Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 147... Marzenie:)

  1. #1
    becek83
    Gość

    Domyślnie Alfa 147... Marzenie:)

    Witam wszystkich.. na przelomie czerwca i lipca mam maly urlopik.. w tym czasie chce kupic Alfe 147 z silnikiem 1,9... moge na ten cel przeznaczyc max 13tys zł.... mysle ze rocznik 2002 w tej cenie dostane to bedzie moja pierwsza Alfa wiec niewiem jakie to auto... w pracy zostalem wysmiany tak jak i przez znajomych gdy powiedzialem ze chce kupic Alfe.. wszyscy rowno krzyczeli ostrzegali itp. ze to blad.. ze awaryjne drogie czesci czego ja tam sie nie nasluchalem... prawda taka ze niema autka bezawaryjnego.. a Alfa to pieknosc jakiej golfy bmw nie maja wiec chcialem zapytac jak to jest z tymi Alfami.. pytam Was bo macie doswiadczenie... a na Alfe choruje juz od niepamietnych czasow Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukasz166
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTS
    Postów
    65

    Domyślnie

    Słuchaj, wszelkie nasze argumenty nie są obiektywne, ponieważ my (Alfaholicy) kochamy swoje pojazdy i wybaczamy im wiele

    Jednakże polecam lekturę: http://www.auto-swiat.pl/1-alfa-rome...orzona-cieszyc lub http://www.motofakty.pl/artykul/alfa..._147_test.html

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Marzenia są od tego, żeby je spełniać... Bierz czerwoną TS 2.0 .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Glovash
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    CSW w PO
    Auto
    Clio IV GT, A4 B8, Leon
    Postów
    513

    Domyślnie

    Alfy nie są ani nadmiernie awaryjne, ani części nie są drogie...
    zależy jak trafisz... a z dobrym dieslem za 13 tys może być problem.
    mam 1.9 JTD z 2003r i raczej za tyle bym nie oddał...
    Jak jest dobre auto, doinwestowane, które pojeździ bezproblemowo jeszcze to kosztuje...
    W przypadku Alfy, można ją tanio kupić, ale wtedy nie ma co narzekać na ewentualne remonty... bo są to powypadkowe strucle..

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukasz166
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTS
    Postów
    65

    Domyślnie

    @Glovash
    Dokładnie. Na rynku jest wiele Alf, często niektóre po pozornie atrakcyjnych cenach. Jednakże zazwyczaj takie egzemplarze są: powypadkowe, dojechane i mające wiele wad... A później właśnie jest takie mówienie, że Alfy są awaryjne. Lepiej dać więcej nawet za starszy rocznik ale wiedząc, że samochód, to nie jeżdżąca trumna bądź skarbonka.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Glovash
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    CSW w PO
    Auto
    Clio IV GT, A4 B8, Leon
    Postów
    513

    Domyślnie

    mi tego nie musisz mówić..
    Sprzedaję samochody i często zmieniam..

    Na początku maja miałem klienta na moją Alfę, rozglądałem się za czymś innym ( oglądałem też pewną 147 TI ) i doszedłem do wniosku, że za podobne pieniądze nie dostanę nic w podobnym stanie technicznym... więc jeżdżę dalej...

    Od 3 miesięcy szukamy dla brata Golfa III ( miał już 2 szt ) stan techniczny aut jest fatalny. Pomijając fakt, że w każdym aucie jest coś do zrobienia, ale... twierdzenie sprzedającego, że ma dobre, sprawne auto nie znaczy że takie jest ( chyba że ja mam jakieś inne pojęcie "zadbania" )

    Pomijając fakt bezwypadkowości, bo to jest temat co najmniej na magisterkę...

    Bity - nie , Szpachlowany - nie, malowany - nie...
    Podjeżdżam, a tam 300-400-500 mikronów
    -Ja nic nie robiłem ;/ ;/
    Nóż się w kieszeni otwiera...

Podobne wątki

  1. Marzenie nr 2 - 156 gta
    Utworzone przez piotrek23x w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 22:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory