Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa 146 1.4 boxer problem z praca na paliwie. prosze o pomoc!!!

  1. #1
    bosshugo
    Gość

    Domyślnie Alfa 146 1.4 boxer problem z praca na paliwie. prosze o pomoc!!!

    Witam mam Alfę 146 1.4 boxer 66KW. Są straszne problemy z odpalaniem auta jak już odpali nie chce chodzić na paliwie nie wkręca się na obroty?? Czasem zaskoczy i się wkręci ale jak próbuje ruszyć z miejsca to się zamula?? Na gazie chodzi jak zegarek. Jest po wymianie rozrządu i pokreślę ze rozrząd ustawiony prawidłowo. Podczas pracy na benzynie zagrzewa się tłumik do czerwoności tak jakby dostawała za bogatą mieszankę?? Nie wiem?? Zaczynam głupieć a w okolicy której mieszkam niema nikogo mądrego kto by wiedział co z tym fantem zrobić. Co prawda sam jestem mechanikiem ale od paru lat nie pracuje już w zawodzie i nie posiadam za dużo sprzętu. Może ktoś miał podobny problem i mi podpowie coś nowego??
    Zastanawiam się nad tym czy nie może to być zabity katalizator lub uwalona sonda?? Chciałbym nadmienić ze założona jest normalna instalacja gazowa choć powinna być sekwencja ale taka już była jak kupowałem auto. A z tego co się orientuje to taka instalacja gazowa nie czyta info z sondy i dlatego podejżewam ze na gazie chodzi bez zarzutu?? Nie wiem już sam?? Proszę o jakieś cenne podpowiedzi.

  2. #2
    Magnett0
    Gość

    Domyślnie

    mam 1.4 Ts ale jak ją kupiłem też muliła na benzynie, nie chciała wg jechać odpalić też. co zrobiłem wyciągłem filtr paliwa położyłem na czystą szmate podłączyłem pompke i dmuchem. Co za błoto poleciało pobiegłem po nowy filtr zamontowałem. odkręciłem przewody benzynowe i dmuchnełem w nie powietrzem. pompe odłączyłem wyczyściłem styki tak uwalonych jeszcze nie widziałem. pościągałem wtryski każdy wyczyściłem. poskładałem do kupy i auto jak nowe zero problemu

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar radkuj
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    TOMASZÓW MAZOWIECKI
    Auto
    Była Alfa Romeo 146 1.6 BOXER jest Lancia Lybra 1.9 JTD
    Postów
    148

    Domyślnie

    Witam. Stawiam na sondę.
    Tam, gdzie kończy się rozsądek jest prawdziwa motoryzacja czytaj- Alfa Romeo!!!





  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar daroo
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 145 boXer, Fiat Stilo 1.8 16V
    Postów
    215

    Domyślnie

    zatkane wtryski paliwa? czy samochód przejeżdżany był co jakiś czas na benzynie? czy wiecznie jeździł na lpg stąd nic dziwnego że nie chce jeździć.

  5. #5
    bosshugo
    Gość

    Domyślnie

    Siemank. sorka chwilowe problemy z netem miałem. Dopóki jeździła na paliwie to starałem się min raz w tyg zrobić ok 100km na paliwie. Filtr paliwa?? sprawdzę ale pamiętam ze chwile przed tym jak zaczęła koślawo chodzić to wymieniałem ale nie zaszkodzi sprawdzić filtr to groszowa sprawa. Zastanawiam się jeszcze nad pompą paliwa choć 2 lata temu byla wymieniana?? Pytanie czy to norma że jak włanczam lpg to pompa paliwa non stop hula? Neta już mam także będę częściej. Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Sprawdziłbym, czy dolot jest szczelny, wszystkie podciśnienia, odma, itp. Może gdzieś dostaje się lewe powietrze i dlatego silnik na benzynie nie chce pracować.

  7. #7
    bosshugo
    Gość

    Domyślnie

    czy jeśli była by jakaś nieszczelność na układzie dolotowym to pracował by na LPG idealnie tak jak do tej pory?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar dawidek
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.7 boxer
    Postów
    121

    Domyślnie

    Tak. Mi jak raz alfa strzeliła w dolot i zrzuciło taką gumkę to na gazie chodziła, ale na benie już nie. Ktoś napisał o wtryskach i to jest bardzo możliwe Alfa tylko na pb powinna latać

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    a jak silnik chodzi? jakieś widoczne objawy oprócz trudności w odpalaniu?
    trzęsie się silnik? przygasa? na postoju

Podobne wątki

  1. Problem ogólny. Prosze o pomoc.
    Utworzone przez marcin1c w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 11:02
  2. [159] ELM problem prosze o pomoc
    Utworzone przez maciek161 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 07:34
  3. Problem z LPG sekwencja !! Prosze o pomoc ..
    Utworzone przez lukasz28121993 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 13:42
  4. prosze o pomoc ,problem z ducato 2.8 tdi
    Utworzone przez gallonek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 11:19
  5. problem z centralka prosze o pomoc
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 14:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory