Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Zapach spalenizny i lekki dym spod maski

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    alfa romeo 147
    Postów
    20

    Domyślnie Zapach spalenizny i lekki dym spod maski

    Witam, nowy na forum ale nie nowy uzytkownik Alfy.
    Moja zona pare dni temu jechala moja alfa 147 i nagle poczula zapach spalenizny, po przejechaniu jakiegos kilometra dotarla do pracu zatrzymala auto i wtedy pojawil sie dym spod maski. Nie bylo tego duzo po kilku sekundach jakis mily pan otworzyl maske ale nie bylo widac skad dym sie ulatnia. Auto zostalo zawiezione do mechanika ktory nic nie znalazl co by moglo byc przyczyna dymienia, sprzeglo ok, chlodnica ok nawet hamulce sprawdzil.Pojezdzil alfa kilka minut ale dym sie nie pojawil. Minely 4 dni i wszystko jest ok ale moze na forum ktos bedzie widzial co sie moglo stac i czy sie nie powtorzy?
    Troche mnie zastanawia tylko wskaznik temp bo czasem nie osiaga 90 po przejechaniu nawet 15-25 min, waha sie wtedy tak pomiedzy 70-90, z tym ze nie jest tak zawsze, termostat?. Druga sprawa podpowiedzial mi ktos zeby sprawdzic plyn od wspomagania i chlodniczy( czy moglo w jakis sposob dojsc do wymieszania z olejem jesli jest jakis wyciek?) Lekki smrodek pozostal pod maska w okolicach zbiornika plynu od wspomagania i wlotow powietrza, z lewej strony silnika tam gdzie jest pasek. Jestem posiadaczem Alfy w UK jesli mam to znaczenie.
    Dzieki za ewentualna pomoc
    Ostatnio edytowane przez alfa147maniac ; 18-03-2013 o 21:24 Powód: dodanie tresci

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Musisz dokładnie sprawdzić stan płynów eksploatacyjnych i ewentualne wycieki,ciężko doradzić jak nawet mechanik nie znalazł przyczyn usterki.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    alfa romeo 147
    Postów
    20

    Domyślnie

    Da sie jakos poznac poznac czy np w chlodniczym jest troche oleju? A co myslisz o termostacie?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar orsonik
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa 147 2003r 1.9jtd 140KM
    Postów
    55

    Domyślnie

    dokładnie posprawdzaj wszystkie wężyki od oleju i płynów , woda nie będzie bardzo dymić i szybko wietrzeje , ale wystarczy że olej skapnie na element wydechu i będzie smrodzić

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    alfa romeo 147
    Postów
    20

    Domyślnie

    W sumie zbiornik plynu chlodniczego i wspomagania sa w poblizu i to tam pozostal tem zapach. Nie pojawia sie w srodku auta w czasie jazdy tak jak za pierwszym razem gdy pojawil sie dym, czuc tylko go lekko po podniesieniu maski i pochyleniu sie w okolicy zbiornikow, z tym ze dochodzi z glebi. Nie robi sie bardziej intensywny w czasie jazdy, po prostu pozostal tam chyba po dymieniu. Moze wywietrzeje z czasem. Mimo wszytsko chce znalesc przyczyne.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar master007
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD Distinictive 2001r
    Postów
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał orsonik Zobacz post
    dokładnie posprawdzaj wszystkie wężyki od oleju i płynów , woda nie będzie bardzo dymić i szybko wietrzeje , ale wystarczy że olej skapnie na element wydechu i będzie smrodzić
    dokladnie. Poza tym moze do doprowadzic do zapalenia samochodu. Kolega moj mial tak w Peugocie. Ogolnie samochod trup i musial caly czas odpinac kleme od akumulatora bo cos sie dzialo. Kiedys podjechal pod prace i otwiera maske by odlaczyc kleme a tam olej polecial na kolektor i sie zapalil.......
    Alfa 145 1.4 TS
    Alfa 146 1.4 TS
    Alfa 147 1.9 JTD http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...tinictive.html

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa147maniac Zobacz post
    moja alfa 147
    może jestem ślepy ale nie wiem jaki masz silnik. uzupełnij profil wtedy będzie łatwiej doradzić co sprawdzić

Podobne wątki

  1. Zapach spalenizny z nawiewów.
    Utworzone przez Milano_155 w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 16:00
  2. zapach spalenizny przy podjeżdżaniu na krawężnik
    Utworzone przez Łysy0800 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 13:00
  3. [145] Zapach spalenizny wielki problem.
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 10:36
  4. Szalejące kierunkowskazy - zapach spalenizny
    Utworzone przez drobiazdzek w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 14:34
  5. Lekki dymek spod maski [1.9JTD 16V 140KM]
    Utworzone przez sumyrp w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory