czy jak jest wiekszosc na necie juz "polakierowanych"?

    Brat wlasnie kupil na allegro pare lat temu progi do forda "pomalowane" na czarno nie ocynk i po ok 6 latach ruda sie do nich dobrala

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo832 Zobacz post
    Mowisz ze nie pasuja z sedana? Kurde i mam klopot bo wiekszosc (jak nie wszystkie) na allegro sa wlasnie do sedana a ja potrzebuje do SW

    I powiedzcie mi jeszcze jak to w koncu z tym ocynkiem? (normalnie da sie spawac? w miejscu spawu szlifnie kontowka i tyle?). Szukac progow z golej blachy ocynk czy jak jest wiekszosc na necie juz "polakierowanych"?

    Brat wlasnie kupil na allegro pare lat temu progi do forda "pomalowane" na czarno nie ocynk i po ok 6 latach ruda sie do nich dobrala
    Na 100% nie pasuje. Wejdź na stronę polcar.pl i sprawdź stan w magazynie. Jeśli oni nie maja to sklepy tez już nie będą miały.

    Nie stresuj się tym ocynkowaniem. Normalnie się je spawa. Nie ma żadnego problemu.

    Progi kupuj tylko nowe i tez nie kombinuj. Nowe są z ocynku do lakierowania. Poza tym innych chyba nie znajdziesz. Przynajmniej jak ja kiedyś kupowałem to były „ołówkowe”.








    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Tak sobie myśle ze skoro Twojemu bratu zaczęły tak szybko gnić to znaczy ze robota została zle wykonana. Nie ma nic lepszego jak świeża blacha db zabezpieczona i db polakierowana.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Kurde i mam problem, pisalem do kilku sprzedawcow na allegro i wszyscy twierdza ze progi od sedana pasuja do kombi

    sadzicie ze z tej aukcji beda dobre:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=6569342350

    koles napisal ze: Są do sedana lecz katalog mówi, że pasują do wersji sportwagon.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Powiem ci tak: stanąłem kiedyś obok belli sw mojego sąsiada i zrobiłem rysunki, szkice, wymiary. Wszystko policzyłem. Wychodzi, ze rant ma nawet inny luk niż w sedanie i inne zwężenia w pewnych miejscach w których nie ma sedan. A góra tj. ta cześć blachy która dospawasz, ta na wysokości wlewu tez jest inna. Jak chcesz ryzykuj ale ja ci gwarantuje ze nie podejdzie. Stracisz tylko czas i kasę za wysyłkę bo sam towar zawsze możesz zwrócić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Powiem ci tak: stanąłem kiedyś obok belli sw mojego sąsiada i zrobiłem rysunki, szkice, wymiary. Wszystko policzyłem. Wychodzi, ze rant ma nawet inny luk niż w sedanie i inne zwężenia w pewnych miejscach w których nie ma sedan. A góra tj. ta cześć blachy która dospawasz, ta na wysokości wlewu tez jest inna. Jak chcesz ryzykuj ale ja ci gwarantuje ze nie podejdzie. Stracisz tylko czas i kasę za wysyłkę bo sam towar zawsze możesz zwrócić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    A co mają reperaturki progów do wlewu paliwa?

    Według mnie progi są takie same i w sedanie i w sw
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 28-09-2017 o 13:38

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Doszedłem do wniosku że kupię je w lokalnym sklepie z możliwością wymiany w razie czego jak by nie pasowały, cena 105zl/sztuka tak że tragedii nie ma...

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] progi TI
    Utworzone przez ziomal73 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 21:19
  2. progi 147 fl
    Utworzone przez ar.192 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 09:43
  3. Progi / Listwy chromowane - Progi
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 14:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory