Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa Romeo 2004 na zimnym komputer się wyłącza

  1. #1
    Grigori
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 2004 na zimnym komputer się wyłącza

    Witam.
    Mam mały problem ze swoją wariatką, w sumie to nie wiem czy on jest taki mały...
    Otóż teraz gdy temperatura spadła troszkę poniżej zera, czy zrobiło się chłodniej moja ślicznotka ma kompleksy, gdy jest zimno przy przekręceniu kluczyka w pozycje zapłonu komputer pokładowy wyświetla dane że sprawdza czy nie ma żadnego błędu, olej itp po czym po odpaleniu po chwili gaśnie i nie zapala się już ponownie(na początku myślałem że to tylko wyświtlacz i coś z nim jest nie tak).Dopiero po przejechaniu ok 3-4 km sam się uruchamia sprawdzając jeszcze raz samochód czy wszystko jest w porządku...
    Samochód chodzi normalnie jednak zawsze zapalała mi się automatycznie klimatyzacja po włączeniu Automatycznego nawiewu, teraz widzę że nawiew Automatyczny działa jednak bez klimatyzacji, dodatkowe włączenie jej nic nie pomaga(klima wgl nie reaguje) Nie wiem czy spowodowane jest to niską temperaturą na dworze czy może coś jest nie tak.

    Help...

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    A jak tam akumulator?
    Podobne kwiatki robi słabe aku lub brak dobrego kontaktu na kablach prądowych.
    Moja Bella

  3. #3
    Grigori
    Gość

    Domyślnie

    Nowiutki mocny akumulator, doładowany sprawdzałem...
    Kupiony był na początku października sprawdzałem go tydzień temu
    Styki na kablach prądowych hm... musiał bym zobaczyć za tym ale zawsze było wszystko ok aż ten mróz lekki nie przyszedł...
    Jak się troszkę zagrzeje komputer się normalnie uruchamia.
    Ciekawi mnie tylko roziazanie tego komputera, gdzie on się znajduje i po jakich kablach go szukać, jeśli ktoś by mógł mi coś pomóc prosił bym o jakiekolwiek informacje

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Czemu komputer sie ponownie uruchamia podczas jazdy nie wiem. Jedno jest pewne klima nie załącza sie poniżej bodajże 4 stopni na dworze.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigori Zobacz post
    Witam.
    Mam mały problem ze swoją wariatką, w sumie to nie wiem czy on jest taki mały...
    Otóż teraz gdy temperatura spadła troszkę poniżej zera, czy zrobiło się chłodniej moja ślicznotka ma kompleksy, gdy jest zimno przy przekręceniu kluczyka w pozycje zapłonu komputer pokładowy wyświetla dane że sprawdza czy nie ma żadnego błędu, olej itp po czym po odpaleniu po chwili gaśnie i nie zapala się już ponownie(na początku myślałem że to tylko wyświtlacz i coś z nim jest nie tak).Dopiero po przejechaniu ok 3-4 km sam się uruchamia sprawdzając jeszcze raz samochód czy wszystko jest w porządku...
    Samochód chodzi normalnie jednak zawsze zapalała mi się automatycznie klimatyzacja po włączeniu Automatycznego nawiewu, teraz widzę że nawiew Automatyczny działa jednak bez klimatyzacji, dodatkowe włączenie jej nic nie pomaga(klima wgl nie reaguje) Nie wiem czy spowodowane jest to niską temperaturą na dworze czy może coś jest nie tak.
    Klimatyzacja się nie załącza bo jest zbyt niska temperatura na dworze i byś ją uwalił gdyby przy takim mrozie udałoby ci się ją włączyć (wszystko jest ok, to takie zabezpieczenie)... a jeżeli chodzi o komputer że się wyłącza to zrobiłem sobie to samo w mojej beli. A mianowicie na początku komputer działał prawidłowo tyle że na wyświetlaczu znikały linie. Pomyślałem że trzeba to naprawić - zdemontowałem go i rozebrałem. Później złożyłem i z nieuwagi zawilgociłem obwód drukowany. Gdy go tak wsadziłem do beli i włączyłem to już nie działał prawidłowo. Gdy zapalałem samochód komputer sobie a auto sobie. Potrafił (komputer) włączyć się nawet po 10 min po odpaleniu samochodu i przeprowadzał dopiero wtedy te swoje testy (znak AR, olej, OK itd). I jak się teraz z tym uporałem? I tak miałem uwalony wyświetlacz w komputerze a później jeszcze sobie coś w komputerze uwaliłem to kupiłem całą budkę z układem drukowanym i wyświetlaczem na alledrogo - kolo 200 zl. i teraz wszystko działa prawidłowo. Przeczytaj ten temat.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Mój wyświetlacz wyłączał się do momentu rozgrzania, ale przy dobrych -27st...

  7. #7
    Grigori
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję wam za informacje, muszę dokładnie zobaczyć o co w tym biega
    Jeśli się nie poprawi nic a nic bedę musiał kupić nowy wyswitlacz jak pisał @sumka33

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 08:51
  2. Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2004 r.
    Utworzone przez adam08 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 16:04
  3. Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2004
    Utworzone przez adam08 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 09:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory