Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Problem z odpaleniem zimnego 2,4 JTDM

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie Problem z odpaleniem zimnego 2,4 JTDM

    Witam , szukałem takiego tematu na forum lecz niestety w innych rozwiązania nie są podobe do mojego problemu. Od razu na wstępie napisze , co sie dzieje . Samochód gdy jest zimny ciężko odpala , tzn kreci normalnie i od razu po odpaleniu gaśnie (dzieje sie tak tylko na mrozie ) . Sprawdzałem świece żarowe są ok, EGR i DPF są usuniete fizycznie i również ze sterownika . Klap wirowych brak . Jedyny błąd jaki pokazał się po podpięciu do komputera to czujnik zmiennych faz rozrządu . Kodu dokładnie nie pamietam , podłącze go jeszcze jutro i napisze tutaj dokładnie . Z tego co wyczytałem tamten kod błędu jest odpowiedzialny za czujnik położenia wałka rozrządu . Jakieś pomysły?
    Samochód to alfa 159 2.4JTDM 200KM przebieg 240kkm.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Skoro masz czujni położenia wałka rozrządu uszkodzony to może najpierw go wymień.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek3371 Zobacz post
    Jedyny błąd jaki pokazał się po podpięciu do komputera to czujnik zmiennych faz rozrządu .
    To jest nieprawdopodobne
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    To jest nieprawdopodobne
    Nie potrzebuje głupich komentarzy , nie chcesz pomóc to sie nie wypowiadaj

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek3371 Zobacz post
    Nie potrzebuje głupich komentarzy , nie chcesz pomóc to sie nie wypowiadaj
    To nie jest głupi komentarz. Zwyczajnie ten silnik nie posiada zmiennych faz rozrządu. Zweryfikuj jeszcze raz czego dotyczy błąd.

    Jeśli to rzeczywiście ten czujnik to albo padł, albo masz przestawiony rozrząd.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    To nie jest głupi komentarz. Zwyczajnie ten silnik nie posiada zmiennych faz rozrządu. Zweryfikuj jeszcze raz czego dotyczy błąd.

    Jeśli to rzeczywiście ten czujnik to albo padł, albo masz przestawiony rozrząd.

    W porządku , ale jakbyś przeczytał ze zrozumieniem pierwszy post to nie pisałem nic o tym , że faktycznie ten silnik posiada zmienne fazy rozrządu tylko , że komputer wskazał taki błąd

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie

    Panowie odświeżam . auto raz na 20 razy odpala i od razu gaśnie . Wymieniłem wcześniej wspomniany czujnik . Błędów brak , macie jakieś pomysły jeszcze? Bo krew mnie juz zalewa

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,020

    Domyślnie

    Pewnie pokazywało błąd p1320 - niezgodności sygnału fazy i obrotów. Tu ludzie mają podobne historie - http://www.forum.alfaholicy.org/156/...e_odpala_.html
    Przyczyny bywają różne. Ty wyeliminowałeś wadliwy czujnik położenia wałka rozrządu, EGRa nie masz, może sprawdź ciśnienie paliwa pod kompem, oczekiwane i zmierzone - choć pewnie wyjdzie prawidłowe, i zagadki ciąg dalszy. Ja na wiosnę z tego powodu złomuję swoją JTD, mam w dupie te durne diesle . Zawsze gdy robi się zimno na forum pączkują tematy typu ,,kreci, ale nie odpala". I wszystko to JTD(m). A o nieodpalających TSach wątków brak .

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Pewnie pokazywało błąd p1320 - niezgodności sygnału fazy i obrotów. Tu ludzie mają podobne historie - http://www.forum.alfaholicy.org/156/...e_odpala_.html
    Przyczyny bywają różne. Ty wyeliminowałeś wadliwy czujnik położenia wałka rozrządu, EGRa nie masz, może sprawdź ciśnienie paliwa pod kompem, oczekiwane i zmierzone - choć pewnie wyjdzie prawidłowe, i zagadki ciąg dalszy. Ja na wiosnę z tego powodu złomuję swoją JTD, mam w dupie te durne diesle . Zawsze gdy robi się zimno na forum pączkują tematy typu ,,kreci, ale nie odpala". I wszystko to JTD(m). A o nieodpalających TSach wątków brak .

    Tylko , że to auto odpala zupełnie normalnie tylko raz na jakiś czas coś mu się dzieje ze musi zgasnac sobie kilka razy i tyle . I nie , nie miałem tego błędu P1320

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,089

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    To nie jest głupi komentarz. Zwyczajnie ten silnik nie posiada zmiennych faz rozrządu. Zweryfikuj jeszcze raz czego dotyczy błąd.

    Jeśli to rzeczywiście ten czujnik to albo padł, albo masz przestawiony rozrząd.
    Tak błąd jest tłumaczony przez nasze spolszczone ELM-y.Pisze (błąd synchronizacji fazy)
    Kolega ma albo walnięty czujnik jak piszecie albo po prostu rozrząd przestawiony. A mechanicy często różnie go lubią ustawić ni takie rzeczy się dzieją. Musi posprawdzać i dojdzie co jest nie tak

Podobne wątki

  1. [159] Problem z odpaleniem po 3 tygodniach stania 1.9 jtdm
    Utworzone przez baca0609 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 17:47
  2. [159] PROBLEM Z ODPALENIEM PO ZAMONTOWANIU AKUMULATORA 159 jtdm 150KM
    Utworzone przez stewo11 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 20:53
  3. alfa 159 .. 1.9 jtdm PROBLEM Z ODPALENIEM I SIE MOCNO GRZEJE (150 STOPNI)
    Utworzone przez delvil12316 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 06-06-2016, 08:42
  4. Problem z odpaleniem zimnego silnika na mrozie.
    Utworzone przez kamil0321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 13:15
  5. [159] Alfa Romeo 159. 1.9 JTDM Problem z odpaleniem
    Utworzone przez qwer3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory