Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Temat: Zima vs Gtv, czyli dlaczego konstruktorzy nie przewidzieli użytkowania zimą

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie Zima vs Gtv, czyli dlaczego konstruktorzy nie przewidzieli użytkowania zimą

    Panowie,
    chyba muszę się trochę wyżalić. Od początku temperatury poniżej zera, czyli od jakichś 2-3 tygodni, moja czarna strzała miewa kilka zimowych fochów w tygodniu, z najnowszych:

    -połamany/urwany przewód spryskiwacza po oblodzeniu plastikowego podszybia (oczywiście płyn zimowy)
    -porwana od mrozu uszczelka bagażnika - przy drzwiach zabezpieczyłem, o tej, no cóż - nie pomyślałem
    -połamany kluczyk na zamarzniętym zamku kierowcy
    -antena radia wysuwa się i chowa, kiedy ma ochotę
    -ciężko jest otworzyć maskę, jeśli jej krawędzie przymarzną do reszty nadwozia - ostatnio 3 takie przypadki
    -chyba przewody paliwowe mi przemarzają po nocce - może to wina paliwa, ciężko odpala
    -siłownik otwierania klapy bagażnika ze schowka działa losowo
    -mam wrażenie, że przy ujemnej temperaturze wszystkie gumy zawieszenia są zrobione z betonu

    A na deser, piątkowy foch, czyli Alfa na diecie - podjeżdżam na stację i nie działa siłownik od klapki paliwa
    Na szczęście chyba obędzie się bez demontażu, bo wyczytałem w manualu, że jest jakaś linka awaryjnego otwierania w bagażniku - szacuneczek dla konstruktorów

    Jaki jest sens zakładania tematu? Ciągle zastanawiam się, na ile to wszystko to mój pech (tudzież zaniedbania poprzednika), a na ile ten samochód po prostu nie nadaje się do jazdy zimą. Czy Wy również doświadczacie zwiększonej usterkowości zimą?
    Zapraszam do dyskusji

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Z zamkami chyba każdy użytkownik gtv ma problem w zimie, łącznie ze mną.
    Co do klapki paliwa mnie też to dotyczyło, poprosiłem przypadkowego gościa na stacji żeby naciskał przycisk otwierania klapki, a ja stukałem w klapkę i w końcu odskoczyła może u Ciebie też tak poradzisz.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    Dodam coś od siebie... Antena to jest jakaś kpina, przy ujemnej temp. po prostu żyje własnym życiem, siłowniki od centralnego: patologia konstrukcyjna jeden działa a drugi nie, siłowniki bagola "nagle" straciły moc i nie trzymają XD zamki to osobna sprawa, wszystko smaruje na bieżąco, ale boczków na mrozie nie mam zamiaru ściągać bo mi palce odpadną;] o dziwo działa cała elektryka w środku: siedzenia, grzanie dupki i szyby... Ostatnio alfa mnie nie chciała wypuścić, wsiadłem do środka odpaliłem auto i.... Klamka nie reagowałaXD lekki obciach no ale na szczęście po nagrzaniu się wnętrza puściła;p silnik nagrzewa się do max 60-70 stopni i dalej to jakoś za bardzo nie chce się dogrzać. Jest tego trochę, z reguły daje sobie radę. Spryskiwacze to też dobra jazda jest XDDDD nawet dobry płyn nie pomaga i zamarza wszystko co jest w dyszy i wężykach

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie

    Kurde nie jestem sam Kluczyk + zapalniczka, najlepsze rozwiązanie, wygląda się wtedy jakby się chciało ukraść auto ale daje rade

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Dlatego moja zimuje w garazu i czeka na wiosne wczoraj przegonilem po sniegu ale letnich butach ma to wiele wspolnego z jazda


    Sent from my iPhone
    Born to be wild.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    Dlatego moja zimuje w garazu i czeka na wiosne
    I to jest właściwe podejście
    Moja też stoi w garażu z wyciągniętym akumulatorem, bo od początku był taki plan, że Alfa będzie na lato, znaczy nie na śnieg
    Cytat Napisał supabache Zobacz post
    Na szczęście chyba obędzie się bez demontażu, bo wyczytałem w manualu, że jest jakaś linka awaryjnego otwierania w bagażniku - szacuneczek dla konstruktorów
    Prawda. Po prawej stronie w bagażniku tam gdzie jest wlew paliwa poszukaj takiego cienkiego sznurka, chyba w kolorze czerwonym z tego co pamiętam. Ja znalazłem go przypadkowo

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    Fajnie koledzy macie;] garaż, no i jakieś drugie auto Gtv to moje jedyne autko i jak na razie dzielnie sobie radzi, mimo niedogodności temperaturowych ;]

  8. #8
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Cytat Napisał supabache Zobacz post
    -połamany/urwany przewód spryskiwacza po oblodzeniu plastikowego podszybia (oczywiście płyn zimowy)
    -porwana od mrozu uszczelka bagażnika - przy drzwiach zabezpieczyłem, o tej, no cóż - nie pomyślałem
    -połamany kluczyk na zamarzniętym zamku kierowcy
    -antena radia wysuwa się i chowa, kiedy ma ochotę
    -ciężko jest otworzyć maskę, jeśli jej krawędzie przymarzną do reszty nadwozia - ostatnio 3 takie przypadki
    -chyba przewody paliwowe mi przemarzają po nocce - może to wina paliwa, ciężko odpala
    -siłownik otwierania klapy bagażnika ze schowka działa losowo
    -mam wrażenie, że przy ujemnej temperaturze wszystkie gumy zawieszenia są zrobione z betonu

    A na deser, piątkowy foch, czyli Alfa na diecie - podjeżdżam na stację i nie działa siłownik od klapki paliwa
    Na szczęście chyba obędzie się bez demontażu, bo wyczytałem w manualu, że jest jakaś linka awaryjnego otwierania w bagażniku - szacuneczek dla konstruktorów
    No to ja na przekór wszystkim.
    Użytkuje Spidera cały rok z małym "ale".
    Codziennie rano zanim wyjadę (w zimę tylko) sprawdzam na meteogramach czy przewidziany jest śnieg.
    Jeśli śniegu nie zapowiadaja jadę, jeśli ma być chociaż leciutki opad, Spider zostaje w garażu.
    Nie mam zimowych opon, bo Spider to letni samochodzik, ale mimo to spisuje się bez problemu na ulicach 3miasta
    Ostatnio nawet do Elbląga się wybrałem (jakieś 100km w jedna stronę).

    Co do wymienionych powyżej usterek które zaobserwowaliście u mnie one nie występują.
    Uszczelki się nie przyklejają, przewody nie pękają. Generalnie wszystko działa tak jak latem
    Co prawda Spider noce spędza w blaszaku, ale i tam niska temperatura dociera

    Nie odczuwam zimna w środku (w miarę szybko sie nagrzewa), szyby nie parują (dokładnie trzepię obuwie zanim wpakuję się do auta), a zawiecha nie skrzypi.

    To już druga zima odkąd Spider jest ze mną i jak narazie nic się nie dzieje
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Ja bym sie nie odwazyl w zimie jezdzic ba letnich kapciach. Zero kontroli na brei sniegowej. Szkoda by bylo rozbic auto przez lekkomyslnosc. Uwazaj z tym jezdzeniem po 3miescie na takich oponach


    Sent from my iPhone
    Born to be wild.

  10. #10
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Na breji śniegowej jest dość słabo, dlatego unikam takiej jazdy, ale opadów już dawno nie było i przy -15 spokojnie można jeździć.
    Oczywiście bez przesady
    Ale, nie o tym temat...

    Jedyne co czasem dokucza to przy dużym mrozie siłowniki maski przedniej nie zawsze "chwytają" za pierwszy razem. Musze wtedy maskę ze dwa-trzy razy opuścić o podnieść. Po tych manewrach trzymają normalnie
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 27-01-2014 o 23:18
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

Podobne wątki

  1. [MiTo] Mito na minusie, czyli zima w pełni.
    Utworzone przez PanPe w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 10:30
  2. [159] Dlaczego należy zaglądać często pod maskę zimą - ku przestrodze!
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 10:47
  3. Klima a zima, czyli używać czy nie?
    Utworzone przez Falcoon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 12:47
  4. Alfka 147 1,9JTD po 6 miesiącach użytkowania
    Utworzone przez piotrpom w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 14:59
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 11:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory