Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Całą seria błędów

  1. #1
    JohnnyR
    Gość

    Domyślnie Całą seria błędów

    Witam
    Prośba koledzy w postawieniu diagnozy. W dniu dzisiejszym byłem na komputerze, tutaj lista błędów:
    1. Meld 401 Czujnik ciśnienia rozdzielacz paliwa (ciśnienie paliwa)
    2. Meld 1028 System recylkulacji spalin
    3. Meld 896 System podgrzewania wstępnego
    4. Meld 565 Czujnik ciśnienia w układzie dolotowym
    5. Meld 277 Czujnik temperatury płynu chłodzącego
    6. Meld 4896 Czujnik położenia wałka rozrządu / Wału korbowego

    Błędy pokasowane, mam pojeździć do poniedziałku, ponownie podpiąć i zobaczymy co wtedy się pojawi. Samochód to Alfa 156 2.4 JTD 136 KM z 1998 roku. Auto mam od roku, wymieniłem w nim kompletny rozrząd, przepływomierz na oryginalnego Boscha w czerwcu w zeszłym roku, termostat Behra w sierpniu w zeszłym roku, olej + komplet filtrów wymieniłem w listopadzie, turbinę regenerowałem bo padłą w czerwcu w zeszłym roku - cały środek był wymieniony bo się urwał wirnik. Leje tylko dobre paliwo verve lub v-pover, pilnuję terminów wymiany filtrów i oleju. Na komputer pojechałem, bo w czwartek wracając z pracy autem szarpnęło, mignęła marchewka, auto przestało reagować na pedał gazu, po czym zapaliły się kontrolki od ciśnienia oleju i ładowania akumulatora, z nerwów nie pamiętam czy silnik zgasł czy sam go zgasiłem. odczekałem 15 minut, sprawdziłem poziom oleju, odpaliłem i dojechałem do domu, ale auto było bardzo mułowate. Wydaje mi się, po lekturze forum, że wpływ na to mogą mieć dwa z tych błędów: czujnik ciśnienia paliwa i czujnik położenia wałka rozrządu. Prośba żebyście się wypowiedzieli, bo mechanik stwierdził, że gdyby się okazało, że te wszystkie błędy wrócą, naprawa będzie kosztować majątek, cokolwiek przez to rozumie. Dodatkowo, to drugi mechanik u którego byłem, który twierdzi, że zaślepienie EGRa jest błędem i wpływa na to, że auto jest zamulone i wolniej się zbiera. Gość ma porządny sprzęt - prawdziwy komputer do diagnostyki, nie laptopa i dla mnie laika wygląda na takiego co się zna. Dodatkowo stwierdził, że może coś być z dolotem powietrza - jakaś nieszczelność. Pytał też o filtr powietrza - powiedziałęm mu, że wymieniałem w grudniu razem z innymi filtrami. Błąd czujnika ciśnienia w układzie dolotowym to błąd przepływomierza ? Samochód jeeździ różnie, raz leci jak rakieta innym razem zbiera się jakby z dwie tony obciążenia mu przybyły.
    Z góry dziękuję za wszystkie uwagi i rady.
    pozdrawiam
    Marek

  2. #2
    JohnnyR
    Gość

    Domyślnie

    Podjechałem dzisiaj ponownie podpiąć się pod komputer. Wywalił 3 błędy:
    1. Meld 1028 System recylkulacji spalin
    2. Meld 896 System podgrzewania wstępnego
    3. Meld 4896 Czujnik położenia wałka rozrządu / Wału korbowego
    Mechanik stwierdził, że zacznie od EGRu, wyrzuci zaślepkę, jeśli zawór będzie sprawny, wyczyści i zobaczy co dalej. Jeśli będzie zepsuty, wtedy wymiana na nowy. Chwilę z nim na ten temat rozmawiałem i stwierdził, że jak jest niesprawny/zaślepiony EGR, to przepływka bierze inne wartości do mieszanki, dlatego silnik muli. Prawda to czy brednie ? System podgrzewania wstępnego to chyba któraś świeca się przepaliła, bo kontrolka migała mi ostatnio. Napiszcie proszę, jaki powinien być przybliżony koszt w przypadku czarnego scenariusza, tzn nowy EGR + wymiana czujnika położenia wałka rozrządu ?

Podobne wątki

  1. [159] Turbo nie działa i seria błędów.
    Utworzone przez siwus71 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 31-07-2023, 16:15
  2. cofnięte koło z całą kołyską..
    Utworzone przez gracjanowa w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-08-2015, 12:13
  3. Witam całą ekipe :)
    Utworzone przez Chudeck w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 15:28
  4. Drga całą buda 156
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 07:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory