Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Zgubiony kluczyk

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    4

    Domyślnie Zgubiony kluczyk

    Witam,

    Zgubiłem kluczyk do Alfy, gdzieś w okolicach miejsca zamieszkania. Niestety poszukiwania i rozwieszenie ogłoszeń nic nie dało. Mam drugi kluczyk i nim się posługuję, mimo to chciałbym wyeliminować możliwość posłużenia się przez kogoś zgubionym kluczykiem.

    Z tego co się dowiadywałem koszt przekodowania kluczyka w serwisie Alfy to około 150 zł i robią to od ręki. Nie chciałbym jednak zostać bez zapasowego kluczyka stąd moje pytanie - czy ktoś orientuje się czy można zakodować na nowo kluczyk kupiony z rozbitka tak aby działał w mojej Alfie? Niestety koszt wyrobienia nowego kluczyka wraz z zakodowaniem to ok 1300 zł
    Wiem, że za gapiostwo trzeba płacić ale chciałbym to zrobić jak najmniejszym kosztem. Będę wdzięczny za wszelkie porady.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Sam kluczyk z immo to nie problem gorzej z pilotem bo albo zostaje ASO albo podstawienie auta do speca na dzień/dwa. Na forum jest chyba tylko jeden kolega z Warszawy, który ogarnia programowanie pilotów. Jak jesteś z okolic wawy to konstatuj się z kolega o nicku maly_777

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Mi jeden magik dorabiał klucz do GT. Twierdził że używanego nie da się przekodować i kupował "czysty" transponder który kodował.

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Sam transponder kosztuje grosze (od kilku do kilkunastu złotych) w dodatku w 147/GT nie ma najmniejszego problemu z zakodowaniem pilota bo można to nawet zrobić samemu. W 159 już tak fajnie nie ma bo o ile immo zakoduje każdy dobry magik od kluczy to pilota już nie.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Mam klauzule w AC informująca o tym, ze w wypadku zaginięcia kluczyka biorą dorobienie na swoje barki. Moze u Ciebie jest to samo. W końcu im sie to opłaca, lepiej zapłacić za nowy komplet kluczy i kodowanie niż za kilka dni zwrócić pełna kwotę ubezpieczenia jakby sie okazało ze kluczyki wpadły w bardzo niepowołane ręce. Abstrahując od tego ze trzeba powiadomić o tym ubezpieczyciela jeśli masz ac oczywiście.

Podobne wątki

  1. [159] Zgubiony kluczyk, zapasowy (not recognized)
    Utworzone przez Melek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-07-2019, 11:36
  2. [159] Alfa 159 zgubiony kluczyk
    Utworzone przez haart1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 22:19
  3. Zgubiony kluczyk:(
    Utworzone przez Avari w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 15:57
  4. [145] Zgubiony kluczyk Alfa 145 :(
    Utworzone przez raflooldz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory