Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Selespeed

  1. #1
    tomek147
    Gość

    Domyślnie Selespeed

    Panowie pomocy poruszam sie Alfą147 2.0TS ze skrzynią Selespeed
    dziś podjeżdzam pod skrzyżowanie stoje na czerwonym świetle na jedynce, noga na hamulcu nagle trzask
    w aucie coś strzela jakby 2 trybka nie mogły o siebie złapać samochód lekko wyrywa sie do przodu i gasnie. Odpalam silnik wrzucam jedynke i jade lekko szarpie (praktycznie nie odczuwalne) samochodem, samochód rozpędziłem do biegu 5 (wszystkie biegi wchodzą) przy redukcji natomiast zgrzyta. Problem zaczął się jakies dwa dni temu (nie mogłem zmieniać biegów za pomoca lewarka na tunelu sierodkowym(jakieś dwie minuty w czasie jazdy-potem wszystko wracalo do normy) - mogłem natomiast wrzucać za pomocą łopatek przy kierownicy), kilka razy nie chciał wrzucić wstecznego pomagało zgaszenie samochodu poruszanie skrzynką FUSE BOX odpalałem i wszystko oki, dzisiaj rano kilka razy nie mogłem wrzucić jedynki ani wstecznego dojechałem do pracy wszystko oki, po południu natomiast zaczał zgrzytać.
    Czytając poprzednie posty dotyczące SELSPEED zaczynam od wymiany oleju w skrzyni biegów - poziom oleju w aktywatorze jest wporzadku.
    Co się mogło posypać ?
    Samochód posiadam od roku nic poważnego do tej pory się nie działo aż do dzisiaj. Samochód ma przejechane 135000km.
    Dziękuje za pomoc.

  2. #2
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Czy kontrolka skrzyni ci miga?
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Jeśli oleje są Ok , to kalibracja sprzęgła. Jełśi nie pomoże, widzę problem w skrzyni...

  4. #4
    tomek147
    Gość

    Domyślnie

    nie kontrolka nie miga. zapalilo sie moze na dwie sekundy SYSTEM SELESPEED FAILUR i zachwilę zgasło.
    Jaki jest orientacyjny koszt kalibracji sprzęgła?

  5. #5
    tm_2004
    Gość

    Domyślnie

    Kalibracja sprzegła w ASO przy pomocy examinera około 100zł.
    Ja takie rzeczy robię u siebie we własnym zakrsie alfadiagiem i jest ok

  6. #6
    tomek147
    Gość

    Domyślnie

    Wczoraj wymieniłem olej w mechanicznej części skrzyni biegów, zgrzytanie ustało wrzuca wszystkie biegi w dalszym ciagu jednak cos jest nie tak samochód wrzuca biegi jakby z opoźnieniemi przy redukcji czasem szarpnie oraz glosno zmienia biegi.
    Między jedynka a dwójką mam wrażenie jakby przeciągał (jakby zadługo puszczał sprzęgło).

  7. #7
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    No to z "łatwych rzeczy" została Ci wymiana oleju w ukł. selespeed.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  8. #8
    tomek147
    Gość

    Domyślnie

    Problem usunięty (przerwa w wiązce elektycznej) - dziekuję za wszystkie odpowiedzi, do zobaczenia na drodze.

  9. #9
    romek126
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tm_2004 Zobacz post
    Kalibracja sprzegła w ASO przy pomocy examinera około 100zł.
    Ja takie rzeczy robię u siebie we własnym zakrsie alfadiagiem i jest ok
    Też mam od nie dawna alfadiaga i mam zamiar zrobić kalibrację, tylko zdaje się
    trzeba odpowietrzyć też przy aktywatorze.
    W ogóle to nie wrzuca mi 3,4,5 a jak podepnę lapka i alfadiag to nagle biegi wszystkie ładnie chodzą bez różnicy czy połączę się z ecu selespeed czy silnika. Jak rozłączę to po dwóch odpaleniach znów nie wchodzą biegi. Natomiast 1,2,R wchodzą zawsze.
    Trochę opisywałem w temacie o alfadiagu - temat przyklejony - 34 strona.

  10. #10
    romek126
    Gość

    Domyślnie

    To rozwiązałem po wymianie czujnika obrotów na wejściu skrzyni biegów. Dopiero wówczas pomogło kasowanie błędów i problem już nie wrócił.
    Obecnie przymierzam się do kalibracji. Czy może ktoś napisać jak popprawnie to zrobić. Mam alfadiaga.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-08-2021, 13:00
  2. AR 147 2.0 selespeed
    Utworzone przez asiunia84 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 14:14
  3. 156 2,0 TS selespeed
    Utworzone przez postern w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-07-2012, 07:02
  4. 156 selespeed problem, znika olej w selespeed
    Utworzone przez xmikix w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 13:36
  5. Selespeed
    Utworzone przez Slom w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-02-2009, 11:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory